Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pnowie mam pytanko odnosnie zasilacza do dekodera. W jakim kolorze jest u Was dioda na zasilaczu podczas pracy (ogladania tv) dekodera?

Ostatnio (przedwczoraj) zauważylem, ze dioda po przejsciu z uspienia w tryb pracy, z zielonej robi sie pomaranczowa oraz dodatkowo bardzo grzeje sie zasilacz. Gdy przejdzie dekoder w tryb uspienia to robi sie dioda zielona i zauwaza sie spadek temperatury na zasilaczu. Np wczoraj mialem cos takiego: podczas ogladania wylaczyl sie i gdy chcialem go wlaczyc to czerwona dioda na dekoderze zaczella bardzo szybko migac, a na zasilaczu dioda zgasla. Gdy wyciaglem kabel zasilajacy z dekodera to dioda na zasilaczu zaswiecila na zielono, po wlozeniu kabla do dekodera, dekoder zaczal znowu lypotac czerwona dioda, a na zasilaczu dioda zgasla. Po kilkunastu takich wyciagnieciach i wlozeniach kabla do dekodera zalapal i zaczal pracowac, ale dioda na zasilaczu robi sie pomaranczowa i zasilacz bardzo sie rozgrzewa.

Moze ktos z Was mial podobny przypadek, lub wie co to oznacza. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że opisane przez Pana

niedogodności dotyczące nagrywania nie występują po podłączeniu

dekodera do instalacji z podwójnym konwerterem.

 

Wymiana terminalu na nowy ze starszą wersją oprogramowania również

spowoduje utratę zebranych przez Pana nagrań na dysku twardym.

 

Usterka została zgłoszona do producenta. W związku z tym, proponuję

poczekać na aktualizację oprogramowania.

Tylko kiedy :)

 

Wyjaśniam, że aktualnie są prowadzone prace w celu wyeliminowania

usterki.

 

W celu nagrania zaplanowanej audycji, proszę pozostawić dekoder

włączony na wybranym kanale.

 

 

Pisałem do cyfry w tym temacie i jak widzicie oni dalej twierdzą , że błędy są po stronie abonenta , a nie operatora czy producenta.Rzeczywiście czekamy na nowy soft tylko jak długo i czy ten nowy soft oficjalnie poprawi lub ''wykończy'' ten sprzęt na amen.Przez 2lata korzystałem z instalacji na jeden konwerter i nie miałem problemów z nagrywaniem .Nie ma przymusu producenta na konwerter typu Twin ,bo instrukcja o tym jasno pisze.Póki co trzeba na nich naciskać zwłaszcza gdy płaci się dzierżawę,pozostaje tylko czekać na nowe oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to przytrafiło ok tydzień temu,oglądałem i się wyłączył,włączyć już się nie dało,dopiero rano go włączyłem.Jak dioda czerwona miga to wyjęcie wtyczki z prądu nic mi nie daje,bo nadal miga ta dioda.Musze wyjąć wtyk od dekodera i ponownie włożyć to wtedy da się go włączyć.Nie mam pomysłu,nie wiem czy to wina softu ,widać że nie tylko ja mam ten objaw.No zasilacz to by jajka upiekł :lol: Na szczęście mam swój prywatny dekoder,a tego pace mam w dzierżawie za friko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że opisane przez Pana

niedogodności dotyczące nagrywania nie występują po podłączeniu

dekodera do instalacji z podwójnym konwerterem.

 

.

 

To może byc prawda...U mnie do tej pory działał poprawnie, ale ze względu na remont dachu jeden kabelek musiałem odłączyć i poprowadzić przez mieszkanie do drugiego TV i od tego czasu mam chocki z nagrywaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wszystko zgasło i wyszedł komunikat E508 - czyli błąd komunikacji z HDD. Już miałem gnać do lokalnego cyfrowego dystrybutora ale pomyślałem, że poodłaczam z sieci i poczekam z godzinę. Okazało się, po ponownym włączeniu, że wszystko działa. Szok.... drugi szok to, że nie było żadnych nagrań na dysku - miałem około 50 % pojemności zajętej. Trudno.... Znowu się zablokował (po wyjściu z biblioteki nagrań). Znowu "zresetowałem" - załączyłem i znowu szok - miałem całą dotychczasową bibliotekę nagrań. This is kind of magic!

Ktoś miał takie przygody? Myślę, że niestety mój Pace może wcześniej czy później całkowicie paść....Błąd E508 to jednak poważna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujektom - Ja podobną historię do Twojej miałem w Maju lub Czerwcu. Od tego momentu do dzisiaj na szczęscie nie powtórzyło się to i dekoder "widzi" wszystkie moje nagrania (szkoda tylko, że przy sofcie 146 nie da się ich więcej póki co dograć...).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne info:

Informujemy, że na satelicie dostępna jest nowa wersja oprogramowania do dekoderów Pace

HDS7241/91 (Pace HD PVR).

Nowe oprogramowanie wprowadza następujące poprawki:

1. Wprowadzenie aplikacji TV-rachunek. Do czasu uruchomienia usługi, aplikacja będzie

niewidoczna dla abonentów.

2. Usunięcie problemu z nagrywaniem programów z pasma LV w konfiguracji

z pojedynczym konwerterem.

3. Zablokowanie możliwości zmiany programu w czasie oglądania z przesunięciem

(timeshifting).

4. Usprawnienia w aplikacji Program:

- Lista programów (wywoływana przyciskiem E), dzięki której możemy łatwo przejść

do wybranego programu.

- Stronicowanie siatki programów. Przesuwanie siatki odbywa się całymi stronami (po 7

programów), zamiast pojedynczo.

5. Drobne poprawki interfejsu użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Ja myśle że walnął zasilacz albo coś ze softem.To daj cyne jak by co.Mam troche filmów nagrane i szkoda by było się rozstać z dekoderem jakbym musiał go jednak wymienić

Witam, bylem u dystr. ale nie mieli czasu na testy i od reki wymienili mi sprzet. Teraz dziala wszystko OK, zal tylko nagran, Teraz zasilacz podczas ogladania jest cieply a dioda caly czas swieci na zielono. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten wybór kanałów po wciśnięciu "E" to był już wcześniej, więc żadna nowość (chyba że ja nie rozumiem tej nowinki to niech mnie ktoś poprawi).

 

U mnie po aktualizacji zdecydowanie lepiej działa EPG, nie ma już sytuacji, że np na TVN trzeba długo czekać, aby cokolwiek wyświetlić. Wieczorem dłużej posiedze, więc jak coś zauważę to się podzielę.

 

Edit: Już nie trzeba mnie poprawiać, zrozumiałem o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...