Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie ja tez mam problem z tym dekoderem jednak nie widzę odpowiedzi na właśnie ten problem. otóż wszytko działa prawidłowo tylko jedna rzecz jest bardzo wkurzająca a mianowicie po wyłączeniu telewizora (dekoder zostaje włączony) i ponownym jego włączeniu nie ma obrazu tylko widać siejący się obraz który zmienia się co jakiś czas w ciemny obraz i tak w kółko. aby pojawił się obraz muszę wyłączyć dekoder i po chwili znów go włączyć... może ktoś z was wie co jest nie tak...

 

-> jakim przewodem podłączony masz dekoder do TV?

Sytuacja ta może wynikać bezpośrednio z samego telewizora.

Mianowicie wg. mnie TV nie potrafi odebrać sygnału, który dekoder wysyła aby "wzbudzić" telewizor, czy zmusić do przełączenia na odpowiednie wejście...

Sprawdzałeś czy sytuacja ta występuje na innych wejściach w tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dekoder PACE PRV HD 500GB

Zaprogramowałem nagrywanie wybranego programu o godz 02 mając wył TV

Program się nagrał ale dekoder nie wył po nagraniu . wie może ktoś co zrobić by dekoder się wyłączył po skończeniu prog. Dodam że nie mam jeszcze najnowszego softu , będzie dostępny dopiero w czwartek, czy to ma jakikolwiek wpływ na to?

 

Thx za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dekoder PACE PRV HD 500GB

Zaprogramowałem nagrywanie wybranego programu o godz 02 mając wył TV

Program się nagrał ale dekoder nie wył po nagraniu . wie może ktoś co zrobić by dekoder się wyłączył po skończeniu prog. Dodam że nie mam jeszcze najnowszego softu , będzie dostępny dopiero w czwartek, czy to ma jakikolwiek wpływ na to?

 

Thx za odp

A tak na poważnie,jeżeli zostawiłeś dekoder włączony to sam się nie wyłączy(brak funkcji sleep,a przydała by się).Jeżeli po zaprogramowaniu nagrania dekoder wyłączysz to po nagraniu sam się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,kolega zapomniał dodać jedną ważną informację,czy kiedy zaprogramował nagrywanie,pozostawił dekoder włączony,czy też nie.

 

Zaprogramowałem nagrywanie wybranego programu o godz 02 mając wył TV

 

Przy okazji... jak w tym dekoderze zaprogramować nagrywanie na wyłączonym telewizorze ? :idea::shock::roll::D

 

 

Jeśli zostawił włączony to jasne,że się sam nie wyłączy ( i przy okazji zgadzam się,że funkcja sleep by się przydała :) ) Natomiast jeśli wyłączył dekoder a ten uruchomił się na czas nagrywania i potem nie wyłączył,to już coś jest nie tak.Nowy soft i będzie ok :)

 

Przy okazji napisze o tym jakie błędy pojawiają się u mnie ( mam najnowszy soft ) Czasem przy przełączeniu na jakiś kanał mam przycinke obrazu,to samo dzieje się przy zaplanowanym nagrywaniu.Dekoder się odpala włącza się kanał jest krótki przeskok i potem już ok.Na pewno nie jest to problem anteny.Kolejna rzecz,czasami przy przełączaniu kanałów dekoder dostaje lekkiej zawiechy,można sobie pstrykać pilotem dioda mruga,ale dekoder przez chwile nie reaguje,po chwili jest już ok.Szkoda też,że nagrywanie z time shiftingu nie działa lepiej.Można wybrać moment od którego chcemy rozpocząć nagrywanie,ale nie można wybrać momentu,w którym chcemy je zakończyć,bo dekoder przechodzi do "na żywo" czyli tego co aktualnie jest pokazywane (chyba,że ja o czymś nie wiem).Przykładowo oglądałem coś od godziny 14:00 do 14:30 ( nie nagrywałem tego) teraz przewijam do tylu i chce z time shiftingu nagrać to co leciało między 14:10 a 14:20.Mogę rozpocząć nagrywanie od tego co leciało o 14:10 ale nie mogę go zakończyć o 14:20,nagranie musi trwać do 14:30 albo dłużej i wtedy mogę je zatrzymać.Wydaje mi się,że rzadko kto tak nagrywa,ale czasem jest tak,że oglądamy coś co nam się nagle spodoba,a nie planowaliśmy tego nagrać.Powinna być możliwość zaznaczenia materiału,który chcemy nagrać OD - DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem - może ktoś z Was się spotkał z takim zachowaniem dekodera:

- nastawiam nagrywanie z funkcji programowanie np z prog TVN

- w tym samym czasie oglądam prog 2 TVP

- w pewnym momencie następuje samoczynny restart dekodera, w moich nagraniach jest kawałek nagrania ze znakiem wykrzyknika (da się odtworzyć)

Przytrafiło mi się już to kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- w pewnym momencie następuje samoczynny restart dekodera" też tak mam kilka razy juz mi się to przytrafiło.

 

Ale Ja mam nowy problem wczoraj miałem jeszcze stary soft i miałem problemy z nagrywaniem, dziś rano pobrałem nowy 129 i jeśli chodzi o nagrywanie wszystko Spoko. Ale pojawił się problem z obrazem , który drga na wszystkich kanałach prawie, gdzie są jakieś linie, obrazki ,np na C+ SPORT 3 TEST ten napis na samym środku obrazu < CYFRA + > ewidentnie drga np.: na takich kanałach jak TVN jeśli nie ma pełnego obrazu 16/9 to wtedy na tych paskach , VOD kanał propozycje filmów obrazki. Wczoraj tego NA PEWNO NIE MIAŁEM bo jestem bardzo spostrzegawczy i sprawdzałem wszystkie kanały. Jeśli z TV coś bo mi się stało to taki problem miał bym w MENU a tam nic nie widzę. Dodam ze mam model TV " LG 32 2100 " Proszę mi odp czy ktokolwiek ma/miał taki problem . lub co mogę zrobić w ustawieniach .

 

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniach: typ telewizora: 720p, format ekranu: szeroki, powinno być ok. Oczywiście możesz pozmieniać opcję 'typ telewizora' metodą prób i błędów; poza tym, reset, wyszukiwanie.

Jeśli po włączeniu menu obraz nie drga, kabel euro/hdmi wydaje się być wykluczony aczkolwiek warto spróbować z innym kablem, jeśli bez zmian dekoder do sprawdzenia w punkcie dystrybucyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie też jestem posiadaczem Pace'a... :) jak na razie nie narzekam na sprzęt - ponieważ cierpliwie przeczytałem całe 200 stron tego tematu ;).

Tak na poważnie to oczywiście mam wiele zastrzeżeń, ale tylko dlatego, że mam jeszcze soft 123 RC1 i czekam do popołudnia kiedy wrócę z pracy, żeby osąd zweryfikować osobiście.

 

fenixwlkp - jeśli chodzi o 1080p to jak najbardziej tyczy się to TV Full HD, ale 1080i to sygnał bez przeplotu, który obsłuży każdy HD Ready.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie do konsultanta Cyfry+:

"Witam,

chciałbym zwrócić uwagę na usługe EPG, która w terminalach Pace PVR z

500 GB dyskiem nie działa poprawnie. Często informacje o programie po

naciśnięciu przycisku Pilot pokazują się z duży opóźnieniem a czasem

w ogóle się nie pojawiają. Czy to faktycznie duży problem aby ta

funkcja działała poprawnie tak jak w innych modelach dekoderów

oferowanych przez Cyfrę. Proszę o podanie terminu w którym w.w przeze

mnie problem zostanie rozwiązany. "

 

A oto odpowiedź:

"Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż opóźnienie w

wyświetlaniu komunikatów funkcji EPG na dekoderze Pace HD PVR jest

spowodowane tym iż terminal każdorazowo pobiera informacje o programach

bezpośrednio z satelity. Inne dekodery znajdujące się w ofercie CYFRY+

zgrywają przewodnik po programach (EPG) do pamięci wewnętrznej co

umożliwia szybkie pojawienie się informacji na ekranie, jednakże

wszelkie zmiany programu mogą być wtedy aktualizowane z opóźnieniem.

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

Z poważaniem,"

 

Więc chyba nie ma szans na polepszenie działania funkcji Pilot w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeśli chodzi o 1080p to jak najbardziej tyczy się to TV Full HD, ale 1080i to sygnał bez przeplotu, który obsłuży każdy HD Ready.

 

Dekoder Pace PVR HD umożliwia dekodowanie sygnału wyłącznie do 1080i, a tak dla ścisłości sygnał 1080i jest sygnałem z przeplotem a nie bez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeśli chodzi o 1080p to jak najbardziej tyczy się to TV Full HD, ale 1080i to sygnał bez przeplotu, który obsłuży każdy HD Ready.

 

Dekoder Pace PVR HD umożliwia dekodowanie sygnału wyłącznie do 1080i, a tak dla ścisłości sygnał 1080i jest sygnałem z przeplotem a nie bez...

 

Co racja to racja. Mój błąd... porąbało mi się. Faktycznie z przeplotem. :lol2:

 

U mnie po aktualizacji softu, wreszcie nagrał zaplanowany film - chociaż sprawdzałem z Canal+ HD, natomiast z palca nie nagrał mi 66 przebojów z TVN Style... :?

Ogólnie po zmianie na 129 jest zdecydowanie lepiej :), ale to już wie każdy, kto miał porównanie 123 z 129.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="cyfrek1"

Inne dekodery znajdujące się w ofercie CYFRY+

zgrywają przewodnik po programach (EPG) do pamięci wewnętrznej co

umożliwia szybkie pojawienie się informacji na ekranie' date=' jednakże

wszelkie zmiany programu mogą być wtedy aktualizowane z opóźnieniem.

[/quote]

 

Mnie wydaje sie, ze wlasnie te "inne" nie zgrywaly do pamieci. W dekoderze Pace po nacisnieciu przycisku program przez chwile mieli i mozna sprawdzac pozycje programowe, a po wylaczniu i pozniejszym wlaczeniu od razu widac przewodnik bez czekania. Taka sama sztuczke mogliby zastosowac przy przycisku pilot bo to naprawde drazniace jest, ze dekodery z poprzedniego wieku dzialaja duzo sprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna z Ale Kino! nagrał zaplanowany film, a z Filmbox HD już nie - nie rozumiem... Czy dociąganie VOD może mieć wpływ na zaplanowane naganie... Nie wiem, priorytet itp.

Nagrywałem z pilota (zaplanowane) i z wyłączonym dekoderem (Stand Bye)... Jak wróciłem z pracy to Pace dociągał filmy na dysk (migająca czerwona dioda), a nagranego filmu "niet".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem wczoraj nagranie Monka, bo mialo mnie nie byc. Ale wrocilem wcześniej i ogladałem Monka. Po zakonczeniu filmu wszedłem w moje nagrania, a tam nic. Moze za wczesnie wlazłem, bo planowy koniec nagrania miał byc o 18.15, a film skonczyl sie o 18.11 i zaraz potem wlazłem do moich nagran ? Potem PVR sie zwiesił i nie reagował na nic. Tylko wyjecie wtyczki od zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że wszedłeś do moich nagrań przed zakończeniem zaplanowanego nagrania nie ma z tym nic wspólnego.Ja u siebie wchodzę np w połowie nagrania i to co się do tej pory nagrało mogę już odtwarzać,a reszta się dogrywa do końca.Wniosek z tego taki,że coś masz nie tak z tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...