Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też ma to pudło od kilu dni i duże problemy związane z współpracą z plazma Panasonic TH-42PV8. Po zaklejeniu wspomnianą wcześniej folią udało mi się uzyskać dobrą współpracę przy przełączaniu kanałów, info itp. Problemy pojawiają się przy wejściu w moje nagrania, przyciski A,B,E mają duży problem. Pace stoi na dolne półce pod telewizorem. Na górnej ma izolację w postaci nagrywarki stacjonarnej i tunera N. Nie wiem, czy to pomogło, ale ja jeszcze dodatkowo na Pace położyłem kilka oryginalnych płyt CD, stroną zapisu do góry. Nie jest najgorzej, ale pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.

Telewizor i PACE podłączone są oddzielnymi listwami przeciwprzepięciowymi. W telewizorze powytłaczałem wszelkie QLinki, tryb oszczędności energii czy włączony czy też nie, nie robi różnicy.

 

Pytanie, może już tu padło a nie doczytałem. Czy podobne problemy sprawia PACE DSR 2221 ?

Kolega identyczny telewizor co ja i przymierza się do cyfry. Sprzedawca z tunerów SD poleca ten tuner, ale patrząc na współpracę z wyższym modelem, ma mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość wsunięcia dekodera nieco głębiej? Ja mam PVR HD 250 i od samego początku nie miałem kłopotów ze współdziałaniem z plazmą Panasonica. Tyle, że mam dość głęboki (w sumie to dedykowany chyba pod duże telewizory CRT) stolik i dekoder oraz kino domowe wsunięte są dość głęboko (około 4-5 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder tylną ścianką jest na równo z końcem półki. Może za daleko go wsadziłem i dostaje fale z drugiej strony. Swoją drogą, moja żona miała niezły ubaw jak 'walczyłem' z ustawieniem dekodera jakieś dwie godziny ;) Szafkę mam od Panasonica, kupioną razem z telewizorem CRT w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostałem szcześliwym posiadaczem tego dekodera. Ogólnie wszystko działa w porządku jest tylko jedno ale. :)

 

Dekoder podłączyłem kablem HDMI do telewizora Sharp LCD. Problem pojawia się przy przełączeniu pilotem od tv np.: na wejście scart, gdzie mam podłączone dvd - i przejściu z powrotem do wejścia HDMI - nic się nie wyświetla - pomga dopiero odłączenie od zasilania.

Powiem szczerze, że jest to dla mnie bardzo uciążliwe - ponieważ mam podłączonych do telewizora innymi wejściami kilka innych sprzętów - i wychodzi na to, że będę musiał co chwila restartować ten dekoder :/ - a to się już mi za bardzo nie uśmiecha.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i czy może znalazł rozwiązanie - będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem dekoder wczoraj i jak na razie nie mam problemów wszytko nagrywa można oglądać nie mogę złego słowa powiedzieć :) tylko jednoo ;p czasem jak włączam dekoder pod hdmi to nie mam obrazu muszę wył i włączyć dekoder wtedy oglądać mogę!! Tez po wyłączeniu dekodera nie wyświetla mi się godzina na dekoderze a wiem ze raz mi się wyświetlała tak samo mi moduł główny wyłącza i muszę włączać dekoder żeby doładować moduł dodatkowy !! Jak się pozbyć tych usterek ?? i czy macie też takie coś! No właśnie mi się na wyświetlaczu godzina nie wyświetla po 15 min ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam dekoder od 2 tygodn i 2 pojedyncze konwentery astra i hotbird wszystko działa idealnie nic dodać nic ujac. Ani jednej zawiechy PILOT W 100% DZIAŁA IDEALNIE z zestawem. Podłaczony sony brawia chodzi git z hb. A godzina kolego wyswietla sie dopiero po wyłaczeniu dekodera po 10-15 minutach sama ci wskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ustawienie w dekoderze?

 

Nie. Chodzi mi fizycznie o rodzaj kabla. Jesli byl kupiony najtanszy w supermarkecie to moze nie spelniac zalozen.

W instrukcji obslugi mojego telewizora jest opis, ze powinno sie stosowac kable oznaczone "CAT2"

mniej - wiecej cos takiego:

http://www.cepro.com/images/uploads/hdmi13cat2cable.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, może już tu padło a nie doczytałem. Czy podobne problemy sprawia PACE DSR 2221 ?

Kolega identyczny telewizor co ja i przymierza się do cyfry. Sprzedawca z tunerów SD poleca ten tuner, ale patrząc na współpracę z wyższym modelem, ma mieszane uczucia.

 

Pace DSR2221 ma inny pilot (36kHz) niż piloty te do dekoderów HD (56kHz). Nie słyszałem o jakichkolwiek problemach z pilotami 36kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z tego co mi się wydaje to nie jest wina kabla. Miałem wcześniej nrecorder nki a ostatnio dekoder vectry hd z dyskiem i z żadnym z nich nie miałem problemów - czyli to nie jest problem połączenia tv z kablem hdmi tylko ewidentnie wina dekodera. Tym bardziej, że problem występuje nawet wtedy kiedy dekoder jest w stanie czuwania a ja przełącze na inne wejście i wrócę na hdmi. Potrzebuję restartu, żeby ponownie uruchomić dekoder. Szkoda, że ten dekoder ma tylko wyjście hdmi bez możliwości podłączenia przez component - to by ułatwiło sprawę podłączenie do telewizorów lub projektorów, które mają problem z hdcp lub ewentualnie było by alternatywą do podłączenia sprzętu w moim przypadku.

A tak pozostaje chyba tylko czekać na nowy soft za zmianami na lepsze :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, ze musze najpierw wlaczyc TV a pozniej dekoder bo w przeciwnym razie nie mam dzwieku!!! Jak przelacze pilotem od TV AV np na HDMI2 gdzie mam Playstation3 i wracam do HDMI1 gdzie jest podpieta cyfra to tez brak dzwieku!!! Wtedy musze wylaczyc C+ i TV i ponownie wlaczyc w kolejnosci TV -C+ Strasznie to wnerwiajace ! Pisalem do Cyfry o pomoc to oni mi pisza zebym zassal nowy soft (ale ja go juz mam!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie od niedawna mam ten nowy wynalazek. Powiem szczerze, że nie do końca jestem zadowolony, kanały hd ok ale pozostałem programy np tvn, tvp2 i wiele innych jest jakoś dziwnie poucinanych w pionie albo w pionie i poziomie gdzie na ekranie obraz mam tylko w mniejszym prostokącie niż ekran tv. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Drugie pytanie. Czy u Was po wyłączeniu dekodera godzina wyświetla się tylko na chwilę i zaraz gaśnie, wydaje mi się to dziwne, w poprzednim dekoderze nie hd godzina wyświetlała sie cały czas po wyłączeniu. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki samuraj1878 zrobiłem jak pisałeś i gra gitara, ale zegar i tak się nie pojawia sam, ani po 10 minutach, ani po 5 godzinach. czy można to gdzieś ustawić? Pozdrawiam

 

W tej wersji oprogramowania zegar Ci się nigdy nie pojawi (oszczędność energii wg normy UE).

Pojawia się kiedy np.coś się ściąga do VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem dekoder wczoraj i jak na razie nie mam problemów wszytko nagrywa można oglądać nie mogę złego słowa powiedzieć :) tylko jednoo ;p czasem jak włączam dekoder pod hdmi to nie mam obrazu muszę wył i włączyć dekoder wtedy oglądać mogę!! Tez po wyłączeniu dekodera nie wyświetla mi się godzina na dekoderze a wiem ze raz mi się wyświetlała tak samo mi moduł główny wyłącza i muszę włączać dekoder żeby doładować moduł dodatkowy !! Jak się pozbyć tych usterek ?? i czy macie też takie coś! No właśnie mi się na wyświetlaczu godzina nie wyświetla po 15 min ;/

Co do godziny to tak ma być... dekoder w trybie "stand-by" nie będzie wyświetlać zegarka, gdyż przekraczałby normy pobierania energii ustalone przez UE. Zegarek pojawia się podczas pracy dekodera, tj. np ściąganie VOD bądź HBO Digital.

Jeśli chodzi o multiroom, to niestety jeśli jest odłączane zasilanie karty przy wyłączeniu dekodera, to nic tutaj nie zrobisz.. pozostaje liczyć na to, że finalny soft będzie pozwalał na zasilanie karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...