Skocz do zawartości

Okienka na kodowanych kanałach


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam satelitarne zadanie dla Was, moi szperacze satelitarni :lol:

 

Niby odkodowano część kanałów z transpondera D Free na satelicie HotBird, (11.373 H SR=27500 FEC=2/3).

 

Dotąd przekaz był zawsze kodowany w Seca Mediaguard 2, tym razem większość kanałów wyszukuje się jako FTA, tunery nie czytają też żadnego systemu kodowania. Obecnie można odbierać niekodowaną czarną planszę, chyba, że zastosowano system kodowania, którego odbiorniki cyfrowe "nie widzą".

 

Nic bym o tym nie pisał gdyby nie fakt, że na wspomnianej częstotliwości nadają Sport Italia i Si Live 24. Ten pierwszy jest nam wszystkim doskonale znany z niekodowanej emisji z transpondera SKY. Przekaz realizowany z tp. D Free jest przeznaczony dla naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T we Włoszech i sieciom kablowym. Ta wersja "Sport Italia" jest wersją oryginalną, my mieliśmy dostęp do zmodyfikowanej ramówki programu.

 

A więc pilnować, może coś z tego wyniknie ciekawego i pojawi się obraz transmisji. :wink:

 

 

Inna sprawa: Ciekawi mnie, dlaczego pojawiły sie informacje o odkodowaniu Boing z transpondera Mediaset. Boing mimo to, że do dzisiaj wyszukuje się FTA i jest brak systemu kodowania, to cały czas nadawany jest czarny obraz (11.334 H SR=27500 FEC=1/2). Wcześniej taka informację podawał flysat.com. Co do przerwy w kodowaniu Class News to się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, logo takie, jak na polskim. Przy okazji tuner znowu się zawiesił na VH1 UK. Podejrzewam, że to wina najnowszego softu. Coś czuję, że Ferguson będzie miał robotę - rozwiązać problem z wieszaniem się tunerów na niektórych kanałach z transpondera Viacomu na HB.

 

PS. Dobrze, że chodzą normalnie polskie kanały - MTV, VH1, VIVA i Comedy Central.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podobno z Telsara 12 (15W) National Geographic Wild jest obecnie niekodowany z Polską fonią.Z tej samej częstotliwości FTA nadaje również The History Channel.Mógłby ktoś to sprawdzic (ja nie mam możliwości ,bo mi budynek zasłania -najdalej sięgnę Amosa).

 

11150 V 19275 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że tutaj napisze, ale jestem ciekawy w jakiej rozdzielczości nadają... zdjęcie jest w 768x576 czyli tychodzi na to, że 720x576, tak :?: zastanawiam mnie w jakiej rozdzielczości będzie na platfromie cyfrowej w Polsce... W jakiej nadaje normalne NGC, czy ktoś może odpowiedzieć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
A ja mam info z innej beczki 8)

Na LIDER TV AZE przestali kodować Ligą angielską :!:

Tydzień temu oglądałem cały mecz MAN UTD - CHELSEA, a wczoraj BIRMINGHAM - MAN UTD :lol:

 

Pozdrawiam.

Możesz mi podać parametry tego kanału? Będę wdzięczny, bo go znaleźć nie mogę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe. Bardzo szybka reakcja serwisu "King of Sat". Tuż po 9.00 skanowałem satelitę HotBird i nic mi nowego nie wykryło. Na tej stronie też nic nie uwzględniono o przerwie w kodowaniu Animaux. Mniej więcej godzinę później, już pojawiła się ta informacja, natomiast na satelicie koło 10.00, Animaux wyszukał się jako FTA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy szereg promocji na Astrze 19.2E. Warto by o tym tutaj napisać :wink:

 

Przerwano kodowanie 12-tu kanałów regionalnych France3. Cała zawartość jest emitowana z transpondera 118 (12.699 V SR=22000 FEC=5/6). Programy regionalne są nadawane tylko w wyznaczonych godzinach, reszta czasu antenowego wypełnia ramówka France 3.

 

Cały czas jako niekodowany jest nadawany francuski kanał filmowy Cine Polar. W ostatnich dniach został dołączony do paczki CanalSat na Astrze 19.2E, jest to kolejny kanał, który trafił na tą pozycję satelitarną w związku z fuzją TPS i CanalSat. Przekaz jest nadawany z transpondera 94 (12.285 V SR=27500 FEC=3/4). Cine Polar został włączony w miejsce planszy informacyjnej Terra Nova, tak więc, jak ktoś nie ma zaktualizowanej listy kanałów, wystarczy, że wyszuka w swoim tunerze kanał Terra Nova z Astry 19.2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...