Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, przed godziną zainstalowałem to cudo i:

 

- wydaje się, że obraz jest jakościowo zbliżony do Philipsa. Idealnym rozwiązaniem byłoby mieć te 2 dekodery obok siebie i przełączać kanały. A tak pozostaje "pamięciowy" obraz. Jest ok, HD takie same (czyt. świetne) - wczoraj na Eurosporcie HD "leciał" biathlon, dziś też i nie widać różnicy.

- szybciej zmieniają się kanały (odrobinę)

- pilot lepiej reaguje na naciśnięcie (może to kwestia "starości" poprzedniego pilocika?)

- zgrabniejszy, choć zasilacz wywalony na zewn. (nie przeszkadza).

- brak kanału TVN TURBO, czytając jednak porady w tym wątku nie mam zamiaru grzebać przy antenie/konwerterze/kablach itd. Na Philipsie działał, to i tu MUSI !

- lepszy dźwięk,

- dziwna kolejność kanałów: w Philipsie miałem od 1 (najpierw HD), teraz kanały HD zaczynają się od 250 (było na 22), dlaczego ?

- oprogramowanie 146 - aktualizować?

- brak godziny w trybie czuwania. PORAŻKA.

 

Będę wdzięczny za ew. porady - mam 48 godzin na testy, jutro zdecyduję czy zamieniam z powrotem. Kiedyś jednak będę musiał wymienić mojego 3-letniego Phila...

pozdrawiam :smile:

 

EDIT: no pięknie, żeby było TVN TURBO i kanały w normalnej kolejności muszę przeprogramować tego Pace'a. Sęk w tym ,że a aktualizacje dostępny są w weekend... :/ I wtedy minie czas na oddanie. Ależ mam zagwozdkę :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, miarka się przebrała: oglądam właśnie Domo HD - powtórka programu. Z obrazu HD powstał prawie SD. Jakby było mało, na TVP2 HD leciał serial "M jak miłość", jako że ten akurat program dosyć często ogląda moja żona, mam porównanie.

W obu przypadkach obraz jest FA-TAL-NY: mdłe kolory, słaba ostrość, jakieś mazy przy szybkich ruchach kamerą... :/

Potwierdza się to co czytałem tu i na innych forach. "Sprzęt" oddaję, a jeśli mi wysłużony Philips padnie (tfu, tfu), a Cyfra nie będzie miała nic innego w ofercie - pożegnam się. Być może w przypadku fuzji będą dostępne nboxy?

 

Póki co sorry za zamieszanie. Jutro będę się cieszył "żyletą" i świetnymi kolorami Philipsa PVR.:D A to w odbiorze sygnału jest dla mnie najważniejsze. Żałosne, że takie g..o, TAKA firma jak C+ ma w swojej ofercie. I to bez możliwości wyboru na coś lepszego. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na TVP2 HD leciał serial "M jak miłość", jako że ten akurat program dosyć często ogląda moja żona, mam porównanie.

W obu przypadkach obraz jest FA-TAL-NY

Dużą zasługę tutaj ma akurat Cyfrowy Polsat, za którego to sprawą TVP2 HD jest takiej jakości jak widać i pozbawiony teletekstu. Ja TVP2 HD oglądam i nagrywam tylko z DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przed godziną zainstalowałem to cudo i:

 

- wydaje się, że obraz jest jakościowo zbliżony do Philipsa. Idealnym rozwiązaniem byłoby mieć te 2 dekodery obok siebie i przełączać kanały. A tak pozostaje "pamięciowy" obraz. Jest ok, HD takie same (czyt. świetne) - wczoraj na Eurosporcie HD "leciał" biathlon, dziś też i nie widać różnicy.

- szybciej zmieniają się kanały (odrobinę)

- pilot lepiej reaguje na naciśnięcie (może to kwestia "starości" poprzedniego pilocika?)

- zgrabniejszy, choć zasilacz wywalony na zewn. (nie przeszkadza).

- brak kanału TVN TURBO, czytając jednak porady w tym wątku nie mam zamiaru grzebać przy antenie/konwerterze/kablach itd. Na Philipsie działał, to i tu MUSI !

- lepszy dźwięk,

- dziwna kolejność kanałów: w Philipsie miałem od 1 (najpierw HD), teraz kanały HD zaczynają się od 250 (było na 22), dlaczego ?

- oprogramowanie 146 - aktualizować?

- brak godziny w trybie czuwania. PORAŻKA.

 

Będę wdzięczny za ew. porady - mam 48 godzin na testy, jutro zdecyduję czy zamieniam z powrotem. Kiedyś jednak będę musiał wymienić mojego 3-letniego Phila...

pozdrawiam :smile:

 

EDIT: no pięknie, żeby było TVN TURBO i kanały w normalnej kolejności muszę przeprogramować tego Pace'a. Sęk w tym ,że a aktualizacje dostępny są w weekend... :/ I wtedy minie czas na oddanie. Ależ mam zagwozdkę :woot:

 

 

Widzę, że nie tylko ja stałem się posiadaczem tej skrzyni na węgiel.

Jestem starym odbiorcą sygnałów cyfrowych z satelity (jestem w tej firmie od czasów Wizji TV). Ponieważ sprzedawca pomylił się w ofercie przedłużając umowę otrzymałem sprzęt za free. Użytkowałem go dokładnie jakieś 14 godzin po czym odniosłem do punktu. Już sam brak kabla HDMI w zestawie zakrawa na skandal i kpinę z klienta. Sprzęt wydano mi z oprogramowaniem o numerze 146, więc tak jak napisał kolega wyżej posiada wszystkie wymienione cechy. Dodam jeszcze, że mimo tego, że nawet udało mu się wyszukać rozpoznać kanały z Astry - nie pokazywał mi ich (czarny ekran).

Jedyne co mi się udało, to zaprogramować układ programów zaczynających się od kanałów HD. Ale i tu była niespodzianka. TVP 2 HD - czarny ekran.

Podobno zadziała jak poczekam do piątku ma możliwość aktualizacji. To kolejny skandal!

Odnośnie jakości obrazu. Oko mam dosyć wybredne i wyostrzone. Prosty Sagemcom, którego miałem do tej pory oferuje O NIEBO lepszy obraz!!! Dotyczy to głównie skalowania kanałów SD. Na Pace zwyczajnie widać ciapki.

Zarejestrowałem się na tym forum głównie po to by przestrzec przed tym nieporozumieniem i półproduktem, do którego brak od ręki profesjonalnego wsparcia.

 

Właśnie rozpakowuję Philipsa PVR. Ciekawe co teraz za niespodzianki mnie czekają ;-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszecie, fakt "salonowy" dekoder jest wart tyle co skrzynia na węgiel, dlatego pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką trzeba zrobić po zainstalowaniu go to w najbliższy piątek pobrać aktualizacje i tutaj cenna uwaga aby dekoder działał płynnie i bezproblemowo jak u mnie, radze zaciągać do wersji 154i , na 154 dekoder chodzi strasznie wolno a na 154i problemy odeszły jak ręką odjął , kolejna uwaga aby pobrać wersję 154i należy dekoder podłączyć do internetu i wejść w usługi internetowe (B) dopiero wtedy wyskoczy informacja o nowym oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient ma podłączyć i oglądać, a nie zawracać sobie d... softami, załatwieniem sobie wolnego między piątkiem a poniedziałkiem, podłączaniem do internetu, grzebaniem w ustawieniach itd. To ma za niego zrobić dostawca! Jeżeli podbierasz sprzęt z punktu wymiany, to całą twoją robotą powinno być podłączenie 3 kabli: zasilającego, antenowego i hdmi. Ja mam tyle w temacie i dymać się przez korporację nie dam ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam duży problem u rodziców.

 

Posiadam antenę 90, ale sygnał jest tylko na 4....

 

Po 2-gie nie mogę zaktualizować dekodera pace ??? posiadają stare oprogramowanie 147 chyba, programy na liście w SD !!! tylko jest TVP HD. Dopiero co robiłem wyszukiwanie nowych programów.

 

Co jest nie tak?? Dlaczego tak słaby sygnał i dlaczego nie można zaktualizować dekodera pod nr.8 w menu?? można go jakoś manualnie sformatować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder możesz przeprogramować tylko pomiędzy piątkiem godz. 2:00 a poniedziałkiem godz. 2:00. Wtedy jest udostępnione oprogramowanie. A tą czwórką nie przejmuj się za bardzo, chyba, że są zauważalne "zacięcia" obrazu na niektórych kanałach. Wtedy tylko korekta ustawienia anteny, ale bardzo mała, albo delikatne pokręcenie konwerterem. Jeśli jednak wszystko jest odbierane prawidłowo to olej tą "4".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za filozofia klepnąć OK na pilocie jak wyskoczy komunikat? Soft jest nadawany od piątku, 24h na dobę przez cały weekend.

 

A co to za problem wydać sprzęt z najnowszym Softem? Moja 68-letnia ciocia na pewno nie wiedziałaby co i kiedy klepnąć na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient ma podłączyć i oglądać, a nie zawracać sobie d... softami, załatwieniem sobie wolnego między piątkiem a poniedziałkiem, podłączaniem do internetu, grzebaniem w ustawieniach itd. To ma za niego zrobić dostawca!

Kanały w telewizorze, zmienia Ci producent tegoż czy nadawca? A tak poza tym to chyba w dzieciństwie granaty ssałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...