Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że Kamil powinien skupić się tylko na konkursie drużynowym bo przewaga w pucharze Narodów trochę zmalała, strata nawet 100 punktów pozwoli nam jutro walczyć o końcowy triumf, bo jutro to chyba tylko najlepsza 30-tka  PŚ będzie skakać. Dziś każde miejsce na podium praktycznie gwarantuje zdobycie Pucharu Narodów przez Polaków, ale łatwo nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żegnaj Krzyształowo Kulo... :(

Wielka szkoda, bo było naprawdę bardzo blisko. Kamil miał na to w obecnym sezonie bardzo duże szanse.

No, ale cóż... Jak to w sporcie bywa, raz się wygrywa, innym razem przegrywa. :?

Kamil i tak zajął znakomite, 2-gie miejsce. Nadal jest w ścisłej czołówce najlepszych skoczków. :)

 

Może w kolejnym sezonie będzie lepiej i Kamil zdobędzie to trofeum. Wierzymy, że się uda! ;)

Ja bym jeszcze Kamila nie wykreślał, dzisiaj pokazał na co go stać! :) 

Dzisiaj Norwegia wygrywa, Niemcy drugie, a Polska trzecia.

Najważniejsze to,że Austria na 4 miejscu!! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzisiaj dzialo! Fantastyczny konkurs, najlepszy zaraz po poprzednim druzynowym w Vikersund. Stefan Kraft polecial baaardzo daleko, Kamil Stoch jeszcze pol metra dalej i rekord skoczni :)

 

Puchar Narodow juz wygrany - tak jak mowia w TVP. Nie ma matematycznie szans zeby Austria albo Niemcy go wyszarpaly jutro.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze Kamila nie wykreślał, dzisiaj pokazał na co go stać! :)

Mega ciężko będzie, Stoch by musiał wygrać a Kraft by chyba musiał być 18.

........

Tak wszyscy mówią o tym rekordzie to jednak uznają ten skok mimo, że była podpórka?

 

Oglądałem zawody w Eurosporcie i znowu Błachut mnie mocno irytował czasem komentarzem. Najpierw wypalił, że skok Johansona na 250 m jest najdłuższym jaki kiedykolwiek oddano w Planicy, a przecież Tilen Bartol skoczył 252 m jednak tylko nie ustał, to samo powiedzial przy skoku Stocha. Do tego piwiedzial, że rekord skoczni Johansona, a podobno przecież, ze rekordy licza się tylko w seriach ocenianych.

Do tego gdy Kraft skoczył 253,5 w Vikersund to od razu mówił, że rekord nie zabardzo bo raczej podpórka a mimo wszystko było to wątpliwe, a dziś Stoch ewidentnie podparł a on cały czas, że rekord, Rudziński trochę go hamował, a przecież już na żywo było widac, że Kamil podparł niestety, nie trzeba było powtórek.

 

Mimo wszystko będe się bardzo cieszył jak oficjalnie uznają jednak ten rekord bo to wielkie wyróżnienie dla Kamila Stocha, choć to trochę niesprawiedliwe, żeby być obiektywnym.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord Kamila zostanie uznany, bo sędziowie noty dali po 16,5 punktu, najniższa była 15, ktoś musiałby złożyć protest, ale wątpię czy tak się stanie, bo i tak Polacy byliby na trzecim miejscu nawet przy notach  po 12-13 punktów. Trochę szkoda tej pierwszej serii i słabszych prób Piotr Żyły i Dawida Kubackiego bo szansa na pokonanie Niemców była. Mina Krafta po skoku Kamila bezcenna, ciekawe dlaczego znowu się szczerzył zębów. Kamil Stoch wygrałby dziś rywalizację indywidualną bo zdobył 418,2 punktu, Piotr Żyła jedenasta nota o dziwo o 0,4 puntu wyższa od noty Macka Kota (13 miejsce). Dawid Kubacki byłby dziś 25.

jutro koniec sezonu liczę na miejsce na podium, może nawet zwycięstwo i fetę z wygrania Puchar Narodów.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że nawet gdyby Austriacy zajęli jutro 4 pierwsze miejsca  lub Niemcy czołowe pięć bo tylu reprezentantów tych krajów przystąpi do rywalizacji jutro to Polakom wystarczy, że zajmą miejsca od 26 do 30 i tak będą wtedy mieli 1 punkt więcej od Austrii i 49 punktów więcej od Niemców. Jest to wariant mało prawdopodobny bo myślę, że Polacy jutro powalczą o czołowe lokaty a w dziesiątce będzie ich przynajmniej trzech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zawody w Eurosporcie i znowu Błachut mnie mocno irytował czasem komentarzem. Najpierw wypalił, że skok Johansona na 250 m jest najdłuższym jaki kiedykolwiek oddano w Planicy, a przecież Tilen Bartol skoczył 252 m jednak tylko nie ustał, to samo powiedzial przy skoku Stocha. Do tego piwiedzial, że rekord skoczni Johansona, a podobno przecież, ze rekordy licza się tylko w seriach ocenianych.

Do tego gdy Kraft skoczył 253,5 w Vikersund to od razu mówił, że rekord nie zabardzo bo raczej podpórka a mimo wszystko było to wątpliwe, a dziś Stoch ewidentnie podparł a on cały czas, że rekord, Rudziński trochę go hamował, a przecież już na żywo było widac, że Kamil podparł niestety, nie trzeba było powtórek.

 

Mimo wszystko będe się bardzo cieszył jak oficjalnie uznają jednak ten rekord bo to wielkie wyróżnienie dla Kamila Stocha, choć to trochę niesprawiedliwe, żeby być obiektywnym.

 

Ja dziś natomiast oglądałem w TVP1 i Włodek też popełnił ten sam błąd dopiero SS go poprawil. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywisice zaliczony skok Kamila, tak jak mowilem :) Komentatorzy ostatnio za bardzo mowia co bedzie - kazdy dzis widzial, ze Kamil przejechal tylkiem, ale sedziowie stwierdzili inaczej i rekord nalezy do Kamila :)

 

Kraft co prawda w nieco mniej watpliwy sposob rekord Świata w poprzedni weekend w Vikersund - ale rowniez mu zaliczyli. A jak bylo z Andre Tande w TCS? Nikt nie ogarnal z organizatorow, ze skoczyl duzo krocej niz mu zmierzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem listę startową jutrzejszego konkursu, nie ma na niej Andreasa Koflera i oczywiście Severina Freunda. Z ich absencji skorzystają Jan Ziobro i Anze Lanisek. Gregor Schlierenzauer również nie wystartuje podobnie jak Stefan Hula, dlatego to Słoweniec zajmujący 34 miejsce w klasyfikacji PŚ dostanie szanse. Lista startowa jutrzejszego konkursu http://medias4.fis-ski.com/pdf/2017/JP/3945/2017JP3945SLR1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak czysto hipotetycznie czy już przy notach powiedzmy 12,0 12,5 14,0, 15,5 16,0 można uznać skok za podparty? W ogóle gdzieś jest to ściśle określone ile i jakie noty muszą być, żeby nie zaliczyć rekordu?

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że odwołali 2 serię, mocniejsze były wiatry i się zawody odbywały.

Myślę,że jak by Stoch był 1 po pierwszej serii, a Kraft dalej, to by 2 serii nie odwołali, przynajmniej takie jest moje odczucie.

 

Ale tak wgl to DZIĘKUJEMY PANOWIE, za świetny sezon! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że decyzja o odwołaniu 2 serii słuszna, widać było gdy jak odgrywano polski hymn mocno wiało, lekka zamieć się nawet pojawiła. Nie było sensu tego przeciągać godzinę lub dłużej, jak wszystko było już jasne w tym sezonie, w konkursie jedynie walka o trzeci stopień podium pozostała. Brawa dla wszystkich zawodników, dla całego sztabu trenerskiego i medycznego, oby do następnego olimpijskiego sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No potem było widać, że trochę wieje, może trochę za ostro ich na początku oceniłem.

Ale takie jasne to jednak nie było z Kraftem. Przypomnijmy sobie ostatnie skoki z TCS i Raw Air i skoki liderów.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...