Skocz do zawartości

Problem z 12284 MHz - brak sygnału


F1R1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poprzedni mój post poleciał do kosza, ponoć nie ten dział. Więc teraz piszę w DVB - PC bo tego dotyczy mój problem.

 

Najpierw dane:

SkyStar HD pci

DvbDream 2.7.2

Wtyczka FlyCCCAM

Win7

 

I teraz problem - nie mam Discowery Science. Oraz innych programów z częstotliwości 12284.00MHz  Program ten po zmianach powinien być właśnie na tej częstotliwości - 12284 H, SR 2750, FEC 3/4. DvbDream twierdzi że na tej częstotliwości nic nie ma, "brak sygnału". Skanowanie całej satelity również nie przynosi efektu.

ProgDVB również nie wykrywa sygnału na tej częstotliwości.

ALE - program ten posiada funkcję "blind scan" Wpisuję zakres częstotliwości, skok i inne parametry i skanuje po 1Mhz.

I tu nispodzianka, zaznaczyłem żeby szukał sygnału od 12280 di 12290 i znalazł mi transponder z sygnałem na częstotliwości 12285Mhz, czyli o jeden wyżej niż ma być, ze wszystkimi programami których szukałem. Pooglądałem może z 10min i postanowiłem przepisać dane do DVBDream. Który oczywiście stwierdził "brak sygnału". 

 

Olałem to i wróciłem do ProgDvb.... który stwierdził że na 12285 nie ma sygnału. Nosz....

Więc jeszcze raz blind scan i znów mam programy, tym razem na 12286. Do pierwszego restartu dało się oglądać, wszystko śmigało pięknie, po restarcie - "brak sygnału".

 

Teraz nie mam w ogóle tych programów. Skanowanie zwykłe, skanowanie "blind" nie pomaga. Ponowna instalacja programów, wtyczek, sterowników karty, płyty głównej, karty graficznej, systemu... Brak efektu.

Wymiana kabla, wtyczek, konwertera - brak efektu.

Talerz (60cm) ustawiany tunerem NC+, siła 86, jakość 78.

 

Cała reszta programów śmiga aż miło. I SD i HD. Nie szarpie, nie tnie, nie kostkuje. 

 

Bardzo proszę o pomoc, bujam się z tym problemem chyba z miesiąc. Ja właściwie oglądam tylko Discowery Science, dlatego tak mi zależy na tym programie. 

 

Jeśli znów umieściłem post nie tam gdzie trzeba - przepraszam i proszę o przesunięcie do właściwego działu.

 

Wysyłam na mój koszt 4ro pak piwa użytkownikowi który doradzi mi jak to uruchomić. A co mi tam, 6cio pak. Dowolnego*.

 

* W granicach rozsądku :-)

 

Jeszcze raz proszę o pomoc oraz wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie pomoże, bo to co wstawiłeś to nieaktualne dane.

 

Obecnie jest (od 1 października 2015):

12,284 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK).

 

SkyStar HD (odpowiednik TT S2-3200) jak pamiętam wymagał poprawnych danych transpondera, także FEC. Jeśli to masz w DVB Dream dobrze, to odpada, ale nawet gdyby było źle, to by nie tłumaczyło znikania dostępu z ProgDVB po blindscanie, gdzie dane (teoretycznie) powinny być zapisane zawsze dobrze.

 

Niestety stawiam na antenę, gdyż:

- 60 cm to trochę mało (powiedziałbym: na granicy)

- ustawienie tunerem nc+ jest mało wiarygodne, gdyż nie wiesz z czego te procenty są wyliczane (sygnał mierzy się w dB, a nie w procentach), a dodatkowo tuner nc+ pokazuje te informacje dla jednego bazowego transpondera, poszczególne transpondery różnią się poziomem sygnału,

- nie słyszałem o takich problemach od posiadaczy TT S2-3200.

 

Nawet odbiór tych kanałów na tunerze nc+ nie świadczy o braku problemów z sygnałem, bo możliwe, że jesteś gdzieś na granicy. Tunery i karty DVB różnią się czułościami. Moim zdaniem Blindscan to chwycił dwa razy, bo jesteś bardzo blisko granicy. Blindscan polega na "piłowaniu" częstotliwości MHz po MHz, więc za którąś przypadkową próbą złapał w końcu lock. Dwa razy się udało, więcej nie, może znów trafisz moment z lepszymi warunkami atmosferycznymi, będziesz bliżej granicy, to znowu blindscan "piłując" zaskoczy. Różnica częstotliwości to wynik przypadku - transpondery z SR 27500 mają dużą szerokość, dla silnego sygnału wpisywanie częstotliwości +/- kilka MHz nie powinno przeszkadzać w odbiorze, dla słabego zaczyna być to trochę losowe...

 

Takie moje zdanie, nie znam przypadków problemów na zbliżonym sprzętowo TT S2-3200, więc szukałbym jednak przyczyny w sygnale.

 

Gdybyś miał możliwość sprawdzenia odbioru na innej instalacji, na większej, pewnie ustawionej antenie, to by mogło podpowiedzieć kierunek działania, ale zdaję sobie sprawę, że komputera pod pachę zabrać nie można, poza tym rzadko kiedy ma się taką możliwość, żeby móc do kogoś zestaw zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Dane mam wpisane prawidłowo, ręcznie je wpisywałem i w ProgDVB i DVBDream. Obydwa programy twierdzą uparcie że na tej częstotliwości nic nie ma, "brak sygnału".

 

Dziękuję za sugestie,a w związku z tym że mieszkam w bloku, anten w odległości 3 - 4m od swojej mam kilka do wyboru. Kupię kawał kabla, wtyczki, łącznik i podłączę się do największej jaką znajdę. Myślę że łączenia kabla na wtyczkach nie spowoduje drastycznego spadku jakości sygnału. (??)

 

O wynikach poinformuję.

Pozdrawiam

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię wykopalisko.

Trochę mnie zeszło, mimo kilku anten w pobliżu nie udało mi się podpiąć do żadnej. A to daleko, a to mała, a to sąsiad... taki se.

Więc zakupiłem talerz 80cm, nowe kable, wtyczki, reinstalacja programu i sterowników. Talerz znów ustawiałem na tunerze NC+.

I...?

Pojawiło się mi Discowery Science i wiele innych programów których nie miałem. Więc proszę Mr. Orbita o namiary celem wysyłki browarów oraz preferencji co do marki.

 

Ale tak różowo do końca nie jest. Nie mam np. TVP2HD. Ciemny transponder :(. Czy to wina ustawienia talerza? Znacie może jakiś program na PC do ustawienia satelity? Próbowałem kilku,( SatFinder, ProgDVB chanel) ale albo nie działają, albo mam sygnał 100% - 0%, bez żadnych pośrednich wartości. Na zwykły SkySar miałem program "SETUP 4PC " super się ustawiało nim talerz, ale nie mogę go znaleść, bądz po prostu go nie ma dla SkyStar HD...

Ponadto na kilku programach po kliknięci na nie  DVBDream ni z tego ni z owego robi zawiecheeeeeee..... i wywala komunikat "... przestał działać... wyszukaj rozwiązanie... zamknij program." 

Bądz opcjonalnie wywala czerwony błąd o przepełnieniu bufora spod C++ (????), co jest mocno frustrujące. Nie dlatego że koniecznie muszę mieć te programy, ale dlaczego do jasnej [beep]y nie działa? Np. MiniMini HD.

 

No nic, tak czy inaczej mój główny problem został rozwiązany za co bardzo dziękuję.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...