Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, gość napisał(a):

@marian_w a kiedy samsungi zostały pozbawione nagrywania? Bo jak jakieś 2-3 lata temu jak miałem moduł z C+ u siebie to bez problemu mogłem nagrywać i planować nagrywanie.. 

Zeszłoroczne Samsungi nie nagrywają , dlatego zrezygnowałem z zakupu oleda Samsunga.

Moj 8 letni Samsung nagrywał jednocześnie nawet dwa kanały testowe 4K z satelity.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już piszecie o nagrywaniu na dysk podpięty do telewizora. W przypadku UPC można nagrać dowolny kanał i kupując telewizor zwracać uwagę na podwójny tuner?
Nagrywając jeden kanał nie będzie komfortu oglądania innych programów, czy jednak nowoczesne telewizory rozwiązały ten problem?
Tak czy inaczej lepsza opcja niż pseudo nagrywarka w dekoderku 4K.
To nie jest takie proste. Nawet jak TV ma dwa tunery to moduł jest tylko jedno strumieniowy. Czyli może odkodować tylko jeden kanał. Cześć kanałów jest nie kodowana, przykład POLSAT, TVN itd więc możesz nagrywać coś na Polsacie i oglądać dowolny inni kanał. Ale jak nagrywasz coś np. na TVN 24 czyli kanale kodowanym, wtedy możesz oglądać tylko jeden z kanałów niekodowanych. Więc to nagrywanie i jednoczesne oglądanie innego kanału jest bardzo ułomne.

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lakiman napisał(a):

Skoro już piszecie o nagrywaniu na dysk podpięty do telewizora. W przypadku UPC można nagrać dowolny kanał i kupując telewizor zwracać uwagę na podwójny tuner?

Nagrywając jeden kanał nie będzie komfortu oglądania innych programów, czy jednak nowoczesne telewizory rozwiązały ten problem?

Tak czy inaczej lepsza opcja niż pseudo nagrywarka w dekoderku 4K.

Tak można nagrać dowolny kanał , ale koniecznie trzeba sprawdzić czy nowy telewizor ma opcje nagrywania.

Podwójny tuner pozwala nagrywać nawet dwa kanały i oglądać trzeci. warunek że nagrywamy lub oglądamy tylko jeden kodowany,

a trzeci kanał jest dostępny tylko z tych częstotliwości z których aktualnie nagrywamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marian_w napisał(a):

Zeszłoroczne Samsungi nie nagrywają , dlatego zrezygnowałem z zakupu oleda Samsunga.

Moj 8 letni Samsung nagrywał jednocześnie nawet dwa kanały testowe 4K z satelity.

Samsung OLED S95B. Opis:

 

Proszę o podanie konkretnego modelu Samsunga, który nie ma możliwości nagrywania poprzez USB na dysk zewnętrzny.

Samsung OLED S95B. Opis:

Warto tu Samsunga pochwalić za stosowanie dwóch tunerów najnowszej generacji (zgodnych z DVB-T2), co pozwoli np. jednocześnie nagrywać jeden kanał i oglądać inny (albo jednocześnie używać cyfrowej telewizji naziemnej oraz kablowej). Złącza USB nie są w standardzie USB 3.0, ale jeden z nich pozwoli obsłużyć nieco bardziej wymagające prądowo dyski HDD.

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nagrywamy lub oglądamy tylko jeden kodowany, a trzeci kanał jest dostępny tylko z tych częstotliwości z których aktualnie nagrywamy.
Świetna alternatywa dla dekodera
Ja rozumiem, że komuś wystarcza moduł i nie potrzebuje dekodera, ale pisanie, że moduł w kwestii nagrywania jest równie dobry co dekoder jest niedorzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marian_w napisał(a):

Tak można nagrać dowolny kanał , ale koniecznie trzeba sprawdzić czy nowy telewizor ma opcje nagrywania.

Podwójny tuner pozwala nagrywać nawet dwa kanały i oglądać trzeci. warunek że nagrywamy lub oglądamy tylko jeden kodowany,

a trzeci kanał jest dostępny tylko z tych częstotliwości z których aktualnie nagrywamy.

 

Z modułem NIGDY nie nagrasz więcej niż  tylko jednego kanału który akurat oglądasz.   

 

Mieszasz pojęcia przy sprzęcie z dwoma tunerami,  Jeden tuner w DVB-C używa modułu  a drugi używa DVB-T2 i z niego dopiero można nagrać co sie chce z dowolnego muxa + oglądać program z tego samego muxa. 

 

Warunkiem jest podpięcie do jednego tunera do kablówki a do drugiego TV naziemnej , no chyba że tv kablowa udostępnia nie kodowany sygnał TV naziemnej w swoich muxach. 

Jak się ma tylko  naziemną nie m takich ograniczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marian_w napisał(a):

Na przykład Samsung QE55S95B był w kręgu moich zainteresowań.

Opis tego modelu:

Warto tu Samsunga pochwalić za stosowanie dwóch tunerów najnowszej generacji (zgodnych z DVB-T2), co pozwoli np. jednocześnie nagrywać jeden kanał i oglądać inny (albo jednocześnie używać cyfrowej telewizji naziemnej oraz kablowej). Złącza USB nie są w standardzie USB 3.0, ale jeden z nich pozwoli obsłużyć nieco bardziej wymagające prądowo dyski HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pawop napisał(a):

Świetna alternatywa dla dekodera emoji1.png
Ja rozumiem, że komuś wystarcza moduł i nie potrzebuje dekodera, ale pisanie, że moduł w kwestii nagrywania jest równie dobry co dekoder jest niedorzeczne.
 

W przypadku przystawki internetowej taka alternatywa nie jest wcale taka zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MAVERIC napisał(a):

Opis tego modelu:

Warto tu Samsunga pochwalić za stosowanie dwóch tunerów najnowszej generacji (zgodnych z DVB-T2), co pozwoli np. jednocześnie nagrywać jeden kanał i oglądać inny (albo jednocześnie używać cyfrowej telewizji naziemnej oraz kablowej). Złącza USB nie są w standardzie USB 3.0, ale jeden z nich pozwoli obsłużyć nieco bardziej wymagające prądowo dyski HDD.

Przeczytaj na hdtvpolska.com jak ludzie opisują ten telewizor i przekonaj usera pmcomp że się nie zna bo jego 

Samsung jednak nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma filmów odświeżaniem   50/60 Hz jak już to tylko programy na żywo czy retransmisje programów masz pełnym FHD.   Mimo że masz 1080p i tak film jest zawsze w 1080i bo to jego standard . 

 

Użycie 1080p jest uzależnione od szerokości pasma  kanałów i modulacji , jeśli operator oferuje  spełnienie warunków  to jest możliwe nawet i 4K w 50/60p. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard filmowy to 24p. Czy to będzie interpolowane do 1080i50 czy do 1080p25 albo 1080p50 to już inna sprawa.

Są też filmy narkęcone w 48 fps, chociażby seria "Hobbit" czy "Avatar".

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebagit napisał(a):

Dlaczego kłamiesz, że na module jedno strumieniowym taki jaki oferuje UPC, możesz nagrywać dwa dowolne kanały emoji1787.png 

Nagrywamy nie na module a na dysku podłączonym do telewizora.

Czytaj ze zrozumieniem - nigdzie nie napisałem że można nagrywać jednocześnie dwa kodowane kanały.

Telewizor z  podwójnym tunerem pozwala jednocześnie nagrywać dwa kanały ale tylko jeden kodowany.

9 godzin temu, MAVERIC napisał(a):

Opis tego modelu:

Warto tu Samsunga pochwalić za stosowanie dwóch tunerów najnowszej generacji (zgodnych z DVB-T2), co pozwoli np. jednocześnie nagrywać jeden kanał i oglądać inny (albo jednocześnie używać cyfrowej telewizji naziemnej oraz kablowej). Złącza USB nie są w standardzie USB 3.0, ale jeden z nich pozwoli obsłużyć nieco bardziej wymagające prądowo dyski HDD.

Nagrywanie w Samsungu jest dostępne na innych rynkach, w Polsce nie nagrywa.

Mój 8 letni Samsung tunery ma zgodne z DVB-T2 , ma też jedno USB  3.0 i dwa USB 2.0

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli praktycznie nagrywanie na module jest bardzo ograniczone. Jak masz w pakiecie MAX ok 160 kanałów nagrywać możesz swobodnie na 30. Tych dostępnych w DVB-T. A jak masz TV z jednym tunerem to pozostaje tylko zmiana telewizora. Tylko ... taki mój Philips OLED 806. Telewizor ma ok 1,5 roku i naprawdę nie nadaje się na wymianę. Nikt rozsądny nie kupi używanego OLEDA, ja bym nie kupił. A sam TV jest świetny. Na 100 nie na wyrzucenie. Będę go używał , aż się nie zepsuje ( najpewniej wypali, bo to kwestia kiedy a nie czy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to nagraj w tym samym czasie jakiś serial na FOX i obejrzyj na AXN, albo Polsat News. Jaki wspaniały TV to umożliwi. Nie mówiąc o nagrywaniu dwóch programöw np. AXN i FOX do tego oglądanie czegoś na Discovery. Bo z mojej wiedzy wynika,że się nie da. A szukanie innej godziny emisji... Gdzie tu komfort o którym mówisz, o ile się da.
 

UPC paruje karty, więc kupno swojego modułu odpada. Ja tu komfortu nagrywania nie widzę,tylko kombinacje i szukanie obejścia ograniczeń. Tobie to może nie przeszkadzać, ale nie zachęcaj ludzi do modułu, nie mówiąc z czego rezygnują. Bo zdecydowana większość ludzi nie jest tego świadoma

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku. W ciągu kilku dni masz kilka razy zwróconą uwagę abyś czytał ze zrozumieniem. Dotyczy to postów twoich i innych. Cytat:  "Jak masz w pakiecie MAX ok 160 kanałów nagrywać możesz swobodnie na 30. Tych dostępnych w DVB-T". Logiki tu niema. Albo tylko ty wiesz o co chodzi.

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...