Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy DVB-T w tym dekoderze. Ile kanałów powinien odbierać? Do 30.08. odbierał spokojnie trzynaście. Po wprowadzeniu dodatkowego (czternastego) nie chce go zapisać... Emitować..... Pojawia się nonsens... W Wielkopolsce nie można oglądać TVP Poznań, tylko "wcina się" TVP Szczecin..... Na innych dekoderach wyświetlane są oba kanały : TVP Poznań i TVP Szczecin.

Znów sprawa oprogramowania? :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak skanuje, tylko pomija multipleksy zagraniczne. Gdyby pobierał to trwało by to krótko i chyba na liście musiały by być wszystkie stacje z całego kraju bo niby skąd dekoder ma wiedzieć do jakich nadajników ma dostęp? Ale to tylko moje przypuszczenia. Kiedyś w trakcie wyszukiwania znajdował 13 stacji i je zapamiętywał, teraz znajduje 14, ale nadal zapamiętuje 13, i nie/mam możliwości wyboru wersji kanału info. Mnie akurat interesuje katowicka a mam krakowską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na problemy pomaga takie coś, otrzymałem od konsultanta takiego maila, tyle że oprogramowanie można załadować dopiero w piątek:

 

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż w przypadku wystąpienia

opisanych przez Pana utrudnień, zalecam ponowne załadowanie

oprogramowania do wersji 146.

 

Aktualizacja może potrwać kilka minut. Oprogramowanie na Pana dekoder

jest dostępne od piątku 9:00 do poniedziałku 9:00.

 

W celu ponownego pobrania nowej wersji, proszę o wykonanie następującej

instrukcji:

 

- Wyjmujemy przewód zasilacza.

- Naciskamy i przytrzymujemy P+ i P- na panelu przednim.

- Trzymając przyciski wkładamy kabel zasilacza.

- Zwalniamy przyciski, kiedy dioda zaczyna migać na niebiesko.

- Dekoder powinien sam się włączyć.

 

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

 

Z poważaniem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

zapewne to co napiszę pojawiało się podczas całego wątku ale wertowanie 370 stron może trwać zbyt długo. Chodzi o to, że planuję przejść z N do C+. Moje pytanie dotyczy sprzętu (tylko proszę o realne odpowiedzi a nie fanowskie ;)) Czy faktycznie ten dekoder jest taki do kitu? Jeśli ktoś mógłby porównać jego działanie do czarnego dekodera z N to będzie to dla mnie duże ułatwienie w podjęciu decyzji.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Belrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz minimalizm to tuner będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli chodzi o porównanie tunerów n-ki i Cyfry to przede wszystkim szybkość reakcji na polecenie przemawia na korzyść tunera n-ki. Działanie EPG również lepiej wypada w n-ce zarówno pod względem szybkości jaki i ilości kanałów które oferują EPG. W Cyfrze często jeśli włącza się EPG to nie pojawia się tak szybko jak w n-ce a poza tym podglądając co nadaje się na innych kanałach często nie wyświetla nadawanej tam audycji. W moim egzemplarzu PACE PVR często nie nagrywa zaplanowanych audycji i nie wiem od czego to zależy. W nboxie nie spotkałem się z pominięciem nagrania. Po za tym tunery mają podobne ograniczenia, czyli brak możliwości zmiany numeracji kanałów i ich usuwania, dodawania itp. Tunery za 200 zł mają lepsze opcje w manu niż oba tunery razem wzięte. Ale jest to sprzęt dedykowany więc nie oczekujmy cudów. Podsumowując to PACE nie jest szczytem techniki i do nbox trochę mu brakuje, ale jeśli nie będziesz użytkował go do oglądania a nie bawienia się jego funkcjami to tuner nie jest zły. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] W Cyfrze [...] często nie wyświetla nadawanej tam audycji. [...] PACE PVR często nie nagrywa zaplanowanych audycji [...]jeśli nie będziesz użytkował go do oglądania a nie bawienia się jego funkcjami to tuner nie jest zły. :brawo:

Sorry, ale kolega pyta o tuner PVR!!!

Jeśli są problemy z EPG i nagrywaniem to jest to dyskwalifikacja tunera PVR!!!. Do samego oglądania kolega nie potrzebowałby tunera PVR.

Innymi słowy, twoja konkluzja nie pasuje do tego co wcześniej umieściłeś w opisie. Nigdy nie miałem w rękach tunka cyfry więc opieram się na tym co napisałeś i moja konkluzja byłaby dokładnie odwrotna - kupa złomu która nie potrafi poprawnie obsłużyć funkcjonalności podstawowej dla tego typu urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tym bardziej, że jak można było zaobserwować kolejne edycje softu często zamiast poprawiać jego działanie, pogarszały je. Tak jest z najnowszym softem 146, który praktycznie uniemożliwił planowane nagrywanie, zwłaszcza tym osobom, które maja pojedynczy konwerter. A tak na marginesie, skoro pytałeś o porównanie z sprzętem n-ki, to dekoder CLRA też nie jest pozbawiony wad, jednak są one mniej uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nbox pracuje o wiele szybciej od Pace tzn.szybciej się włącza.Dekoder Cyfry potrzebuje okło 15/20 sekund żeby zaczoł normalnie funkcjonowac po włączeniu.Ja generanie z nagrywaniem na dekoder nie mam problemu,zawsze co zaplanuje to on ładnie nagra.Miałem problem gdy pojawiał mi się na ekranie dzwiek bez obrazu ale wymieniłem dekoder z kartą i wszystko jest w porządku.Pace nie jest taki zły w porównaniu z moim poprzedni dekoderem z sieci kablowej Multimedia,to dopiero była porażka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do reagowania to nie można mu nic zarzucić. A można mieć pretensje co do [beep]skiego rozwiązania list użytkowników - trzeba je włączać po każdym uruchomieniu dekodera i jeszcze w kilku przypadkach, są też problemy z zaplanowanymi nagraniami jeśli była przerwa w dostawie sygnału, fatalnie zorganizowana jest gospodarka HDD - to jakieś kuriozum, że zaplanowane nagrania pomniejszają wolną przestrzeń. I parę innych. No, ale to nie temat o nboxie (choć takie informacje mogą być pomocne tym, którzy wahają się w wyborze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@belrum: może uda Ci się trafić na jakiś dobry egzemplarz, który będzie działał poprawnie. u mnie od dłuższego czasu nagrywa w zasadzie wszystko (TWIN); EPG faktycznie czasem kiepsko działa szczególnie na TVN-ach i nie można zawsze liczyć na to, że nagra coś "z ręki" tak jak powinno czyli do końca audycji z poprawnym tytułem (zamiast tego nagra 3 godziny ciurkiem bez tytułu).

 

poza tym u mnie często występuje brak SYNCHRONIZACJI obrazu z dźwiękiem tylko na kanałach HD - nie ma reguły - ostatnio często na TVP HD, kiedyś notorycznie na FILMBOX HD, również na MTVNHD, NAT GEO HD i C+ HD, kiedyś nawet na ZDF HD... resety ostatnio jakby coraz rzadziej zalicza, zdarza się natomiast brak płynności ruchu i tzw. efekt SLOW-MOTION, tak jakby mu pamięci brakowało albo procesor nie dawał rady...

 

@juri: nie doradzaj koledze głupot bo za 400 zł nie kupisz dekodera HD TWIN z twardym dyskiem ! to koszt rzędu 1600 - 2400 zł...

 

generalnie cudów nie należy się spodziewać ale a nuż uda ci się trafić na jakiegoś cukierka co będzie zawsze działał poprawnie na każdym "nowym" sofcie.. szkoda, że sprzętowo abonenci C+ są i będą skazani na produkt PVR-podobny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam, jest troszkę niedociągnięć, ale mój egzemplarz działa całkiem dobrze, a to już drugi, widocznie mam do nich szczęście.

Pierwszy działał całkiem poprawnie, na palcach jednej ręki można było policzyć restarty czy zwiechy od początku użytkowania, ale przestał się uruchamiać po aktualizacji do wersji 146. Nowy model miał wersję 143 i również działa bardzo dobrze, wszystko nagrywa, nie zawiesza się, nie ma pod tym względem na co narzekać.

 

Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego programiści nie myślą, dlaczego nie próbują wyciągnąć z niego maximum. Taki mały przykład, dekoder ma dwie głowice, można nagrywać i oglądać różne kanały w tym samym czasie, więc dlaczego dekoder nie może po uruchomieniu wykorzystać drugiej głowicy aby pobrać EPG :?: Nikt by nawet nie zauważył że w tle jest pobierane EPG, ale jak by chciał z niego skorzystać to różnica by już była. Dokładnie to samo tyczy się złącza LAN i USB, można je wykorzystać, możliwość programowania dekodera zdalnie byłaby całkiem przydatna, a co do USB to wystarczyłaby możliwość archiwizacji nagrań. Wystarczy żeby dekoder zapisywał to w specyficznym formacie, takim który otwierałby tylko dekoder, a nikt nie zarzuciłby nic operatorowi, a użytkownicy byliby zadowoleni. Kto wymyślił że w nocy kiedy dekoder pobiera VOD powinien sygnalizować to migającą diodą niebieską, świecącą ciągłym światłem da się znieść, ale jak miga to naprawdę potrafi denerwować.

 

To nawet nie są niedociągnięcia, to jest po prostu głupota ludzka, inaczej nie da się tego nazwać. Ten dekoder to jest niewykorzystany potencjał, w tak dużym stopniu że aż przykro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...