Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam też jestem z boxa zadowolony. Nie mogłem patrzeć na ten zamulony horizon. Dla mnie na 65 calach obraz dużo lepszy niż na tym horizon. Pilot dużo lepszy niż w horizon. Pilot od horizon mnie wybitnie irytował. Nagrywam raz na kiedyś. Ogólnie funkcja dla mnie nie potrzebna. Jak coś chce oblukać to i tak korzystam z Replay TV z świadomością wszystkich ograniczeń tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawop napisał:

Ja nie wziąłem tego cuda

i wszystko jasne

 

ja na przyklad nie wypowiadam sie w tematach boxa od canalplus itp bo go nie mam

 

ty widziałeś gdzieś u kogos przez chwile obraz z UPC 4K BOX i wydajesz opinie, jeszcze dodatkowo obrażając wszystkich piszących wczesniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego negujesz opinie @anduanmix @piter7790 i innych ktorzy uzywaja na codzien po kilka godzin 

 

moze trafiles na jakas audycje ktora miala sama w sobie marna jakosc

 

jedyna wada boxa jest sprawa nagrywania ale wiemy ze jest to wina beznadziejnych umow licencyjnych w naszym kraju 

Edytowane przez GDA
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie zapamiętają z innej przyczyny niż z tego, że jesteś znany. Sam się pogrążaj dalej. Jeszcze napisz, że horizon wyświetla 4k Horizon działa jak rakieta i jest cudem techniki. Ogólnie rozumiem, że ten tv box widziałeś dokładnie na takim samym tv jak ty oglądasz ten HD cudowny obraz na swoim horizonie z dokładnie takimi samymi ustawieniami a za kalibrację obrazu na tv box odpowiadał sam pan Bóg ?

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś przezabawny. Okulista prywatnie albo na NFZ. Polecam to nie boli.
Ciebie się to tyczy, skoro twierdzisz, że z tego boxa jest lepszy obraz niż z Horizona.


Nie twierdze, że Horizon jest idealny, tylko że daje lepszy obraz niż box 4K
Oczywiście, gdyby UPC chciało i podciągnęło parametry wyjściowe, to obraz z boxa mógłby być równie dobry co z Horizona. Ale w tej chwili tak nie jest.


  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop

A nie zakładasz ze np od czasu kiedy widziałeś obraz z boxa UPC mogło coś poprawić. Miałem podłączone horizon i boxa pod ten sam telewizor w tym samym czasie i naprawdę różnicy nie widać Samsung 55q70r . Dzis mija mi termin 14 dni na odstąpienie od umowy i uwierz mediaboxa oddalem już tydzień temu.. A jestem uczulony na jakość obrazu. Obraz jest gorszy od 2 do 5 sek zaraz po przełączeniu na kanał. Dla mnie gdyby miał nagrywarkę z przewijaniem byłyby idealny. 

 

Przez 2 tyg użytkowania to jedyna wada jaka zauważyłem  ale biorąc boxa wiedziałem i to akceptuje. 

 

Pozdrawiam 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jakość obrazu zależy też sporo od samego TV.Jak wcześniej miały inny 32 cale Full HD ,to porównując np.z Play Now TV Box ,obraz na Horizon był gorszy mniej ostry.Po przesiadce na TV 4K,to z kolei na Horizon obraz jest lepszy niż z Play Now TV BOX gdzie bardziej są widoczna jest pikseloza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie się to tyczy, skoro twierdzisz, że z tego boxa jest lepszy obraz niż z Horizona.


Nie twierdze, że Horizon jest idealny, tylko że daje lepszy obraz niż box 4K
Oczywiście, gdyby UPC chciało i podciągnęło parametry wyjściowe, to obraz z boxa mógłby być równie dobry co z Horizona. Ale w tej chwili tak nie jest.


Ciebie dotyczy upartyzm. Jeszcze śmiesz komuś wmawiać że widzi gorzej od Ciebie. Gościu box co jakiś czas ma aktualizacje związane również z jakością obrazu a ty się podniecasz swoim horizonem to się podniecaj . Twoje zdanie nikogo nie interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GDA napisał:

I miałbyś okazje do kolejnych narzekań jak w przypadku dekodera od Canal+

 

zdradź mi różnice w cenie takiego dekodera jakby dodali glowice DVB-C 

pomijam sens takiego rozwiazania

Co by nie mówić,  jest to dość oryginalne rozwiązanie na rynku telewizji kablowych.

Sens byłby taki , że klienci wcześniej i obecnie oczekiwali nowego dekodera DVB- C.

Nawet konsultanci nie bardzo mają wiedzę na temat dekodera 4K. ;-)

1 godzinę temu, piter7790 napisał:

.Po przesiadce na TV 4K,to z kolei na Horizon obraz jest lepszy niż z Play Now TV BOX gdzie bardziej są widoczna jest pikseloza.

Z tego co pamiętam wcześniej pisałeś,  że obraz jest podobny jak w UPC.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Pikseloza nie jest zależna od telewizora

nie no genialne

widziałeś u kogos przez chwile obraz ktory pikselizuje i oczywiście sprawdziłeś że z łączem było wszystko ok 

 

i oczywiście na tej podstawie uwazasz ze te kilkanascie tysiecy abonentow meczy sie kazdego dnia 

 

zastanawiam się co jest powodem ze tak krytykujesz negujesz coś czego nie uzywasz na codzień? co jest zarzewiem i przyczyna tego stanu rzeczy

Edytowane przez GDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




nie no genialne
widziałeś u kogos przez chwile obraz ktory pikselizuje i oczywiście sprawdziłeś że z łączem było wszystko ok

Moja odpowiedź dotyczyła innego wątku. Poza tym jakość łącza też nie powoduje pikselozy. Pikselozę powoduje zbyt duża kompresja materiału. Słaba jakość łącza może powodować klatkowanie obrazu




...i oczywiście na tej podstawie uwazasz ze te kilkanascie tysiecy abonentow meczy sie kazdego dnia 

Jak już pisałem jak ktoś chce niech bierze tego boxa, mi to nie przeszkadza, tylko bądźmy uczciwy i piszmy jak jest naprawdę.




zastanawiam się co jest powodem ze tak krytykujesz negujesz coś czego nie uzywasz na codzień? co jest zarzewiem i przyczyna tego stanu rzeczy

Nie muszę czegoś używać na co dzień, żeby wyrobić sobie opinię o sprzęcie. Wystarczy na to kilka godzin. Krytykuję, bo ten box to duży zawód. Ludzie czekali na w pełni funkcjonalny dekoder DVB-C 4K z HDD, a dostali to coś, z wykastrowaną funkcją nagrywania, gdzie nawet nie można przewijać niektórych nagranych audycji. Jest to krok w tył i dlatego ludzie są zawiedzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawop napisał:

 

 

 


 


bądźmy uczciwy i piszmy jak jest naprawdę
 

 

 

👍🏼  trafna uwaga.

13 minut temu, Pawop napisał:

 












Krytykuję, bo ten box to duży zawód. Ludzie czekali na w pełni funkcjonalny dekoder DVB-C 4K z HDD, a dostali to coś, z wykastrowaną funkcją nagrywania, gdzie nawet nie można przewijać niektórych nagranych audycji. Jest to krok w tył i dlatego ludzie są zawiedzeni.
 

Ja bym dodał  prztyczek w nos dla ludzi korzystających z modułów.

Chcesz pełną ofertę, to  nie masz  wyboru tylko prawilny i jedyny w swoim rodzaju  dekoder 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawił Horizon to trzeba było dopłacać do niego 20 PLN miesięcznie.

Okazał się gniotem i dosyć szybko UPC zaczęło wciskać go na siłę.

To samo będzie z dekoderem 4K.  

Mogę się zgodzić że jakość kanałów nadawanych z małym  bitrate może być taka jak na Horizonie.

Sam przekazałeś że na dekoderze 4K kanały HD są nadawane  z przepływem do 8Mb/s a 4K do 16Mb/s .

To jakim cudem mają taką samą jakość jak np. TVP-1 w kablu do 18Mb/s ( w czasie transmisji z Euro ) lub TVP 4K w kablu przekracza 25Mb/s ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anduanmix napisał:
3 godziny temu, Pawop napisał:
Ciebie się to tyczy, skoro twierdzisz, że z tego boxa jest lepszy obraz niż z Horizona.


Nie twierdze, że Horizon jest idealny, tylko że daje lepszy obraz niż box 4K
Oczywiście, gdyby UPC chciało i podciągnęło parametry wyjściowe, to obraz z boxa mógłby być równie dobry co z Horizona. Ale w tej chwili tak nie jest.

 

 box co jakiś czas ma aktualizacje związane również z jakością obrazu a ty się podniecasz swoim horizonem to się podniecaj . Twoje zdanie nikogo nie interesuje.

Aktualizacjami nie poprawi się wartości bitrate...

37 minut temu, marian_w napisał:

 

Sam przekazałeś że na dekoderze 4K kanały HD są nadawane  z przepływem do 8Mb/s a 4K do 16Mb/s .

To jakim cudem mają taką samą jakość jak np. TVP-1 w kablu do 18Mb/s ( w czasie transmisji z Euro ) lub TVP 4K w kablu przekracza 25Mb/s ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawop napisał:

tylko bądźmy uczciwy i piszmy jak jest naprawdę

zapomniałeś napisac "twoją prawdę" bo nie wierzysz w inne głosy na temat jakości obrazu

 

10 godzin temu, Pawop napisał:

to duży zawód. Ludzie czekali na w pełni funkcjonalny dekoder DVB-C 4K z HDD

Masz dostęp do jakichś badań na ten temat?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...