Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, jakość kanałów HD i SD spadła... Teraz, muszę cofnąć wcześniejsze słowa,że obraz jest żyleta... ale, przynajmniej wiem, że od dekodera to zależy...

bo na Arrivie 200 bez zmian....

lecz... jeśli chodzi o PACE, to jakość zrobiła się dosłownie mierna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo miałem czas oglądać zmiany w nowym sofcie ale pierwsze spostrzeżenia:

+ pojawiły się nazwy wyświetlanych kanałów

+ poprawiła się reakcja na pilota po włączeniu dekodera

- dekoder włącza się tak bardzo wolno i długo (bez zmian)

- nie rozwiązany problem w napisem podczas oglądania RTL "nieobsługiwany system kodowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spadku jakości - nie widzę zmian.

Ci co zauważyli zmiany, spróbujcie tego:

-zmienić w dekoderze na SD, zatwierdzić

-wyłączyć dekoder, włączyć dekoder,

-ustawić w dekoderze HD 1080i (lub HD 720p), zatwierdzić

-wyłączyć dekoder, włączyć dekoder.

Może po prostu po aktualizacji softu widzimy w ustawieniach HD 1080i (bądź HD 720p), a tak naprawdę ustawione jest SD.

 

 

Gdy załączamy TimeShift, na wyświetlaczu wyświetli nam: [numer kanału] Opóźn -0:00, tyle że ja mam cały czas -0:00, pomimo faktu że na ekranie widzę już -0:15.

 

Podsumowanie (z poprzednich postów):

-nazwy kanałów na wyświetlaczu

-wyświetlanie opóźn na wyświetlaczu, przy załączonym TimeShift

-nagrywanie zaprogramowane na instalacji jednoprzewodeowej wybudza się ze stanu stanby i nagrywa do końca

-Podczas nagrywania audycji sygnalizacja poprzez świecenie się niebieskiej diody

-funkcja pilot dostała 50% szybkości w tym EPG

-wyłączono zasilanie gniazda USB, w każdym bądź razie, coś z USB kombinują

-spadek jakości obrazu (ja nie zauważyłem)

-poprawiła się reakcja na pilota po włączeniu dekodera

-nie rozwiązany problem w napisem podczas oglądania RTL "nieobsługiwany system kodowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd ort. Przeważnie robię błędy, gdy nie używam ogonków. Z prostej przyczyny: opuznienie dla mnie podświadomie wygląda lepiej niż opoznienie.

 

Ktoś próbował tego sposobu na "gorszą jakość", który podałem?

Tez o tym pomyslalem i zrobilem dokladnie tak jak radziles jednak nie wylaczalem dekodera, w menu zmienilem na SD i wyszedlem a po chwili to samo i zmiana na HD 1080i iii..... pomoglo :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 13, to super. Nie byłem tego 100% pewny, bo akurat zaraz po zmianie softa, bawiłem się tymi opcjami.

"zrobilem dokladnie tak jak radziles jednak nie wylaczalem dekodera". Dla większej pewności zasugerowałem aby uruchamić ponownie. Jest to czynność, którą często wykonywałem, gdy zmieniałem ustawienia w sprzętach takie jak modemy i access point'y :]

 

Czyli mamy sposób na naprawienie jakości obrazu na programach HD:

-zmienić w dekoderze na SD, zatwierdzić

-wyłączyć dekoder, włączyć dekoder,

-ustawić w dekoderze HD 1080i (lub HD 720p), zatwierdzić

-wyłączyć dekoder, włączyć dekoder.

 

 

@Lugo, W moim przypadku, wcześniej (już nie wiem na jakiej dokładnie wersji), gdy podłączyłem pendrive, kontrolka migała (na pendrive).

Obecnie po uaktualnieniu, po podłączeniu pendrive'a (ten sam pendrive) nic nie miga.

 

Może lepiej napisać, że coś z USB robili, nie wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie podobnie. U mnie po wyłączeniu dekodra pilotem dekoder przechodzi w czuwanie i pali się niebieska dioda, wyświetlacz jest czarny. Za jakiś czas "10 min" gaśnie niebieska dioda a na wyświetlaczu pokazuje się godzina i mruga dioda na czerwono w multiroomie. Dodam jeszcze ze słyszę jak kręci się dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj zmienił mi się soft i troszkę lepiej chodzi nagrywa napewno wszystko już ale dzisiaj rano wstałem i widzę że świeci się godizna i słychać dysk jak chodzi. Dlaczego tak jest nagrywa coś? ja nic nie programowałem. W ofercie mam hbo digital. Może to?

 

TAK - nagrywa sobie ofertę VOD i HBO DIgital. To jest normalne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a jak włącze go teraz żeby oglądać a mam jeden kabel podpięty to przestanie nagrywać? czy pauza i potem dalej jak skończę oglądać? i jeszcze w hbo digital jest trochę tych filmów seriali a mogę oglądać tylko kilka może 5 i wszystko pisze wkrótce o co tu chodzi też tak macie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wgraniu nowego softu (126) co prawda mam na wyświetlaczu nazwę programu ale mam teraz problemy z nagrywaniem tzn. ustawiam nagrywanie na bieżąco (z pilota) przełączam na inny program oglądam, przycisk standby świeci na niebiesko a po kilku czy kilkunastu minutach standby gaśnie i kończy się nagrywanie, przy sofcie 125 było ok. Czy ma ktoś podobnie??

Tak jak wspomniano powyżej, też słyszę pracujący dysk w nocy, ale chyba usunięto samoczynne włączanie i wyłączanie się dekodera w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wgraniu nowego softu (126) co prawda mam na wyświetlaczu nazwę programu ale mam teraz problemy z nagrywaniem tzn. ustawiam nagrywanie na bieżąco (z pilota) przełączam na inny program oglądam, przycisk standby świeci na niebiesko a po kilku czy kilkunastu minutach standby gaśnie i kończy się nagrywanie, przy sofcie 125 było ok. Czy ma ktoś podobnie??

 

Cytując instrukcję obsługi: "Nagrywanie zostanie automatycznie zakoƒczone po obejrzanej audycji lub, w przypadku braku informacji o audycji,

po 2 godzinach od rozpoczęcia nagrywania."

 

Sprawdź co i kiedy nagrywasz, bo może to normalne działanie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wgraniu nowego softu (126) co prawda mam na wyświetlaczu nazwę programu ale mam teraz problemy z nagrywaniem tzn. ustawiam nagrywanie na bieżąco (z pilota) przełączam na inny program oglądam, przycisk standby świeci na niebiesko a po kilku czy kilkunastu minutach standby gaśnie i kończy się nagrywanie, przy sofcie 125 było ok. Czy ma ktoś podobnie??

 

Cytując instrukcję obsługi: "Nagrywanie zostanie automatycznie zakoƒczone po obejrzanej audycji lub, w przypadku braku informacji o audycji,

po 2 godzinach od rozpoczęcia nagrywania."

 

Sprawdź co i kiedy nagrywasz, bo może to normalne działanie?!

 

To nie jest normalne działanie, bo przez aktualizacją było oki, tzn. zaczyna się film wciskałem nagrywanie na pilocie i wszystko sie nagrywało dopóki nie wcisnąłem stop, teraz sam kończy nagrywanie po kilku lub kilkunastu minutach, może samo się naprawi, dzisiaj sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow zaktualizowalem dekoder faktycznie potwierdzam nazwy kanalow na wyswietlaczu sa,nagrywa sie z trybu stand by ,faktycznie co do jakosci wystwietlania obrazu to spadal na mam podlaczenie do zwyklego philipsa 21cali przez scarta,obraz stracil na kolorach i wyrazistosci zrobil sie taki bardziej matowy,nadal nie do konca poprawnie dziala funkcja pilot owszem szybciej wyszukuje ale nadal na wielu kanalach jak sie przeszukuje przez ta funkcje kolejne wystwietla sie brak informacji,narazie zwisa nie zaliczyl:)czy ktos pisal bo dzwonic to nie ma aco do nich na maile zawsze odpowaidaja w sprawie tego kiedy ukaze sie jakas sensowna aktualizacja?ktora wyeliminuje te niedociaglosci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...