Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze, znów mam problemy z tym dekoderem, po zmianie oprogramowania na 129, występują u mnie te problemy o których tu już czytałem. Mianowicie chodzi o tryb AV, przy przełączaniu kanałów np z jednego nadającego w 16:9 na drugi nadający w 4:3 na moment zrywa połączenie. Co najgorsze występuje to też gdy np nadają reklamy w formacie 4:3 na kanale 16:9, wtedy co chwile pokazuje mi sie czarne tło z wejścia HDMI1 (czyli tam gdzie mam kabel podłączony). Oczywiście ten problem występuje tylko przy podłączeniu przez HDMI. Jest jakaś rada na to? Czy mam sie łudzić że kolejny soft w tym pomoże? Dodam że na wersji 123, którą miałem poprzednio było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa, może głupie, ale nurtujące mnie pytania:

1. Czy po wyłączeniu dekodera (pilotem) normą jest że znika również godzina z wyświetlacza ?

2. Czy w tym modelu normalnym objawem jest, że przeglądając EPG po wybraniu jakiegokolwiek kanału zamiast tytułu obecnie trwającego programu przez kilka / kilkanaście sekund wyświetla się napis "wyszukiwanie informacji" ?

 

Dekoder mam od dwóch dni (wymiana z Philipsa PVR) soft jeszcze 123 (dziś będzie update do 129).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy w tym modelu normalnym objawem jest, że przeglądając EPG po wybraniu jakiegokolwiek kanału zamiast tytułu obecnie trwającego programu przez kilka / kilkanaście sekund wyświetla się napis "wyszukiwanie informacji" ?

 

U mnie zdarza się to na różnych kanałach - generalnie mnie to nie drażni - wystarczy że w danym momencie zrezygnuje i spróbuję za chwilę to zadziała...

może w jakimś nowszym sofcie coś w tym temacie poprawią. Chociaż szczególnie bym się nie nastawiał - trzeba z tym żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyszukiwanie informacji" to jak dla mnie podstawowa wada tego dekodera i właściwie nie ma znaczenia na jakim kanale jesteśmy- podgląd raz jest a raz nie można się doczekać...

Wraz z nowym modelem dekodera cofnęliśmy się pod tym względem do tyłu :> Wszystkie inne modele (w tym Philips PVR 250) wyświetlały tytuły natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o informacje o najwiekszych bolączkach (aktualnie) jeżeli chodzi o PVR cyfry+, planuje sie przenieśc do cyfry ale jezeli chodzi o sprzet to w grę wchodzi tylko dekoder z dyskiem!!! i w związku z tym jestem zinteresowany jakie obecnie utrudnienia mogą mnie spotkać ze strony dekodera z cyfry+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o informacje o najwiekszych bolączkach (aktualnie) jeżeli chodzi o PVR cyfry+, planuje sie przenieśc do cyfry ale jezeli chodzi o sprzet to w grę wchodzi tylko dekoder z dyskiem!!! i w związku z tym jestem zinteresowany jakie obecnie utrudnienia mogą mnie spotkać ze strony dekodera z cyfry+?

 

A skąd chcesz się przenieść? Bo ja Ci powiem tak - że jakbym miał porównywać TURBO PVR z Nki oraz PACE PVR z Cyfry+ to bez dwóch zdań wygrywa dla mnie TURBO - pod kątem pracy, niezawodności, wyglądu wszystkiego co na ekranie, przemyślanych funkcji itp - jakość obrazu porównywalna... ( z tego co pamiętam będąc u ojca - bo to on ma N-ke)...jeśli chodzi o CP to ja się nie wypowiadam - nie chcę mieć z nimi nic wspólnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos kto ma obecnie ten tuner wziac i sprawdzic jak on dziala na lcdku po eurozlaczu i napisac jaka jakosc obrazu jest i jak z epg :curious:

 

Działa ok... ale pod warunkiem, że zmienisz w ustawieniach typ telewizora na SD (po eurozłączu obraz jest ostrzejszy), wtedy wygląda to lepiej...

...ale po co Ci eurozłącze na LCDeku? Chyba tylko do odbioru TXT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos kto ma obecnie ten tuner wziac i sprawdzic jak on dziala na lcdku po eurozlaczu i napisac jaka jakosc obrazu jest i jak z epg :curious:

 

Bardzo duże znaczenie w tym przypadku ma rodzaj telewizora ... nie na każdym będzie podobny obraz ... Ogólnie będzie kiepsko... i również nie kumam skoro masz LCD dlaczego nie podłączysz HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Sharpie le700e obraz po euro był tak skandalicznie do bani że aż się przestraszyłem że kupiłem jakąś budę a nie w miarę dobry telewizor. Na szczęście szybko poleciałem po HDMI i poprawa była bardziej niż zadowalająca. :)

Ogólnie uważam że stosowanie euro przy lcd i takim dekoderze to profanacja... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tunera HD żeby udowodnić. Ale zbyt wiele przykładów już widziałem.

Przez zaślepienie tym, co wciskają operatorzy i producenci, zapomnieliście jak funkcjonowały odbiorniki kiedyś. Włączanie ok. sekundy, przełączanie kanałów - kwestia ok. 50ms. Teraz uruchamianie trwa minutę, a przełączanie kanałów... sekunda to szczyt marzeń. Zobaczcie sami na to, co wyrabia tuner opisywany w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...