Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pierwszy raz zamówiłem film z VOD. Zamówienie ok, pobranie ok, Chce odtwarzać, a tu lipa. Włącza się pasek na 14 minucie i od razu skacze na koniec.

Sprawdzałem razem z babką z infolinii czy pójdzie na innym filmie, ale niestety nie. Powiedziała, że musze iść na sprawdzenie sprzętu.

Czy jest jakaś szansa, że nie będę musiał go wymienić?

Bo poza tym działał i działa mi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poważnie rozmyślam nad zakupem tego dekodera. Przeczytałem w Internecie, że ten dekoder słabo radzi sobie z obsługą dużych anten i kilku konwerterów. Czy ten dekoder będzie odbierał sygnał z anteny 100cm i czterech konwerterów? Chodzi mi głównie o Astrę i HotBirda. Czy będę odbierał tyle kanałów, ile powinno być czy mniej?

A jeżeli mniej, to czy jest jakiś inny podobny do tego dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak jest inna oocja dekodera

 

na rynku jest sporo dostepnych deko gdzie mozesz sam edytowac liste kanalow i zasysasz z orbity pelna oferte satelity

TY rzadzisz wtedy dekoderem a przedewszystkim lista kanalow ktora odbierasz :brawo::brawo:

 

ominie Cie tylko VOD od cyfry ,bo to chodzi tylko na ich dekoderach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu jestem w posiadaniu Pace PVR. Muszę powiedzieć że oprogramowanie tego dekodera to kompletna porażka - niestabilne, nieintuicyjna obsługa, zawiesza się ale to jeszcze nic.

Najbardziej denerwuje mnie fakt że jak coś sobię zaplanuję do nagrywania to dekoder to olewa a wręcz "zapomina" o nagraniu. Co więcej nawet jeśli wciskam record na oglądanym programie i program rzeczywiście się nagrywa później po skończeniu nagrania audycji nie ma na liście nagrań!!!

 

Czy ktoś ma podobne problemy ze swoim urządzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej denerwuje mnie fakt że jak coś sobię zaplanuję do nagrywania to dekoder to olewa a wręcz "zapomina" o nagraniu. Co więcej nawet jeśli wciskam record na oglądanym programie i program rzeczywiście się nagrywa później po skończeniu nagrania audycji nie ma na liście nagrań!!!

 

Czy ktoś ma podobne problemy ze swoim urządzeniem?

 

Ten Pace / oprogramowanie jeszcze wymaga dopracowania.

 

1) Uruchamia sie ze 20-30 sekund - na moj gust to zbyt dlugo.

 

2) Niedopracowane nagrywanie (wszystko bylo ustawiane z EPG).

Zdarzylo mi sie iz "zapomnial" o zaplanowanych nagraniach, ktore pozostaly na liscie zaplanowanych - mimo iz ich termin minal

Zdarzylo sie mi tez nagranie tylko fragmentu (31m zamiast 1h) odcinka serialu na Universal.

Zdarzylo mi sie iz nagranie z palca nie pokazalo sie na liscie moich nagran.

 

3) Obsluga EPG

No to jest naprawde badziew nad badziewie !!! w porownaniu do tego jaki jest w N-ce :

- nie dosc, ze "pobiera" toto dane za kazdym razem - i trwa to irytujaco za dlugo,

to poruszanie sie po nim tez przyprawia o frustracje,

zbyt mala czytelnosc - za male literki na zielonym tle,

praktycznie niewidoczna sygnalizacja ze dana pozycja juz zostala zaplanowana (tylko malutka ikonka zegarka przy informacji o programie pod tabelka)

brakuje czesci kanalow (np. kanalu 42=CinemaxHD),

czasem tez jest "brak informacji" zamiast wlasciwego tytulu.

 

Wersja SW to 129, podlaczony do twina dwoma kablami sat - tego Pace'a mam od 2 tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie albo większość wad mogliby poprawić porządnym softem i zrobić z tego dekodera sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Jednak Cyfra ma inną filozofię: zamiast poprawiać, zostawiają nam wszystkie wady i triumfalnie wprowadzają nowy typ dekodera z kolejnym niedopracowanym softem i cała zabawa od początku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - jak sie uruchamia - np. aby w tle nagrac zaplanowana pozyzycje,

nastepuje przerwanie toru sygnalu anteny naziemnej (antena->Pace->TV),

co skutkuje zakloceniami (pikseloza) na aktualnie odbieranym na TV programie z DVB-T.

 

Pilot do niego to tez jakas porazka ergonomii, klawisze opisane literkami,

trzeba zagladac do instrukcji zeby sie polapac co nacisnac, a jak wszedlem na kanaly radiowe,

to nie potrafilem - pomimo zagladania, zmienic aktualnej stacji...

 

Ogolnie biorac jestem zniesmaczony niedopracowana funcjonalnoscia tego sprzetu.

 

Tunery i funkcjonalnosc/ergonomia N-ki powinny byc dla Cyfry pod tym wzgledem wzorem do nasladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez irytuje EPG bo mam do porownania dekoder HD z N dla telewizji na karte i... tam wcisniecie klawisza odpowiedzialnego za przewodnik wyswietla natychmiastowo wszystkie informacje o programach lacznie z informacjami odnosnie telewizji naziemnej. Informacje te sa na caly tydzien i dzialaja bez zarzutu na kazdym prgoramie. Mialem polsat i mam cyfre ale epg na N mnie urzeklo i szczerze mowiac zastanawiam sie czy nie skorzystac z tej platformy ale przyzywczailem sie do cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jedno pytanie i proszę o pomoc gdzieś o tym kiedys czytałem ale nie moge teraz znależść więć proszę o podpowiedz a mianowicie mam PVR HD 500 tylko na jeden konwenter ale wiem że jak kanały są na różnych transponderach to mozna co innego ogladać i co innego nagrywać jednocześnie moje pytanie dotyczy paczki Canal+ i HBO czy jak wykupię HBO HD będę mógł tak robić czy jak wykupię paczkę Canal+HD? Z gółry dzirki za podpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co robić, nagrywać jeden kanał, a inny oglądać? To nie zależy od wykupionego pakietu (no chociaż w sumie to kodowanego kanału nie nagrasz i nie obejrzysz, ale to nie o to chodzi :]), tylko od tego ile kabli podłączysz do dekodera. Aby nagrywać niezależnie od niczego jeden kanał, a drugi oglądać, potrzebny jest konwerter Twin i do dekodera trzeba podłączyć dwa kable. A przy podłączonym tylko jednym kablu można ponoć nagrywać jeden kanał, a inny oglądać, ale tylko w ramach jednego transpondera - np. dla transpondera 10.719 V: nagrywamy coś z HBO, a oglądamy 4fun.tv itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...