Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiadomo czy obecne filtry pasmowe jakie stosują dla osób które mają tylko internet nie pójdą w odstawkę bo wraz z okrojeniem analogu mogą zwiększyć liczbę kanałów przeznaczonych na downstream i kanały te mogą się nie mieścić w pasmie, które przepuszczają obecne filtry. Stąd moje podejrzenie, że zamiast owe filtry wymieniać mogą sobie dać z tym spokój i dać ludziom płacącym za internet pakiet podstawowy gratis. Jak będzie to się okaże.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak może być przy braku filtrów, ponadto sami podali, że filtrów nie będzie, żeby technicy nie musieli do skrzynek tapowych zaglądać ;) Oczywiście udostępnianie sprzętu poza lokal instalacji jest niedozwolone. Prawdopodobnie ktoś to przekalkulował, że ewentualne zyski z operacji okrojenia analogu i zdjęcia filtrów będą większe od "strat".

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni bo ewentualne kontrole będą o wiele szybsze ;) Przykładowo na liście budynkowej jest 20 mieszkań podłączonych więc osoba kontrolująca liczy kable wpięte w multitapy, jak jest 20 to nie musi każdego z kabla oglądać, kto ma jaki pakiet puszczony do mieszkania bo każdy będzie miał całe pasmo w przypadku braku filtrów :P Poza tym w blokach gdzie UPC ma podpisaną umowę na dostarczanie tzw. azartu i wszystkie mieszkania mają być podłączone sprawdzanie pakietów będzie w ogóle zbędne.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialbym powrócić do tematu przedłużenia umowy po wypowiedzeniu i mozliwych promocji (z grupy Rewia z Horizon 1-10)

Obecnie mam Max PVR (mediabox) + telefon europa i swiat + multiroom. Wypowiedzenia jeszcze nie złozylem.

Czy można wytargowac Horizona max z PVR tylko z telefonem (bez internetu) ? Dzwonilem do BUK, to miła pani powiedziala, ze sie nie da, Horizon w wersji max jest tylko z internetem 250. Za pakiet z telefonem zaproponowala razem 190zl (czyli bodajze Rewia V) + multiroom za 10zl. I teraz nie wiem czy to bedzie dobra oferta, bo z internetu UPC nie bedę korzystal (mam wan 100Mbit symetryczny z 1ms ping)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da wziąć sam Horizon z telefonem, ale wtedy za taką usługę zapłacisz  odpowiednio:

Horizon Max - 110 zł + Minuty do wszystkich Max - 70 zł + ewentualnie Multiroom 26 zł / z nagrywarką 46 zł. 

Czyli jak by nie licząc bez internetu za podstawę masz 180 złotych + ewentualnie multiroom czyli minimum 206 złotych, a umowa na czas nie określony.


Zmieni bo ewentualne kontrole będą o wiele szybsze ;) Przykładowo na liście budynkowej jest 20 mieszkań podłączonych więc osoba kontrolująca liczy kable wpięte w multitapy, jak jest 20 to nie musi każdego z kabla oglądać, kto ma jaki pakiet puszczony do mieszkania bo każdy będzie miał całe pasmo w przypadku braku filtrów :P Poza tym w blokach gdzie UPC ma podpisaną umowę na dostarczanie tzw. azartu i wszystkie mieszkania mają być podłączone sprawdzanie pakietów będzie w ogóle zbędne.

 

Kontrola sieci nie liczy kabli w tapie  :wink:

Każdy kabel ma zaciśniętą plombę, na której masz zapisane kody. Kontroler sprawdza kody ze swoją listą czy się zgadza, i zapisuje wynik kontroli w tabeli która znajduje się w skrzynce, do tej tabeli również wpisują się technicy którzy dokonywali zmian w przepinaniu kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pociagne temat, bo wlasnie sciagnalem sobie http://www.upc.pl/pdf/upc_regulamin_promocji_rewia_z_horizon_v_2015-1_od20160201.pdf czyli promocje wg. ktorej pani konsultantka podobno policzyla oferte dla mnie. Podczas rozmowy wyraznie jej mowilem, ze nie potrzebuję internetu i nie bede z niego korzystal (czyli w razie opcji ze bez internetu sie nie da, jakiś najnizszy pakiet) i wyglada na to że mi wcisnela fiber power 250, chociaz mogla najnizszy power 30. Normalnie krew mnie zalała. Czy mam racje, że do tego Horizona max z nagrywarka mozna wziać DOWOLNY pakiet internetu, a ona mnie po prostu naciagnela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze. Kończy mi się umowa z UPC w sierpniu i mam pytanie co mogę ugrać. Obecnie posiadam : tv- Max extraHD+ MR+ internet fiber pover 60mb/s płace za to 111.01zł,
111zł to raczej dużo patrząc na to co ma np NC+ w tej cenie. Zastanawiam się nad zmianą zwłaszcza, że tam pracuje, ale nie chce mi się za bardzo instalować anteny itp. Nie ogarniam za bardzo pakietów w UPC bo przeważnie przedłużałem to samo za to samo. Teraz interesuje mnie albo to samo w niższej, dużo niższej cenie, jakieś HBO lub inne kanały filmowe, ew eleven.Internet mi nawet śmiga ale mógłby być szybszy. Jeszcze bez złożonego wypowiedzenia.
Po 1 telefonie propozycja to samo co mam + HBO+internet 120mb/s cena 125zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że prezes mojego operatora ma świadomość, że jest drogo:

 

"Nasza strategia w dwóch słowach to: „spraw, aby klient przyszedł do ciebie”. Oferujemy fantastyczny produkt, którego klienci potrzebują, niekoniecznie po najniższej cenie, ale po cenie fair, czyli w najkorzystniejszej relacji do jakości oferty."  :crazy:

 

Cały wywwad:

http://rpkom.pl/artykul/1277522.html?p=1

 

PS.

Cały czas myślę czym się różni Canal+ Prestige w UPC za 70 zł miesięcznie + 30 zł za aktywację pakietu,od tego samego pakietu w Vectrze za 50 zł (podane ceny standardowych promocji, a nie utrzymaniówek)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Gdybym mógł wybierać, to chcę jakość UPC. Nawet, jeśli oznaczałoby to wyższy rachunek. Gdyby kolega zobaczył tą cudną "jakość" Vectry, miałby podobne zdanie.

 

Niby w Multimedii jest ok. Ale ta sieć ma inne braki (i gorsze deki). Trzymam kciuki, bo jest duża szansa, że LIBERTY GLOBAL przejmie MM.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ewentualnym przejęciu, UPC może mieć spory problem. Żeby ujednolicić oferte po Multimedii, będą musieli zainwestować w rozbudowe/modernizacje o wiele więcej niż za kupno w/w sieci. Pytanie, czy gra jest warta świeczki. Już pomine, że tam gdzie się sieci pokrywają, i UPC może być zmuszone do sprzedania instalacji po MM, to ewentualny nabywca wpakuje się w niezłe szambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam wcześniej zacytowałeś, różni się jakością od innych operatorów i to jest fair.

 

 

Dokładnie. Gdybym mógł wybierać, to chcę jakość UPC. Nawet, jeśli oznaczałoby to wyższy rachunek. Gdyby kolega zobaczył tą cudną "jakość" Vectry, miałby podobne zdanie.

 

Chłopaki. Za "jakość" w UPC płacimy w nie najtańszym abonamencie podstawowym za TV. Jeśli faktycznie za słowo "jakość" chcecie płacić 20 zł więcej za Canal+ czy10 zł więcej za HBO to faktycznie jesteście wspaniałymi klientami dla UPC. Ale zapewniam Was, że rozczarujecie się, gdy za wszystko będziecie płacić więcej z powodu rzekomej "jakości" :)

 

Dodam tylko, że za czasów Cyfry+ sieć UPC Canal+ oferowała najtaniej, nawet za 25 zł full pakiet. A więc nie o "jakość" tutaj chodzi :)

Po ewentualnym przejęciu, UPC może mieć spory problem. Żeby ujednolicić oferte po Multimedii, będą musieli zainwestować w rozbudowe/modernizacje o wiele więcej niż za kupno w/w sieci.

 

UPC zasadę ma jedną. Klienci przejmowanej sieci docelowo mają mieć dostęp do ogólnopolskiej oferty. Czasami to trwa nawet do dwóch lat, ale udaje się.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...