Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem w posiadaniu tego dekodera od 2 tygodni, ponieważ poprzedni sprzęt - PHILIPS DSR 6201 HD bardzo wolno pracował po wprowadzeniu nowego EPG.

 

Z istotnych informacji to posiadam konwerter pojedynczy, a wersja oprogramowania - 146.

 

Na pierwszy rzut oka wszystko działa dobrze, nie ma zawieszania się dekodera, spowolnień obrazu itp. EPG działa zdecydowanie szybciej niż na poprzednim dekoderze, co dla mnie jest dużym plusem. Funkcje nagrywania i odtwarzania też jeszcze mnie nie zawiodły (radzę od razu zmienić w opcjach, w bibliotece, aby zaczynał i kończył nagrywanie z kilkuminutowym zapasem). Biblioteka VOD, Canal+ na życzenie i HBO seriale powoli, ale sukcesywnie się aktualizuje (u mnie w czasie aktualizowania miga czerwona dioda na dekoderze). Na razie jestem zadowolony, aczkolwiek jest pare spraw, które irytują. Nie jestem tylko pewien czy to wina po stronie dekodera:

 

1) Bardzo często EPG nie wyświetla się na TVN i paru innych kanałach.

2) Wadliwie działające napisy. Na kanałach HBO SD i HD nie mam wogóle napisów. Na HBO SD nie mam nawet możliwości ich wybrania bo wyświetla "brak", a w HBO HD pomimo ustawienia na "polskie" dalej nic nie ma... Na innych kanałach potrafią się wyświetlać przez pół godziny, żeby nagle zaniknąć. Tęsknie za czasami, gdy napisy działały bez zarzutu :wink:

3) Odnośnie tych napisów jeszcze, to wg mnie powinna być opcja zwiększenia ich rozmiaru. Mnie to nie przeszkadza, nawet się podoba, ale niektórzy mogą mieć problem.

4) W czasie oglądania filmu z napisami nie należy zmieniać głośności pilotem od cyfry, ponieważ blokuje to wyświetlanie napisów na kilka sekund. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego nie może być tak jak kiedyś, (jeszcze ikonki z głośnikiem i strzałką) że zmiana głośności nie zakłócała pracy napisów.

5) Wszystkie filmy z HBO Seriale w bibliotece mają od razu włączonego lektora, nie ma możliwości zmiany na oryginalną ścieżkę dźwiękową.

6) Ustawienie w ustawieniach terminala oryginalnej ścieżki dźwiękowej i napisów, nie włącza tych ustawień automatycznie na kanałach, za każdym razem trzeba zmieniać ręcznie.

7) Po aktualizacji dekodera z wersji oprogramowania zapisanej na dekoderze, do najnowszej wersji, sam zmienił ustawienia konwertera w menu (z pojedynczego ustawił na podwójny, czyli tak jak pierwotnie było po pierwszym uruchomieniu dekodera). Przy następnych aktualizacjach oprogramowania zobaczę, czy to się powtarza.

 

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę, w każdym bądź razie dziękuję za uwagę :smile:

 

Ps. Bym zapomniał się podzielić radą. W sobotę czeka nas walka Adamek-Kliczko. Istnieje duża szansa, że będzie można ją obejrzeć na RTL. Podobnie jak u innych, u mnie jak się włączy ten kanał to wyświetla się komunikat "nieobsługiwany system kodowania" i nie chce zaniknąć. Znalazłem sposób jak temu zaradzić. Wystarczy po włączeniu RTL i wyświetleniu komunikatu wejść na chwilę do MENU i wyjść. Po wyłączeniu MENU, RTL wyświetla się normalnie bez tego komunikatu. Niestety nie ma możliwości korzystania z timeshiftingu i nagrywania na tym kanale.

 

Oczywiście sposób ten działa u mnie i nie musi u innych, ale wolę się podzielić, bo a nóż komuś pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mało oficjalne info, ma pojawić się na jesieni nowy dekoder (coś na zasadzie różnicy w Pacach SD), czyli kosmetyka, ale ma być nowy soft i to podobno dla obu modeli.

Także jest szansa, że będzie dobrze, ponoć ma nawet wykorzystywać LAN :)

 

W obecnym problem z EPG, to normalnie tragedia, co do rozwiązań technicznych, to chyba aż tak trudne to nie jest, skoro dek. bez dysku sobie z tym radzą.

Z resztą ostatnio zauważyłem że czasami sprawdzając program na innym kanale wyświetla się stare info, dopiero po wejściu na nie jest zmiana. Czyli wygląda, że jest jakieś buforowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Bym zapomniał się podzielić radą. W sobotę czeka nas walka Adamek-Kliczko. Istnieje duża szansa, że będzie można ją obejrzeć na RTL. Podobnie jak u innych, u mnie jak się włączy ten kanał to wyświetla się komunikat "nieobsługiwany system kodowania" i nie chce zaniknąć. Znalazłem sposób jak temu zaradzić. Wystarczy po włączeniu RTL i wyświetleniu komunikatu wejść na chwilę do MENU i wyjść. Po wyłączeniu MENU, RTL wyświetla się normalnie bez tego komunikatu. Niestety nie ma możliwości korzystania z timeshiftingu i nagrywania na tym kanale.

U mnie na 250 za pierwszym razem nie łykło. Dalej pisało... Ale jak powtórzyłem to najpierw zniknął napis o nieobsługiwanym systemie kodowania, a potem całe OSD. Także ten sposób powinien działać :D Dzięki!

 

A na 500 mam też Astrę więc spox. Nie chce mi się go włączać :lol2: Ale za to nie wiem na jakim kanale z Astry jest RTL. A z listy na stronie cyfry wynika, że nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Bym zapomniał się podzielić radą. W sobotę czeka nas walka Adamek-Kliczko. Istnieje duża szansa, że będzie można ją obejrzeć na RTL. Podobnie jak u innych, u mnie jak się włączy ten kanał to wyświetla się komunikat "nieobsługiwany system kodowania" i nie chce zaniknąć. Znalazłem sposób jak temu zaradzić. Wystarczy po włączeniu RTL i wyświetleniu komunikatu wejść na chwilę do MENU i wyjść. Po wyłączeniu MENU, RTL wyświetla się normalnie bez tego komunikatu. Niestety nie ma możliwości korzystania z timeshiftingu i nagrywania na tym kanale.

 

Oczywiście sposób ten działa u mnie i nie musi u innych, ale wolę się podzielić, bo a nóż komuś pomoże.

Pozdrawiam

 

Faktycznie - wyżej wymieniony sposób działa. Plansza "nieobsługiwany system kodowania" znika od razu z RTL-u na Hotbirdzie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Bym zapomniał się podzielić radą. W sobotę czeka nas walka Adamek-Kliczko. Istnieje duża szansa, że będzie można ją obejrzeć na RTL. Podobnie jak u innych, u mnie jak się włączy ten kanał to wyświetla się komunikat "nieobsługiwany system kodowania" i nie chce zaniknąć. Znalazłem sposób jak temu zaradzić. Wystarczy po włączeniu RTL i wyświetleniu komunikatu wejść na chwilę do MENU i wyjść. Po wyłączeniu MENU, RTL wyświetla się normalnie bez tego komunikatu. Niestety nie ma możliwości korzystania z timeshiftingu i nagrywania na tym kanale.

 

Oczywiście sposób ten działa u mnie i nie musi u innych, ale wolę się podzielić, bo a nóż komuś pomoże.

Pozdrawiam

 

Faktycznie - wyżej wymieniony sposób działa. Plansza "nieobsługiwany system kodowania" znika od razu z RTL-u na Hotbirdzie. :smile:

 

Niestety, u mnie na sofcie 143 ten sposób nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mało oficjalne info, ma pojawić się na jesieni nowy dekoder (coś na zasadzie różnicy w Pacach SD), czyli kosmetyka, ale ma być nowy soft i to podobno dla obu modeli.

Także jest szansa, że będzie dobrze, ponoć ma nawet wykorzystywać LAN :)

 

W obecnym problem z EPG, to normalnie tragedia, co do rozwiązań technicznych, to chyba aż tak trudne to nie jest, skoro dek. bez dysku sobie z tym radzą.

Z resztą ostatnio zauważyłem że czasami sprawdzając program na innym kanale wyświetla się stare info, dopiero po wejściu na nie jest zmiana. Czyli wygląda, że jest jakieś buforowanie.

 

 

 

ciekaw tylko jestem skad obywatel ma INFO o nowym dekoderze hmmm zadZiwiajace ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mało oficjalne info, ma pojawić się na jesieni nowy dekoder (coś na zasadzie różnicy w Pacach SD), czyli kosmetyka, ale ma być nowy soft i to podobno dla obu modeli.

Także jest szansa, że będzie dobrze, ponoć ma nawet wykorzystywać LAN :)

Ja bym się tak nie cieszył, bo to pewno oznaczać będzie koniec obecnej wersji multiroomu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mało oficjalne info, ma pojawić się na jesieni nowy dekoder (coś na zasadzie różnicy w Pacach SD), czyli kosmetyka, ale ma być nowy soft i to podobno dla obu modeli.

Także jest szansa, że będzie dobrze, ponoć ma nawet wykorzystywać LAN :)

Ja bym się tak nie cieszył, bo to pewno oznaczać będzie koniec obecnej wersji multiroomu..

 

Mógłbyś napisać konkretniej, co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry:

Dotyczy DVB-T w tym dekoderze. Ile kanałów powinien odbierać? Do 30.08. odbierał spokojnie trzynaście. Po wprowadzeniu dodatkowego (czternastego) nie chce go zapisać... Emitować..... Pojawia się nonsens... W Wielkopolsce nie można oglądać TVP Poznań, tylko "wcina się" TVP Szczecin..... Na innych dekoderach wyświetlane są oba kanały : TVP Poznań i TVP Szczecin.

Znów sprawa oprogramowania? :((

Nadal nic nie zrobiono z tym fantem....

Cały czas zapisuje o jeden kanał mniej niż zeskanował.....

Paranoja jakaś.. Poznań (nieodbieralny) ok. 55 km, Szczecin (odbierany) ok. 200 km.....

Stara się Cyfra ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...