Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wiem, ale miałem tez taką sytuacje, zaplanowałem nagrywanie tydz. temu wczoraj wchodzę w bibliotekę i zaplanowane, a tam zupełnie inny kanał, bo pozycje się zmieniły. Więc musiałem skasować i wyszukać od nowa. Więc chyba trzeba samemu sprawdzić zaplanowane nagrania, czy lista kanałów ulęgła zmianie bo dekoder pamięta zaplanowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie, że słaby obraz w PACE PVR HD oraz wolna praca są spowodowane niedopracowanym softem, czy raczej słabą jakością sprzętową dekodera? Jest szansa na lepsze firmware od C+?

 

ps.Czy ma ktoś możliwość porównania jakości obrazu jaka oferuje PACE PVR HD do jakiegoś innego, firmowego dekodera(np.Fergusona, Humaxa,Topfielda)? Jak wypada w bezpośredniej konfrontacji? Pod jakimi aspektami w jakości obrazu ustepuje konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pralka zrobiła mi w domu małe zwarcie, sytuacja już opanowana, korki tylko wywaliło, tak myślałem. Dekoder ten teraz świeci czerwoną diodą i w tle słychać to jego wwwww i tyle. Nie reaguje na pilota czy coś. Dodam, że tylko jego szlag trafił,inny dekoder jest cały. Czy będzie problem z jego darmową wymianą? A może ktoś jakąś inną radę ma? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

A ja mam pytanie z innej beczki - co oznacza ten symbol w "Moje nagrania"?

40147248.th.jpg 34864490.th.jpg

Wyświetla mi się tylko przy jednym nagraniu ("Wakacje Jasia Fasoli"), a przerwane nagranie to nie jest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pralka zrobiła mi w domu małe zwarcie, sytuacja już opanowana, korki tylko wywaliło, tak myślałem. Dekoder ten teraz świeci czerwoną diodą i w tle słychać to jego wwwww i tyle. Nie reaguje na pilota czy coś. Dodam, że tylko jego szlag trafił,inny dekoder jest cały. Czy będzie problem z jego darmową wymianą? A może ktoś jakąś inną radę ma? :)

 

zresetuj go bez podłączonego kabla antenowego i zobacz czy wstanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż mam pewien problem. Posiadam pejsika od kilku dni. Przy odbiorze w punkcie cyfry +, babka mówiła, żeby zmienić jakieś sekundy w nagrywaniu. Przyszedłem do domu. Podłączyłem tuner i zaczałem nagrywać nic nie zmieniając. Było ok. Dzisiaj jednak, gdy chcialem nagrac program to pojawił się napis "nagrywanie rozpoczęte" po programie wciskam kwadrat. Pyta mnie czy na pewno chcę przerwać, więc zatwierdzam. Wchodzę do biblioteki a tam pusto. Co trzeba zrobić, ewentualnie jakie ustawienia pozmieniać, aby normalnie działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czterech kabli antenowych do niego [ a rozumiem, ze podmiotem jest dekoder ] nie masz podłączonych napewno.

2. Mozna wywnioskować, że masz podłaczone dwa ?! tak ?! w tym przypadku teoretycznie powinno być TWIN - jeżeli tak jest i nadal nie nagrywa, to zmien na w/w pojedynczy i sprawdz kazdy jeden kabel czy nagrywa - a nuż jeden z nich nieaktywny

 

@koniu

 

można to łatwo wyjasnić

Nawet jezeli dekoder jest na jednym kablu,to da się "jedno nagrywać" a drugie oglądać, tylko nie wszystko.

upraszczając > Canal+ to częst. 10892/H , a polsat 11158/V - jak dekoder nagrywa na H , to dasz rade oglądać kanał z V.

Na dwóch kablach nie ma powyższa sytuacja znaczenia - jedno nagrywasz > cokolwiek innego oglądasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż mam pewien problem. Posiadam pejsika od kilku dni. Przy odbiorze w punkcie cyfry +, babka mówiła, żeby zmienić jakieś sekundy w nagrywaniu. Przyszedłem do domu. Podłączyłem tuner i zaczałem nagrywać nic nie zmieniając. Było ok. Dzisiaj jednak, gdy chcialem nagrac program to pojawił się napis "nagrywanie rozpoczęte" po programie wciskam kwadrat. Pyta mnie czy na pewno chcę przerwać, więc zatwierdzam. Wchodzę do biblioteki a tam pusto. Co trzeba zrobić, ewentualnie jakie ustawienia pozmieniać, aby normalnie działało ?

 

Ale to był jednorazowy wybryk czy stale nie nagrywa?

Miałem kiedyś tak samo ale tylko raz, teraz nagrywa już dobrze.

Trzeba się przyzwyczaić do różnych "gierek" tego tunera, jak to mówią "ten typ tak ma" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie, że słaby obraz w PACE PVR HD oraz wolna praca są spowodowane niedopracowanym softem, czy raczej słabą jakością sprzętową dekodera? Jest szansa na lepsze firmware od C+?

 

ps.Czy ma ktoś możliwość porównania jakości obrazu jaka oferuje PACE PVR HD do jakiegoś innego, firmowego dekodera(np.Fergusona, Humaxa,Topfielda)? Jak wypada w bezpośredniej konfrontacji? Pod jakimi aspektami w jakości obrazu ustepuje konkurencji?

 

Wolne działanie to wynik niedopracowanego soft, slaby obraz to wina słabej jakości podzespołów. Wez se PVR 250 gb i bedziesz mial lepszy obraz. Jestem ciekaw czy Cyfra bedzie meczyla abonentow jeszcze dlugo tym Pejsem czy cos ciekawego sie pojawi na rynku, mogliby z Humaxem sie dogadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z obydwu, paru znajomych "nie związanych z C+ i obiektywnych bardziej niż ja" tak samo... wszyscy zgodni w jednym - Pace lepszy....

 

Gdyby z Humaxem się dogadali, to raczej nigdy nie zniknie najem dekoderów czy też nie pojawiłiby się rabaty na nie. :D Humax tani nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pralka zrobiła mi w domu małe zwarcie, sytuacja już opanowana, korki tylko wywaliło, tak myślałem. Dekoder ten teraz świeci czerwoną diodą i w tle słychać to jego wwwww i tyle. Nie reaguje na pilota czy coś. Dodam, że tylko jego szlag trafił,inny dekoder jest cały. Czy będzie problem z jego darmową wymianą? A może ktoś jakąś inną radę ma? :)

 

zresetuj go bez podłączonego kabla antenowego i zobacz czy wstanie

 

Bardzo dziękuję za pomoc, działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...