Skocz do zawartości

Stacje telewizyjne z oryginalną ścieżką dźwiękową oraz polskimi lub angielskimi napisami


dcd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filmy w telewizji ogladam właściwie tylko i wyłącznie, jeśli lecą w oryginalnej ścieżce językowej i ewentualnie napisami,które będą dla mnie zrozumiałe. Tylko takie warunki mogą przynajmniej mi zapewnić komfortowy odbiór filmu.

Z niezadowoleniem przyjąłem fakt, że pomysły dotyczące konieczności umożliwienia odbiorcom wyboru ścieżki audio/napisów dla obcojęzycznych filmów przedstawione dwa lata temu przez odchodzącą koalicję nie będą realizowane.

 

Chciałbym w tym wątku usystematyzować listę wszystkich kanałów dostępnych z polskimi napisami.

 

Wiem, że taka możliwość jest na AleKino+ (tu mogę potwierdzić) oraz ponoć na Filmbox Arthouse.Sam posiadam ten kanał w wersji HD i niestety nie udało mi się jeszcze znaleźć filmu, który taki napisy by miał.

 

Prosiłbym o dodawanie informacji wraz z komentarzami,czy napisy występują zawsze, czy tylko dla wybranych filmów? Na bazie tego, będzie można przygotować listę takich kanałów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko byłoby oczekiwać też napisów do każdego filmu. Ale w dobie możliwości telewizji cyfrowej, oczywistym jest, że wszystkie programy na dodatkowej ścieżce powinny być tez nadawane w oryginale. Zarówno filmy, seriale, jak i też transmisje sportowe, kiedy kogoś irytuje komentator to powinien mieć też możliwość oglądania wyłącznie z czystym dźwiękiem. O ile są filmy i seriale, które nieraz nadają też w oryginale, ale jest to jednak nadal coś rzadkiego i wyjątkowego na wielu popularnych stacjach. Natomiast dodatkowej ścieżki w transmisjach sportowych nie daje praktycznie nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...