Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam wszystkich ;)

 

Uzytkownikiem cyry jestem od okolo 2 tyg. Przez ten czas mialem u siebie 5 dekoderow ;) 3 sagemcom(promitacje) philipsa hd, no i od wczoraj pace'a. Problem z dekoderami sagema wynikal ze skaczacego ekranu przy polaczeniu przez eurozlacze. Nikt w BOK nie mial pojecia co jest nie tak, ze ten obraz skacze...

Co do skaczacego ekranu sam doszedlem w czym jest problem majac philipsa. Chodzi tutaj o moj telewizor, ktory ma z lekka 10 lat i rozdzielczosc, jaka ma ustawiona sagem, fabrycznie jest to 1080p. Eurozlacze nie moze tego przerobic i obraz skacze.

Widać w BOK siedzą sami fachowcy. Trzeba było 5 dekoderów wymienić w 2 tygodnie ... :brawo:

Swoja drogą wystarczyłoby również przeczytać instrukcję obsługi. :D

masz telewizor SD to i w dekoderze ustaw SD.

Obrazu jakości HD , Full HD i 3D w TV nie obejrzysz.

Mam nadzieje, że paczki HD nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie aby mieć PACE PVR HD trzeba mieć pakiet z kanałami HD (ew. HBO lub C+) - przynajmniej tak było jak ja brałem.

 

 

dziś jak przeglądałem płatności wyszło że jest podwyżka za cyfrę od marca, zadzwoniłem więc do BOK. Pani mnie poinformowała że oczywiście jest podwyżka (ale to pewnie już wiecie) i że wysłano do mnie stosowaną informacje 5 stycznia br., ja powiedziałem że nie dostałem i tak dalej, bla bla bla... dlaczego to pisze? już wyjaśniam :)

przed wprowadzeniem zmian w ofercie, regulaminie czy opłatach operator (czy nadawca) musi powiadomić abonenta o tym wcześniej ale ustawodawca nie precyzuje jakim listem! po rozmowie wyszło że owe pismo zostało nadane zwykłym listem, czyli nie rejestrowanym, a więc cyfra niema pewności czy ja takie pismo dostałem - oczywiście zakłada że zostało doręczone i umywa ręce. ale ja pisma nie dostałem, a cyfra nie może udowodnić że było inaczej i w zasadzie nie ma możliwości sprawdzić co się z tym dokumentem stało (u mnie często listonoszka zostawia dokumenty u sąsiadów jak nikogo niema w domu).

 

dziś w BOKu złożyłem reklamacje - opłata za kanały została podniosiona, a ja nic nie wiem o tym. Pani od razu zapytała się czy w związku z tym chcę zerwać umowę, ale nie zdecydowałem się. zaządałem aby wysłali do mnie aneks listem poleconym (rejestrowanym) i po zapoznaniu się z nim podejmę dalsze decyzje. teraz czekam na rozpatrzenie reklamacji przez cyfre i zobaczymy co będzie dalej.

 

tak na koniec.... w zasadzie jeśli jesteście niezadowoleni z dekodera PACE lub cyfry+ i chcielibyście rozwiązać umowę przed końcem 'okresu minimalnego' to możecie zgłosić się do BOKu i poinformować że nic o podwyżce nie wiecie, że pismo nie doszło i w związku z tym zrywacie umowę, ew. żądacie wysłania aneksu i po jego otrzymaniu działacie dalej.

 

 

ja jeszcze się zastanowię, ale jak do momentu otrzymania aneksu nie poprawią nic z PACE'm to chyba wypowiem umowę i sprawdzę turbodekoder od n'ki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z nastepujacymi kanalami tvn24, minimini hd, canal+hd, canal+film hd. Caly czas podczas ogladania tych kanalow pojawiaja sie piksele i nie da sie ogladac. Pozostale kanaly dzialaja bez problemu. Antene ustawial fachowiec z miernikiem tydzien temu. Czy spotkal sie ktos z was z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Byc moze fachowiec dobrze ustawil antene, ale slabo dokrecil sruby. ;)

Na poczatek wyjmij wtyczke z pradu na kilka sekund, jak to nie pomoze, to przywroc ustawienia fabryczne, jesli to rowniez nie pomoze, to wina lezy po stronie anteny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie 20 minut temu przywrocil ustawienia fabryczne dekodera i bez zmian. Nie wiem ale dla mnie to dziwne bo czasami jest ze jak wlacze np canal+film hd to ogladam 10 minut ne problemu po czym zaczyn sie sieczka na ekranie i juz nie powraca normalny obraz wtedy przelaczam ma inny kanal i wracam z powrotem na film hd i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli antene mozemy wykluczyc. :)

Wyjmij i wloz karte, czasami smieszne drobnostki moge robic problem. :D

Jezeli dalej tak bedzie, to czeka Cie wymiana dekodera, no chyba, ze ktos znajdzie na to odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Czyli antene mozemy wykluczyc. :)

...

 

A co Cię naprowadziło na takie wnioski?

 

Absolutnie jest to moim zdaniem wina źle ustawionej, albo zamocowanej anteny.

 

TP 11 (HB9 11,411H), wymaga niezwykłej precyzji ustawienia anteny i do bezproblemowego odbioru co najmniej anteny o średnicy 80-85 cm.

 

ps.

 

Nie zauważyliście, że aurę mamy dość wietrzną ostatnio? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tylko dziwne jest to, ze jak kolega przelaczy na inny kanal i nastepnie wroci na poprzednia pozycje, to wszystko jest ok, jezeli byloby cos z antena, to od razu by istnial takowy problem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź w parametry techniczne > ustawienia anteny, sprawdź poziom sygnału, potem wejdź w parametry odbioru (B) zmień HOT BIRD na INNY wklep częstotliwość 11411, polaryzacja pozioma, FEC 5/6, cofnij do ustawień anteny i sprawdź poziom sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymusilem aktualizacj softu i co? I jest jeszcze gorzej :) teraz juz caly czas sa piksele na tych kanalach. Wczesniej moglem jeszcze cos na nich obejrzec i co jakis czas robilo sie siano a teraz jak wlacze na canal+film hd to nie da sie Ogladac. Czy to nie wskazuje na wine dekodera ostatecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli problem z odbiorem dotyczy tylko TP 11, to winę za taki stan ponosi raczej instalacja antenowa, a nie dekoder, także nie wmawiajcie koledze ciemnoty, że

"procesor się nie wyrabia", bo to są takie absurdy, że żal to czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostać się do ustawień sieci, ustawienia IP bramy DNS?

 

Mam dekoder n'ki już każdy model miałem, mam też C+ Pace i inne miałem oraz CP Sagemcom i inne oraz Orange Samsung i żaden dekoder tych platform nie dorasta do pięt n, ten kto miał n wie o czym mówię. Od tego PACE już wolę samsunga Orange tylko brak m funkcji nagrwania, ale czekam na Sagemcoma od Orange, ciekawie się zapowiada... Sagemcom od Cyfry to totalna porażka, gorszego nie widziałem 100x lepszy Sagemcom CP chodź też ma wady, nie rozumiem kiedyś Mediasaty C+ czy Sagemy P2C były lepsze (i wyposarzone w funkcje intraktywne) tyle lat minelo a tu brak funkcjonalnosci poolne działanie i czeste zawiechy, wad można wymieniać mnustwo, aż strach pomyśleć co by było gdyby nie powstała n'ka, tylko teraz w rękach C+ ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antene mam 80 i nigdy nie mialem takich problem nawet podczas silnych wiatrow. Moge jeszcze raz zamowic goscia do ustawienia anteny ale obawiam sie ze to tylko wyrzucona kasa. Jeden zna sie lepiej od drugiego. Ten pierwszy byl z miernikiem. Chyba zaczne od wymiany dekodera.

Ja na antenie 60 cm poziom sygnału zielony siła prawie 3 mam tak samo ale tylko czasami i tylko na tym transporderze. Zaznaczam, że nie koniecznie wtedy pada deszcz i wieje silny wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...