Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, do tej pory oglądałem na starym pionku 1430 po rgb i byłem zadowolony z obrazu ale zmieniłem tv na 52" i troszke pojawiło się na słabszych kanałach zakłóceń (minimalne "załamki" obrazu na szczegółach szczególne na dalekich planach) więc wziołem na próbe pace i tak z jednej strony obraz na sd mam lepszy bo zakłocenia znikneły ale obraz jest ciut mniej ostry niż na pionku mimo że na tv dałem go na maxa czy coś można na to poradzić bo nie wiem czy jest sens płacić 16 zł więcej za ten dekoder (kanały hd mnie nie interesują tzn. jak zostanie pace to wiadomo ze będe oglądał ale priorytetem jest jakość na kanałach sd), czy to norma że obraz na tym pace jest niezbyt ostry czy ja na taki trafiłem? Jeśli by ostrość była lepsza byłby to dla mnie idealny tuner bo poza tym jest super a ujoł mnie tym że jest CICHUTKI!!! phila kiedyś oddałem bo mam świra na punkcie ciszy w domu w nocy, więc jak jest z tą ostrością?

pozdro 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś, jaki obraz masz po HDMI?

ale ja mówie o hdmi, wiem ze to dziwnie brzmi ale po euro na pionku mam strzejszy obraz (ale coś za coś są minimalne "załamki" na obrazie) niż po hdmi na pace, więc albo pionek jest taki dobry albo pace dość kiepski jeśli chodzi o ostrość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jgx generalnie to nie wina tunera że obraz SD jest mniej ostry, jeżeli sygnał jest dostarczany przez kabel HDMI do telewizora. Nie wiem jaki marz telewizor ale na moim PHILIPSIE jeżeli odbieram sygnał SD przez złącze HDMI to wtedy nie działają tz. ulepszacze sygnału i wtedy obraz nie jest tak bardzo ostry, ale jak zmienię w telewizorze sygnał z HDMI na EURO (musisz mieć kabel EURO podłączony do dekodera i telewizora) to wten czas zaczynają działać wszystkie polepszacze sygnału dostępne w telewizorze i obraz jest bardzo ostry. Więc radzę ci spróbuj tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobo40 chyba coś jest na rzeczy tak jak piszesz - tv mam sony 52z5500 200hz i faktycznie teraz dopiero zauważyłem że motionflow czyli 200hz nie działa to znaczy zero różnicy jak przełączam a na euro jest to baaardzo widoczne, czyli tu tkwi problem ale teraz to ZGŁUPIAŁEM to po co kupować tv z ulepszaczami skoro one nie działają na hdmi, ale przecież na blue raju podobno to działa, jak i 24p więc czy to czasem nie wina tunka a nie tv???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo HDMI jest przewidziane do sygnału HD a nie SD :) ale najnowszej klasy telewizory mają możliwość polepszania sygnału SD nawet jak odbiera się przez kabel HDMI przykład PHILIPS PFL9704, swoją drogą super telewizor, no ale jak dla mnie narazie nieosiągalny :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MENU można ustawić zeby się zegar świecił cały czas albo nazwa kanału - tylko co z tego jak po zmianie na zegar efektu nie ma. Albo nie uwzględnione w sofcie, albo soft z błędem i nie widzi dokonanej zmiany.

Jak nie ma efektu? Po 10 sekundach nazwa kanału zmienia się w zegar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo HDMI jest przewidziane do sygnału HD a nie SD :) ale najnowszej klasy telewizory mają możliwość polepszania sygnału SD nawet jak odbiera się przez kabel HDMI przykład PHILIPS PFL9704, swoją drogą super telewizor, no ale jak dla mnie narazie nieosiągalny :cry:

no dobrze ale coś się tu nie zgadza - przecież na hd po hdmi też powinno a nawet musi działać np. 100 lub 200hz, albo np, 24p to niemożliwe żebo 100hz nie działało np. na filmie z blue raya!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot_Sylwester ja miałem szanse zobaczyć Turbo rekorder w działaniu,oraz raz Pace.Sprzętowo owszem nie różnią się.Ale co do możliwości oprogramowania i obsługi.To Pace to takie Pentium 4 a Turbo rekorder to Intel Quattro (cztery rdzenie).Mówicie ze N to be,ale co do dekodera to ich trzasło po kieszeni.Na pewno Turbo rekorder jest o jedną trzecią droższy od Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MENU można ustawić zeby się zegar świecił cały czas albo nazwa kanału - tylko co z tego jak po zmianie na zegar efektu nie ma. Albo nie uwzględnione w sofcie, albo soft z błędem i nie widzi dokonanej zmiany.

Jak nie ma efektu? Po 10 sekundach nazwa kanału zmienia się w zegar.

 

Pytanie: A czy można ustawić tak, by zegar wyświetlał czas i w trybie stand-by? Nie udaje mi się to? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety NIE

 

tu masz cytat z instrukcji na ten temat :)

 

14. TRYB CZUWANIA

Terminal spełnia wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego nr 2005/32/CE, co oznacza,

że w trybie czuwania (standby) pobiera minimalną ilość energii (poniżej 1W).

W trosce o środowisko naturalne zaleca się korzystanie z trybu standby zawsze, gdy terminal

nie jest używany. Aby przejść do trybu standby, należy nacisnąć przycisk standby na pilocie

zdalnego sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: A czy można ustawić tak, by zegar wyświetlał czas i w trybie stand-by? Nie udaje mi się to?

A może jednak programiści Cyfry coś na to poradzą? Przecież to bardzo przydatna funkcja... :D

Dla środowiska chyba lepiej, gdy w nocy uruchomiony zegar na dekoderze w trybie stand-by niż w trybie on-line? !!! Ile mniej energii (=o ile niższy rachunek za energię)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobic z tym [beep]em ? od jakiegos czasu pejs coraz czesciej sam sie restartuje .... dzisiaj juz 2 razy zdazyl .... sam sie wylacza i wlacza - oczywiscie przerywa w tym czasie nagrywanie .. masakra jakas .. kompletna tandeta .... u kogos tez tak sie dzieje ? soft najnowszy. na poczatku sporadycznie sie wylaczal - ale jednak przerywanie nagrywania boli ... jednego pejsa juz wymienilem .. teraz kolejny [beep] ... co mam zrobic ? mam pelno nieobejrzanych filmow na dysku ! cyfra jakos do tego podejdzie FAIR ? ja chce miec wciaz te filmy na dysku... dlaczego mam placic za jakies techniczne nieporozumienie i nic nie miec ???? kompletny szajs ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft do dekodera jest coraz lepiej dopracowany, chodź u mnie jest dalej problem z restartem. Min raz dziennie musi poszalec. :(

Programiści cyfry mają jeszcze trochę pracy. Mam pytanko?

Kiedy będzie można wykorzystac ethernet i usb? Bo chętnie bym posmigał pilotem po internecie. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobic z tym [beep]em ? od jakiegos czasu pejs coraz czesciej sam sie restartuje .... dzisiaj juz 2 razy zdazyl .... sam sie wylacza i wlacza - oczywiscie przerywa w tym czasie nagrywanie .. masakra jakas .. kompletna tandeta .... u kogos tez tak sie dzieje ? soft najnowszy. na poczatku sporadycznie sie wylaczal - ale jednak przerywanie nagrywania boli ... jednego pejsa juz wymienilem .. teraz kolejny [beep] ... co mam zrobic ? mam pelno nieobejrzanych filmow na dysku ! cyfra jakos do tego podejdzie FAIR ? ja chce miec wciaz te filmy na dysku... dlaczego mam placic za jakies techniczne nieporozumienie i nic nie miec ???? kompletny szajs ...
...a zmieniłeś typ konwertera na POJEDYNCZY? To najczęstszy problem, kiedy jest podłączony jeden kabel antenowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft do dekodera jest coraz lepiej dopracowany, chodź u mnie jest dalej problem z restartem. Min raz dziennie musi poszalec. :(

Programiści cyfry mają jeszcze trochę pracy. Mam pytanko?

Kiedy będzie można wykorzystac ethernet i usb? Bo chętnie bym posmigał pilotem po internecie. :]

 

To sobie kup komputer

a niedługo słyszałem dołożą funkcje ekspresu ciśnieniowego

dekoder jest do odbioru programów telewizyjnych ! ! !

już takie głupoty niektórzy wypisuję że to się w głowie nie mieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot_Sylwester ja miałem szanse zobaczyć Turbo rekorder w działaniu,oraz raz Pace.Sprzętowo owszem nie różnią się.Ale co do możliwości oprogramowania i obsługi.To Pace to takie Pentium 4 a Turbo rekorder to Intel Quattro (cztery rdzenie).Mówicie ze N to be,ale co do dekodera to ich trzasło po kieszeni.Na pewno Turbo rekorder jest o jedną trzecią droższy od Pace.

 

Mam turbo i tego pace od cyfry. I szczerze? Bardziej mi pasuje pace. Nie zawiesza sie ciagle , jak Turbo, po wylaczeniu z pradu uruchamia sie 4-5 razy szybciej niz turbo, mam duzo lepsze oprogramowanie ( w turbo tak spowali soft, ze chce sie wyc, i za kazdym razem kopia bardziej), jest duzo mniejszy i ma nowoczesniejszy wyglad. Prfzy czym ja tunerow uzywam do ogladania TV i bajery i wodotryski mnie nie interesuja. A co Quattro : to sam procesor nic nie daje, sam go mam i wszystko zalezy od systemu, i reszty sprzetu :)

 

 

Ps: Wie moze ktos dlaczego Pace przy probie wyszukania naziemnej TV cyfrowej pokazuje ze nie moze znalesc takich kanalow, a stary 250 bez problemu je na tej samej naziemnej znajdowal i odbieral??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek76 tylko ze nie każdy jest anty technologiczny i takie bajery jak,youtube gry HD czy Radio z Internetu są dla nich dodatkowym plusem.Gdyby Cyfra dodała w Pace 500GB możliwość sterowania obrotnicą,to w moim odczuciu ten Pace 500GB by był lepszy.Ale ten Pace 500GB to złom okrojony z każdej funkcji jaką powinien mieć zwykły odbiornik Satelitarny,widziałeś kiedyś w działaniu odbiorniki HD Fergusona czy Taniego producenta Globo.Dla mnie ten Pace to jest prototyp odbiornika HD.Może i Turbo Rekorderowi brakuje do rasowych odbiorników satelitarnych,ale ma kilka gadżetów.Dodaje ze nowy użytkownik Cyfry za tego protypa ma płacić 20zł miesięcznie.W N jednorazowa kaucja 99zł przez cały okres umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto ci kaze go brac?? :) Powiem tak: te gry Hd w turbo sa na poziomie mojej nokii sprzed 10 lat, youtube chodzi tak wolno ze zdaze odpalic komp wiele razy, radio z internetu- nieporozumienie, bo korzysta z tych samych serwerow co winamp. U mnie dekoder sluzy do ogladania TV. I oferta programowa i dekoder cyfry są pod tym wzgledem lepsze. A w Turbo nawet napisy na VOD skopali, i od 5 tygodni film za ktory place ciezkie pieniadze z nowosci moge ogladac tylko z lektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...