Skocz do zawartości
  • 0

Dekodery z Linuxem, ich alternatywne firmware i ich zgodność z CP


ManganMan
 Udostępnij

Pytanie

Więc tak (tak, trochę to niezgodnie z obowiązującą tutaj normą, ale chciałbym szczegółowo dojść do sedna sprawy):

Żyję wraz z rodziną w domu wielorodzinnym 4-mieszkaniowym. Z tego powodu, żadna kablówka (nie mówiąc już o internecie i innych usługach "po kablu") nie chciała "zainstalować" kabla, więc dlatego zdecydowaliśmy się na wzięcie Cyfrowego Polsatu.

Po początkowych problemach z dekoderem HD serii 5000, zrozumieliśmy, że mieliśmy za małą antenę (~60 [na oko] cm). Zakupiliśmy antenę 100cm, a w planach jest zakup konwertera quad (w zestawie mieliśmy konwerter twin, za mało na 3 kable, gdyż w planach jest multiroom na extra 2 telewizory), nie wiem czy tc'kqd4 będzie odpowiedni...

Pomijając dobór TV (dla siebie planuję wzięcie smart tv 22-24 cale), szukam dekodera telewizji satelitarnej (DVB-S, tak? Nie do końca jeszcze łapię terminologię telewizjo-satelitarną...), z Linuxem (widzę że jednak jest spory popyt na nie  :mrgreen:), zdolnym do obsługi modułu CI z NagraVision (chyba to zabezpieczenie stosuje CP). Myślałem nad sprzętem VU+, ale jest droższy od TV... (ponad 1000 PLN).

 

Na dodatek nie wiem, czy alternatywne firmware (oprogramowania układowego), takie jak OpenPLi, OpenViX, czy OpenA.TV są w stanie obsłużyć moduły z NagraVision.

Teraz pytanie: czy VU+ i inne marki, takie jak Dream Multimedia, Mutant czy MaxDigital są w stanie obsłużyć CP, wraz z wariantami z alternatywnym firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To w takim razie po co gniazdo na moduł CAM w tunerach z Linuksem? Dla "picu"? Nie sądzę! :roll:

Ja akurat na moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w moim obecnie posiadanym tunerze nie narzekam. :) Przełączanie kanałów jest sprawne i szybkie.

A w przypadku tunera z Linuksem kombinować potem, aby samą taką kartę (która jest przecież parowana z modułem), używać w czytniku tego tunera uważam za nonsens. Tym bardziej, że takie działanie chyba nie jest tak całkiem legalne....

Zawsze będziesz miał ten tok myślenia do czasu aż  nie włożysz kartę CP do czytnika  sprzętu na linuksie i dowiesz się  jak linux działa z tą karta a jak działa moduł.   Gniazdo CAM po co?   restrykcje i prawa     wymuszenia.  Moge powiedzieć  inaczej czemu np boxy z linuchem nie mają zamiast 2  czytników kart    4  lub 8 czytników.   Na  innym forum moją wypowiedzią się zainteresował taki 1   i postanowił to wprowadzić w życie  . Zarzyczył sobie same pre paidy freesaty     m innymi   kartka Tivusat która jest parowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...