Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie zaktualizowałem soft do v.150 wg instrukcji C+ z częstotliwości 11.411H. niestety nie mogę zaktualizować listy kanałów nawet po zmianie PID na 227. nie mam pozycji 547 na liście, SERW nie działa a po wejście w bibliotekę w SERWISY INT. włącza się TVN7 HD jak u innych... czemu nie da się zaktualizować listy kanałów? nawet nie startuje wyszukiwanie... na 10.892H kanały wyszukuje normalnie ale nic nowego się nie pojawia. mam jakąś pozycję 549 - EPG ale tam wywala brak sygnału.

 

poza tym dekoder działa tak samo jak działał, bardzo wolny, EPG nie działa jak powinno. mam jeszcze pytanie z innej beczki: co daje czyszczenie FLASH i EEPROM i jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margraj

Jak oglądasz kanał sd to spróbuj dopasować obraz przyciskiem hd na pilocie. To jest to samo co ustawienie trybu wyświetlania w menu systemowym.

 

edit: przepraszam za przekręcenie nick'a, nie doczytałem

 

No właśnie tu mam problem - ten klawisz jest nieaktywny. W Sagemcomie działało to bez zgrzytnięcia a tu niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irka niech mruga,mi jak pobierało soft nr.147 50 minut taki mrugało :D

Dziwne,u mnie zawsze w 12 min max zaktualizowało.

Ale może to te Pace tak mają ,tzn działają jak chcą...

Właśnie wróciłem do softu 147 ze 150 i pobierało się max.15 minut.Nie wiem od czego to zależy bo jak pamiętam ze 146 na 147 leciało mi jak pisałem wcześniej z 50 minut :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margraj

W menu, parametry telewizora są tylko dwie opcje formatu ekranu. Jeśli masz ustawione 4:3 a program jest nadawany w 16:9 to wtedy powinien rozciągnąć obraz na pełny ekran (jeśli źle mówię to mnie poprawcie). Druga sprawa jest taka że nie wszystkie tunery poprawnie skalują obraz przez przewód Euro. Możliwe że poprzedni dek lepiej sobie z tym radził.

 

edit: spróbuj użyć tego przycisku np. na history channel lub tcm. U mnie na tych kanalach poprawia obraz i wypełnia ekran, ale mam dekoder podłączony przez hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zaktualizowałem soft do v.150 wg instrukcji C+ z częstotliwości 11.411H. niestety nie mogę zaktualizować listy kanałów nawet po zmianie PID na 227. nie mam pozycji 547 na liście, SERW nie działa a po wejście w bibliotekę w SERWISY INT. włącza się TVN7 HD jak u innych... czemu nie da się zaktualizować listy kanałów? nawet nie startuje wyszukiwanie... na 10.892H kanały wyszukuje normalnie ale nic nowego się nie pojawia. mam jakąś pozycję 549 - EPG ale tam wywala brak sygnału.

 

poza tym dekoder działa tak samo jak działał, bardzo wolny, EPG nie działa jak powinno. mam jeszcze pytanie z innej beczki: co daje czyszczenie FLASH i EEPROM i jak to zrobić ?

Też miałem kiedyś z 2 msc temu po aktualizacji softu problem z wyszukiwaniem kanałów. Jedyne rozwiązanie to przywrócenie do ustawień fabrycznych w menu serwisowym. Spokojnie nie usuwa nagrań z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, zamiast skupiać się na dodawaniu takich serwisów jak Allegro, powinni dać możliwość programowania nagrań przez Internet i usprawnić działanie EPG. Na co komu Allegro na TV?

 

Ciekaw jestem po co kanał EPG na kanale powyżej 5xx czyżby EPG miało być multimedialne i pobierane z neta w nowym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzebien pamiętaj o jednym sygnal optical i coaxial są to sygnaly cyfrowe i lecą bezposrednio (direct) i nie mogą byc regulowane przez tuner ,wtedy to juz by nie byl bezposredni dzwięk tylko upiększony albo zbajerowany prze pace miedzy innymi regulacją glosnosci :D

 

i nigdy nie będzie takiego softu zeby byla regulacja glosnosci na opticalu i coaxialu bo to poprostu niemozliwe

Bzdura. Niektóre tunery mają regulację dźwięku pcm po coax i opt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzebien pamiętaj o jednym sygnal optical i coaxial są to sygnaly cyfrowe i lecą bezposrednio (direct) i nie mogą byc regulowane przez tuner ,wtedy to juz by nie byl bezposredni dzwięk tylko upiększony albo zbajerowany prze pace miedzy innymi regulacją glosnosci :D

 

i nigdy nie będzie takiego softu zeby byla regulacja glosnosci na opticalu i coaxialu bo to poprostu niemozliwe

Bzdura. Niektóre tunery mają regulację dźwięku pcm po coax i opt.

nie ma takiej mozliwosci ,ale najlepiej napisac niektore mają :D jezeli mają to wtedy nie jest to juz podłączenie cyfrowe tylko analogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...