Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się - przywróciłem dekoder do życia :jupi:

 

Menu serwisowe, kasuj pamięć flash, kod 555 - potwierdzam. Kilka minut oczekiwania z duszą na ramieniu, ale ZNÓW DZIAŁA!

 

Teraz dekoder bez problemu pobiera listę kanałów sat, wyszukuje kanały naziemne, pozwala na oglądanie i nagrywanie z kanałów naziemnych.

Był mały problem z odbiorem programów z Astry, ale i to udało mi się pokonać.

 

Nagrania na dysku pozostały, jedyne co "zgubił" do moment zatrzymania oglądania danej pozycji z dysku (na każdej wyświetla się opcja "kontynuuj" ale i tak odtwarza od początku).

 

Może będzie z niego jeszcze jakiś pożytek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sofcie 152 występują takie jakby mikroprzycięcia co jakiś czas, więc chciałem przeinstalować oprogramowanie. Po wejściu w menu serwisowe i wyczyszczeniu wszystkiego dalej mi pokazuje, że mam soft 152. Jak mogę go wykasować, żeby go sobie pobrał i zainstalował na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się skasować softu, można jednak go nadpisać:

- wyjąć wtyczkę zasilacza z gniazda zasilania dekodera

- wcisnąć jednocześnie "P-" i "P+ i nie puszczając ich włożyć wyjętą uprzednio wtyczkę w gniazdo zasilania.

 

Rozpocznie się procedura aktualizacji oprogramowania, trwająca około 15 minut.

No i najlepiej rób to jak soft jest nadawany czyli pt. 9:00 - pn. 9:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W piątek zainstalowano mi cyfrę plus. W związku z tym, chciałbym się dowiedzieć, czy to normalne w cyfrze, że:

- dekoder Pace (niby najlepszy) działa bardzo wolno, przełączanie kanałów jest wolne, czasami w ogóle nie reaguje na przyciski na pilocie i długo wczytywany jest program telewizyjny.

- w EPG (w momencie oglądania, czyli na dolnym pasku) jest tylko aktualnie nadawany program i następny. W UPC miałem chyba na 12 godzin w przód.

- Kanały z satelity Astra nie działają (ciemny ekran). Czy to złe ustawienie anteny?

- HBO i C+ na życzenie w zasadzie nie działa, bo przy każdym programie jest "dostępny wkrótce". Załadowały się tylko odcinki Łapu Capu, które trwają 4 minuty - z tym że pierwsza minuta jest ucięta.

 

Soft w dekoderze się zaktualizował na początku. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi odpowiedział, bo jestem nowy w temacie Cyfry i w ogóle telewizji satelitarnej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj soft do najnowszego (v 152i)

Zrób wyszukiwanie kanałów

Dekoder musi pobrać VOD itd a więc ok tygodnia albo i więcej zanim wszystko będzie dostępne

Kanały z Astry muszą Ci śmigać

 

Odnośnie szybkości dekodera - to jest mułowaty,ten typ tak ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym konwerterem i anteną ustawioną na HotBirda programów z Astry obejrzeć się nie da.

Informacje w pasku na dole podawane są wyłącznie o bieżącej audycji i następnej. Nie chcę się sprzeczać, ale z tego, co pamiętam, UPC ma tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje w pasku na dole podawane są wyłącznie o bieżącej audycji i następnej. Nie chcę się sprzeczać, ale z tego, co pamiętam, UPC ma tak samo.

No właśnie nie. W UPC skacząc w prawo w funkcji będącej odpowiednikiem pace-owskiego 'pilot' można zobaczyć programy na wiele godzin naprzód. Co dziwne - teść ma sagemcoma z cyfry, i tam też funkcja 'pilot' pokazuje więcej programów niż tylko aktualny i następny.

Niestety, jak zrezygnowałem z UPC (miałem dekoder cyfrowy z nagrywarką) i założyłem sobie C+ z pace pvr, to poczułem się jak w XIX wieku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem na ile jest to skuteczne rozwiązanie w wypadku odświeżania przez dekoder Pace oferty VoD, ale można spróbować ustawić inny domyślny TP w menu i wtedy zdalne sterowanie dekoderem przez C+, przynajmniej teoretycznie, powinno być uniemożliwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Co do softu, to tak jak napisałem, zaktualizował się na początku i teraz żadnego nowego pobrać nie chce. A jeśli chodzi o naziemną telewizję - da się ją odbierać bez ruszania anteny? Bo mi naziemnych kanałów w ogóle nie wyszukuje.

 

UPC/Aster (zdaje się, że ten sam dekoder) miałem do tej pory i EPG działało daleko do przodu. Trochę szkoda, bo wejście do programu TV zajmuje w Pace'ie sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy cały czas obowiązuję ta promocja vod 3 filmy gratis, w przeciągu 3 pierwszych miesięcy od wynajmu dekodera? Na stronie cyfry nic nie znalazłem, a w poprzednim miesiącu już raz korzystałem z tej promocji. Może wycofali tą promocję? Wie ktoś, bo mam niecałe 1,5 godziny na ewentualne złożenie zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...