Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zegarek na początku był wyświetlany w pierwszych modelach Pace PVR ale w późniejszych wersjach oprogramowania został usunięty, ponieważ ustawa weszła w życie w zeszłym roku i dotyczyła sprzętu wyprodukowanego po dacie wejścia ustawy w życie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zegarka i zasłanianie się jakimiś regulacjami to kolejny dowód że ten sprzęt Hardwareowo jest do D

 

Jak mały wyświetlacz ledwo się świecący na niebiesko może zawyżać zużycie prądu aż tak bardzo. Gratulować producentowi patentu :brawo::mrgreen:

 

Chyba żartujesz... Sprzęt jest lepszy od turbodekodera, to lipny soft sprawia, że działa tak jak działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft nie ma nic do gadania do poboru prądu przez wyświetlacz energochłonny.

No bo po depnięciu guzika i wyłączeniu dekodera co oprócz niego by pracowało w stand-by?

LEDowy wyświetlacz by załatwił sprawę tak jak od wielu lat w budzikach z radiami itp, ta skrzynia umarlaka to produkt przedpotopowy technologicznie.

Co z tego że ma dobry procesor jak niektórzy udowadniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój szwagier także ma podobne objawy z softem v150. Cyfra napisała, żeby ponownie wgrać ten soft, poprzez odłączenie zasilania i naciśniecie na dekoderze przycisków P+ i P-(czyli rozumiem tak zwane, uruchomienie trybu "serwisowego"). Jednak mam pewne wątpliwości czy to w ogóle pomoże, a dodatkowo obawiam się, że po takiej ręcznej aktualizacji zostanie wyczyszczony dekoder do zera(czyli zostaną usunięte wszystkie nagrania, wyzerują się ustawienia). Czy ktoś może potwierdzić, że po takiej aktualizacji zostają usunięte wszystkie nagrania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@djkubek, ja wiem, że to nie jest proste, ale spróbuję trochę Ci rozświetlić temat.

 

Przede wszystkim, funkcja zegara na panelu przednim, nie jest rozdzielna od systemu dekodera, zatem żeby działała, to ten system musi działać, czyli mówiąc łopatologicznie, dekoder musi był włączony, czyli pracować w udawanym stand by.

 

Pewne, że dekoder mógłby mieć zmontowany zwykły elektroniczny zegar, niezależny od systemu urządzenia, ale z tym, to raczej do producenta tych urządzeń. ;)

 

Założenia ustawowe są takie, że urządzenia w trybie stand by, mają zużywać nie więcej niż 1W EE, zatem wszystko zmierza w dół i producenci starają się żeby ich produkty znacznie przekraczały te restrykcyjne normy, zatem nie istnieje możliwość, żeby istniał współbieżnie nawet taki niezależny zegarek z wyświetlaczem podświetlanym, ponieważ fizycznie pobierałby na pewno więcej energii, niż wspomniany 1W.

 

Co dekoderów n, czyli turbodekoderów, to zbudowane są procesorach STi7100 (266 MHz), czyli są znacznie mnie wydajne, niż te, które są zastosowane w Pace PVR, czy Sagemcom HD, bo wymienione dekodery pracują na procesorach STi 7105 i 7111 (450 MHz).

 

Czyli sprzętowo dekodery C+ są bardziej zaawansowane z jednym wyjątkiem, a mianowicie Monsterdekodera, w którym jest zastosowany wydajniejszy procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój szwagier także ma podobne objawy z softem v150. Cyfra napisała, żeby ponownie wgrać ten soft, poprzez odłączenie zasilania i naciśniecie na dekoderze przycisków P+ i P-(czyli rozumiem tak zwane, uruchomienie trybu "serwisowego"). Jednak mam pewne wątpliwości czy to w ogóle pomoże, a dodatkowo obawiam się, że po takiej ręcznej aktualizacji zostanie wyczyszczony dekoder do zera(czyli zostaną usunięte wszystkie nagrania, wyzerują się ustawienia). Czy ktoś może potwierdzić, że po takiej aktualizacji zostają usunięte wszystkie nagrania?

Pozdrawiam

Nagrania zapisywane są na HDD a ten nie jest ruszany podczas aktualizacji lub awaryjnej aktualizacji. Ustawienia i ulubione znikają po przywróceniu ustawień fabrycznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pizzojad, zamiast bujać w obłokach, zejdź raczej na ziemię i rozejrzyj się co się wokoło dzieje.

[...]

A jeśli uważasz, że odbiorniki Pace i turbodekodery naruszają tu porządek prawny, to zgłoś to stosownym władzom.

1. Nie bujam w obłokach

2. Wręcz przeciwnie. Ja twierdze że wyświetlanie zegarka i większy pobór prądu niczego nie narusza, a jako dowód twierdzenia przywołuję dekodery N.

Zegarek na początku był wyświetlany w pierwszych modelach Pace PVR ale w późniejszych wersjach oprogramowania został usunięty, ponieważ ustawa weszła w życie w zeszłym roku i dotyczyła sprzętu wyprodukowanego po dacie wejścia ustawy w życie 8)

Przepraszam, ale czy ty sugerujesz że od ubiegłego roku dekodery N już nie są produkowane albo że są produkowane z naruszeniem przepisów?

Chyba żartujesz... Sprzęt jest lepszy od turbodekodera, to lipny soft sprawia, że działa tak jak działa
[...]

Co dekoderów n, czyli turbodekoderów, to zbudowane są procesorach STi7100 (266 MHz), czyli są znacznie mnie wydajne, niż te, które są zastosowane w Pace PVR, czy Sagemcom HD, bo wymienione dekodery pracują na procesorach STi 7105 i 7111 (450 MHz).

 

Czyli sprzętowo dekodery C+ są bardziej zaawansowane z jednym wyjątkiem, a mianowicie Monsterdekodera, w którym jest zastosowany wydajniejszy procesor.

 

Co do oceny softu pace pełna zgoda. Co do reszty - sorry ale nie wiesz o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakty mówią same za siebie, wystarczy poszukać danych technicznych tych deków, a posiadacze turbodekodera n'ki na pewno potwierdzą że dysk pracuje nawet po wyłączeniu.

 

Uparłeś się na ten zegar, ale jeżeli faktycznie wg ustawy zużycie w standby nie może przekroczyć 1W to myślę, że standby który faktycznie nie jest trybem standby jest pewnie sposobem na obejście tych uregulowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Pizzojad, doinformuj się, bo inaczej dalsza rozmowa nie ma sensu:

 

http://www.mont-sat.pl/informacje_techniczne.html

 

Tu masz jeszcze dość ciekawy artykuł na temat stand by i odnośniki do stosownych przepisów, w tym również produkcji UE:

 

http://www.czystaenergia.legnica.pl/ind ... Itemid=159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne, że dekoder mógłby mieć zmontowany zwykły elektroniczny zegar, niezależny od systemu urządzenia, ale z tym, to raczej do producenta tych urządzeń. ;)

Tylko jaki miałby być tego sens, skoro w dekoderze zegar i tak hulać musi ze względu na istnienie timera do nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@jackar, ależ oczywiście i dlatego dekoder w stand by, pobiera jednak ok. 1W EE, tylko że wspomniane restrykcyjne normy, wymusiły na producentach absolutne minima poboru prądu i nic więcej nie może działać, choćby wyświetlacz, który sam tylko pobrałby znacznie większe wartości, niż wspomniany 1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pofatygował się któryś z was by samemu sprawdzić ile sprzęt pobiera mocy na "stand by"? Bo ja tak. Pożyczyłem od znajomego elektryka watomierz. I okazało się że nawet gdy tuner nic nie ściąga na dysk (czerwona dioda ani hałasu czy drgań od dysku) to "cudo techniki" pobiera 16 Wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Ja mierzyłem co prawda multimetrem ale po przeliczeniu wyszło coś koło 1,2W. A jeśli już jesteśmy w tym temacie to warto np zauważyć że instalacja elektryczna w samochodzie (też 12v) w czasie postoju pobiera z aku około 0,05 ampera co daje około 0,6W a w końcu zdarza się ze zegar i np przebieg jest wyświetlany, naturalnie tutaj musiałby się jeszcze świecić ale to chyba jakoś znacząco nie wpłynęłoby na pobór prądu. Trochę zboczyłem z tematu ale posiłkując się tym przykładem myślę że zegar w trybie standby nie ciągnąłby wcale tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@dzidzia, z Twojego powodu wyciągnąłem Pace z szafy i podłączyłem do Voltcrafta Energy Check 3000 i to co widać na wyświetlaczu w stanie stand by, to "0,0W" czyli są to dla tego urządzenia wartości niemierzalne.

 

Ok. 15W pobiera kiedy jest włączony, ale bez podłączonych konwerterów, ale te stan też kiedyś mierzyłem i z podłączonymi wyniósł max. 22W na moim dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dosyć już o tym zegarku czy jego braku albo o kolorach diody, od przeszło dwóch lat nie działa funkcja pilot i to jest istotne w funkcjach tego dekodera a jak ktoś chce wiedzieć która jest godzina to niech sobie kupi zegarek i jeszcze jedno u mnie po ostatnim resecie w moich nagraniach nie mam całego opisu filmów i myślę, że takie rzeczy są istotne a nie zegarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wypowiedzi z tego wątku to szykuj się na loterie;) jednym pace działa jak należy innym nie działa prawidłowo a jeszcze innym nie działa np. funkcja pilot;P Nikt nie wie czym to idzie, ale możesz żyć nadzieją że trafisz na dobry egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie moze bym go wymienil tylko co to da? To juz moja 3 skrzynka tego typu. Dwie sie wysypały nie dajac się już wlączyć w ogóle.

Ten obecny, a raczej soft w nim woła o pomste do nieba. a poco mi taki tuner? bo mam taki kaprys. Bo wymysliłem sobie kiedys ze jak wroce do domu po pracy to chetnie sobie usiade zeby poogladać 15 minut (na dobę!) TV. Ale nie.... przychodze a tuner wisi z niebieska diodą. Pal licho jak ja jestem pierwszy w domu. Jak pierwsza jest zona to po powrocie jeszcze musze sie nasłuchac o tym jakie to padło znosze do domu, bo nawet normalnie telewizji nie da sie poogladac (o pilocie i jego działaniu to juz nawet szkoda gadać)... A płace cyfrze 140 zl miesiecznei wiec mam prawo wymagac działającego dekodera - choćby w sposób w jaki ja z niego korzystam - czyli tylko ogladanie TV. nic wiecej od niego nei oczekuje (od tego śmiesznego tunerka).

Popieram cie w 100% Ja po raz kolejny w tym temacie wylewam zal, a ludzie ktorzy bronia tego dekodera to chyba oprocz kalkulatora nie maja innego urzadzena elektronicznego w domu i nie bardzo maja do czego przyrownac jak powinien DZIALAC sprzet, za pomoca ktorego korzystam z uslugi za ktora bule 150zl miesiecznie.

U mnie dziennie ida dwie ku*** w temacie tego szajsu, co nowsza wersja to dekoder zachowuje sie co raz gorzej, powiedzcie mi jakimi trzeba byc nieudacznikami piszac soft pod jeden powtarzam JEDEN konkrety typ dekodera i go sp.....ic, totalna porazka. U mnie po aktualizacji dekoder zamula jeszcze bardziej i doszedl kolejny ficzer, nagrane programy co 30 sek zaliczaja zwieche i przeskakuja kilka klatek do przodu bez dzwieku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego uznałeś, że Ci którzy trafili na pace'a, który po prostu działa to banda [beep]ów uznających zawieszki i trudności w jego obsłudze za normalne. Sam korzystam z egzemplarza przy którym jedynym "problemem" jest niebieska dioda rano (w cudzysłowiu bo u mnie nie wpływa to na proces uruchamiania). Już kilkanaście postów wcześniej ustaliliśmy, że tak po prostu jest - jednym działa drugim nie i nikt do końca nie wie czym to idzie, więc twoje obelgi są, delikatnie mówiąc, niestosowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szajs wczoraj odłączyłem i podłączyłem stary openbox s9. Zapłaciłem za niego coś 250zł a chodzi 10 razy szybciej niż ten złom za, który bule 10zł/msc + 137zł za pakiet hbo+canal superpremium i multiroom

 

Dzwoniłem, to powiedziała, ze na next update musze czekać. [beep]ole ich. Za co ja płace? Kiedy ten update będzie? za kilka msc? To ja wydam już na ten złom kilka dych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnie kilka stron, które nabrały temperatury prawie takiej samej jak mój dekoder po weekendzie.

Mam to samo co większość piszących - klatkowanie nagranych filmów, zawieszający się dekoder rano, który świeci na niebiesko.

Zadzwoniłem do konsultanta który grzecznie powiedział że sp...... firmware i nowy to poprawi.

Zadzwoniłem do dystrybutora w moim mieście, 20 minut później miałem dekoder z firmware 1.47

Przeglądanie kanałów działa szybko znowu, rano dioda czerwona, jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...