Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań odnośnie tego dekodera, bo zamierzam jutro dokonać wymiany mojego Philipsa HD PVR na właśnie Pace PVR. Przeczytałem niniejsze forum, ale nie wiem co sądzić o tym dekoderze, jedni go chwalą inni krytykuja, nie mogę jasno sobie wyrobic opini :) Więc proszę Was teraz o takie obiektywne okreslenie go, czy jest dobry, jak to juz jest z tym nagrywaniem, o co chodzi, ze niektórzy piszą jakoby miał gorszą jakośc obrazu (zaznaczam ze obraz bedzie szedł przez hdmi) i czy ma ciekawe funkcje?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre

211 stron watku na którym jak sam piszesz jedni go chwalą, a inni krytykuja, a Ty bys teraz chciał, żeby Ci go teraz okreslic obiektywnie czy jest dobry, czy nie. Więc proponuje, zeby Ci co go chwalili wpisali sie teraz ponownie, a ci co krytykowali też. I bedziemi mieli znowu kolejne 211 stron tego wątku. A moze jednak sam wyciagniesz wnioski z tego co przeczytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamileq950

 

No więc racjonalna odpowiedź może być tylko taka, że nie jest to sprzęt idealny - u mnie (i wielu innych) nie ma problemów z nagrywaniem czy jakością obrazu. Z drugiej strony pojawiły się tez głosy (nie liczę osób, które krytykują na zasie "bo nie"), że czasami dekoder nie działa tak jak trzeba.

 

Wniosek jest jeden - o tym czy dekoder będzie u ciebie działał dobrze przekonasz się po podłączeniu do własnego TV i anteny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od maja i PDP Panasonika i czasami jest jak tu na forum napisane, trzeba kilka razy kliknac jakis przycisk aby zalaczyc dana funkcje

Albo chce biore glos wyzej a tu mam tv4 :D , ale to od czasu do czasu. Przyzwyczailem sie

Zreszta pol roku masz za darmo chyba ja tak mam jak nie bedzie Ci odpowiadac to sobie kupisz inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takie racjonalne opinie osób, które juz jakis czas uzywaja tego tunera, bo dobrze wiemy, że niektórzy potrafią napisać, że to złom tylko dlatego ze raz sie zaciął. :)

 

 

czyli sugerujesz że koledzy, którzy na wcześniejszych 210 stronach wypowiadali się na temat tegoż tunera robili to nieracjonalnie ? Że pisali tu do tej pory jedynie ludzie niezbyt wiarygodni a teraz na Twą prośbę, zapene te same osoby mają ci napisać w sposób wiarygodny coś na temat tunera ? zabawne :-) A może potrzebujesz niani, która ci pomoże wybrać ?

 

Ze swej strony dodam (jestem wiarygodny czy nie ?) że tuner współpracując z tv LCD samsunga działa prawidłowo, obraz jest ok, problemów konfiguracyjnych nie sprawiał żadnych. Pilot ? działa, no co dzień używam do sterowania tunerem pilota logitech harmony i w zasadzie większych problemów nie zanotowałem (choc czasem potrafi zaskoczyć gdy zamiast pogłośnienie zmieni sie kanał ale to chyba 1-2 razy od maja kiedy mam tuner). Nagrywa wszystko jak należy, prawidłowo współpracuje z konwerterem monoblock twin. bez problemu nagrywa dwa kanały w tym samym czasie (jeden z timeshiftem). Chyba dwa razy zdarzyło mu się że działał prawidłowo a wyświetlacz pozostał na jakimś kanale, czyli oglądam canal plus a wyświetla tvp 2).

 

Podsumowując, dosyć uniwersalny tuner (bo ma także głowice do cyfrowej naziemnej) z softem jeszcze nie do końca stabilnym ale działający u mnie ponad 3 miesiące bez problemów unimozliwiających komfortowe oglądanie bądź rejestrację nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem ten sam błąd co ty.Nim go dostałem przeczytałem forum.U mnie prawie żadnych problemów,chociaż zdarzały się wpadki. Wciągu 4 miesięcy może ze 3-4x czegoś tam nie nagrał(nagrywam praktycznie codziennie).Współpraca z multiswichem viper i przewodowym splitterem-wzorowe.Ci co narzekają że powolny chyba nie mają porównania do wielu innych tunerów(np.mediasaty,ferguson fx 7600, strong6860, nokia d-box, linbox 5818-tylko nieznacznie szybsze-więc wg mnie problem wyolbrzymiony,jak chcą coś na prawdę szybkiego niech sobie kupią analoga). Dla mnie najistotniejszy minus to brak regulacji siły głosu na spdif (PCM) i niemożność zakończenia nagrywania ręcznego "w przeszłości" . Potwierdzam fakt że na tv crt litery menu są rozmyte. Lcd ten problem nie dotyczy.U mnie na lcd panasonic formatowanie bez żadnycz problemów. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań odnośnie tego dekodera, bo zamierzam jutro dokonać wymiany mojego Philipsa HD PVR na właśnie Pace PVR. Przeczytałem niniejsze forum, ale nie wiem co sądzić o tym dekoderze, jedni go chwalą inni krytykuja, nie mogę jasno sobie wyrobic opini :) Więc proszę Was teraz o takie obiektywne okreslenie go, czy jest dobry, jak to juz jest z tym nagrywaniem, o co chodzi, ze niektórzy piszą jakoby miał gorszą jakośc obrazu (zaznaczam ze obraz bedzie szedł przez hdmi) i czy ma ciekawe funkcje?

Pozdrawiam.

 

Cześć. Generalnie zgodzę się z wypowiedzią kolegi @Artur6436. Skrajne odpowiedzi na temat tego tunerka wprowadzają dodatkową niepewność, czy warto go brać, czy też nie. Ja, po przeczytaniu m.in. tego wątku, zdecydowałem się zaryzykować i wziąłem go (wcześniej miałem Fergusona 7318). Szczególnie, że oferowano mi go bezpłatnie przez cały okres umowy. Do tego oczywiście musiałem zainwestować w opcje HD. Teraz, po blisko 4 miesiącach użytkowania, mogę powiedzieć, że "nie taki diabeł straszny...". Nie jest to tunerek idealny, ale spełnia swoje podstawowe funkcje. A że od czasu do czasu (ale niezwykle rzadko) czymś mnie zaskoczy... to trudno. Da się to przeżyć. To tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wad tego tunera mogę zaliczyć: długie uruchomianie, oczywiście brak możliwości utworzenia własnej listy, obraz raczej średniej jakości ( ale to sprawa gustu), kiepskie formatowanie w trybie "zoom 16/9".

 

Długie uruchamianie ? porównujesz do innych pvr czy do zwykłego tunera ?

Własna lista, możesz wskazać inny tuner dostepny w ofercie Cyfry+ , który pozwala na utworzenie listy ?

Kiepskie formatowanie ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj mojego Philipsa na ten właśnie tuner. Pobawiłem się nim juz troche i mogę już co nieco powiedzieć o nim. Niestety mam narazie wersje softu 123 RC1 i musze czekac do czwartku na nową :smile: Tuner uruchamia sie znacznie szybciej niz Philips PVR, co do ogolnej szybkosci to chyba w tej wersji softu jest nieco wolniejszy i obraz rzeczywiscie jest chyba lekko gorszy, ale zaznaczam lekko z dalszej odległosci niezauwazalna roznica :) Nagrywa poprawnie jak narazie, Funkcja PILOT niestety w sofcie 123 niestety ładuje sie wolno, czy moze poprawili ja w nowej wersji? :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania mam od wczoraj ten tuner i telewizor LCD LG - i przy połaczeniu przez HDMI mam taki problem ze nie wyświetla mi poprawnie obrazu - tzn jest za duży i trzeba zmieniać ustawienia na pilocie z tunera na przycisku HD po przełączeniu na inny program.

 

Nie ma żadnej różnicy podczas zmiany w ustawieniach telewizora na tunerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień sobie ustawienia formatu ekranu [ menu 4 - 2 ] na >> zoom 16/9 << - powinno być ok.

Jezeli nie będzie "ok", to pamiętaj również, że ustawienia TV również mają znaczenie, więc musisz znaleźć consensus między parametrami w TV i dekoderze [ tam gdzie napisałem ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Probowalem przebrnac przez caly temat i znalesc odpowiedz na moj problem ale nie do konca mi sie to udalo.

 

Od 2 miesiecy mam Pace, do tej pory nie sprawdzalem opcji nagrywania z braku czas. We wtorek chcialem nagrac program na TVN ustawilem nagrywanie sprawdzilem sobie wszystko w planowanych nagraniach wszystko wygladalo ok. Program zaczynal sie 21:30 ale dekoder nie zareagowal, sprawdzilem w nagraniach i nic nie bylo wiec przelaczylem na TVN i probowalem odpalic recznie, wyskoczyla informacjia Rozpoczecie nagrywania ale zadna dioda sie nie zaswiecila poczekalem kilka miunt i znow sprawdzilam Nagrania i tam pusto.

 

Pierwsza mysl to ze dysk jest uszkodzony, ale sprawdzilam czy dziala time shifting i wszystko sie nagralo. Postanowilem ustawic na noc kilka nagran z innych kanalow aby miec pewnosc ze to nie problem w TVN, nic sie nie nagralo a probowalem z C+, Planete, TVP, HBO

 

Czy ktos mial juz podobny przypadek, co z tym zrobic wymienic dekoder?

 

Mam aktualne oprogramowanie wiec to nie w tym problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...