Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma taką przypadłość że jak nastawi powtarzanie nagrywania (codziennie/co tydzień) dekoder nagrywa przez ok.4 tyg.ok a potem przestaje te nagrywania realizować, pomimo że widnieją one w zaplanowanych? W międzyczasie pojedyncze nagrania są zapisywane zgodnie z planem. Żeby znowu zaczął nagrywać muszę powtarzane timery wykasować i ustawić od nowa. A może ja robię coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Żeby znowu zaczął nagrywać muszę powtarzane timery wykasować i ustawić od nowa. A może ja robię coś nie tak?

Nie wiem czy tak jest u Ciebie - ale ja w swoim Pace zauważyłem, iż co jakiś czas zeruje mi się zegar (pokazuje 00:00 i idzie dalej). Po przeprogramowaniu (wyszukaniu kanałów) jest OK.

Może więc i twój gubi czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... zauważyłem, że od dłuuuuższego czasu borykam się z problemem; otóż:

żona ma poprogramowanie nagrania:

- godz 14 KLAN (TVP1)

- godz 16 ROZMOWY W TOKU (TVN)

- godzina 18 MAJKA - czy cos takiego (TVN)

- godzina 20 NA WSPÓLNEJ (TVN)

 

I BARDZO, musiałem napisać duzymi literami bo na prawdę BARDZO często dekoder się zawiesza przy próbie nagrania kanałów z TVN (KLAN zawsze nagra bo jest na TVP1) a np. wracam do domu o 21 a tam niebieska lampka się świeci - myślę sobie - nagrywa się ale co? Próbuje wlaczyc dekoder a on się długo wlacza (tak jak normalne uruchomienie) - sprawdzam i w nagraniach jest tyko KLAN, pozniej już nic nie ma..

Czasami nagra się KLAN i ROZMOWY W TOKU ale juz dalej nic się nie nagra (oczywiście też swieci się niebieska lampka i dekoder długo się włącza).

Mówiąc krótko - dekoder ma problemy z nagrywaniem TVN, też tak macie?

Bo ZAWSZE jak dekoder jest wylączony i coś nagrywam (świeci się niebieska lampka) to dekoder wlacza sie doslownie w 1-2sekundy..

Co jest? WADA TYCH DEKODERÓW czy mojej pojedynczej sztuki? Co raczej wykluczam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na TVN czasem dzieją się różne czary-mary. Ja miałem kilka razy zwisy (nie mam pojęcia z jakiego powodu). Nagrywam regularnie pozycje z TVN i nie miałem kłopotu z nagraniami - nagrywam z poziomu EPG oraz Programu. Sprawdź instalację - końcówki f-ki - ten dekoder to naprawdę czuły i wrażliwy drań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee - z antena nie ma problemu - jestem instalatorem.

Podlaczalem zarówno miernik DSM15 jak i DSF-9000 - w jakakolwiek strone anteny nie ruszę sygnał spada.

Wprawdzie kabel koncentryczny to zwykły CONNOTECH (stal) ale to nie jest problem.

Wymienilem konwerter z INVERTO TWIN RED na INVERTO TWIN BLACK - myśałem, ze może pomoże - bez efektu...

Czyli co? Wymiana ? Bardziej stawiam na problem z ich strony.. (CYFRY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kłopotów na TVNach to dochodzę do jednego wniosku - problem ustąpi jak połączy się Cyfra z n... :wink:

Wielka niemoc w tej sprawie (problemy na TVN), jak się czyta to forum, po prostu przeraża. jak zadzwonisz do działu technicznego to powiedzą Ci, że to po Twojej stronie a jak powiesz że sprawdziłeś wszytsko (podasz nawet numer licencji instalatora - jeśli taka jest : :wink: to powiedzą, żebyś udał się do jakiegoś APS i wymienił dekoder. Temat rzeka jak aktualna wersja oprogramowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wlasnie.. z ciekawosci wyslalem do nich (C+) maila z opisem sytuacji.. ciekawe co odpoiedzą.

Zapewnie to samo co mowiliscie - wina anteny, sprawdzic konwerter, ustawienia anteny a w ostatecznosci wymiana...

A wydaje mi sie, ze oni doskonale wiedza ze problem lezy w oprogramowaniu dekodera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tayniak- u mnie tym nie nagranym pozycjom też towarzyszy świecenie niebieskiej diody i długie włączanie,ale występuje na różnych kanałach, nie tylko TVN. A ty jak programujesz nagrania: każde z osobna, czy tylko raz i dajesz powtarzanie? U mnie po takim niezapisanym nagraniu nadal widnieje ono w zaplanowanych na jutro/za tydzień tak jak powinno być ,niestety dalej nie nagrywa. Jak już pisałem problem znika po usunięciu takiej nastawy i ponownym wprowadzeniu znowu jakiś czas jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma taką przypadłość że jak nastawi powtarzanie nagrywania (codziennie/co tydzień) dekoder nagrywa przez ok.4 tyg.ok a potem przestaje te nagrywania realizować, pomimo że widnieją one w zaplanowanych? W międzyczasie pojedyncze nagrania są zapisywane zgodnie z planem. Żeby znowu zaczął nagrywać muszę powtarzane timery wykasować i ustawić od nowa. A może ja robię coś nie tak?

 

nie u mnie działa normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ostatnio nie pisze czy będzie aktualizacja oprogramowania - ludzie z działu technicznego przestali pisać na tym forum :D Może zabrali się do ostrej roboty z oprogramowaniem

 

 

Chciałbym abyś miał racje. EPG i te restarty na kanałach TVN-u są bardzo wkurzające. Jak mam korzystać z Timeshift skoro po dłuższym czasie robi mi się reset dekodera i tyle z oglądania z opóźnieniem. To są sprawy, które jakby się udało naprawić to Ja bym był zadowolony z mojego egzemplarza (odpukać, nagrywa wszystko i zawsze póki co). Wszystko co ponad to zosatało by zrobione byłoby już tylko na plus. Ale coś czuje, że szybko nie doczekamy się aktualizacji softu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mały problem nie mogę oglądać ESKA TV mimo ze mam go w pakiecie gdy chce go oglądać wyskakuje BRAK SYGNAŁU już robiłem aktualizacje programów itd. na stoisku CYFRY w rożnych galeriach owili ze mam przynieść dekoder i go tam sprawdzą ale może znacie inne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...