Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest teraz z trybami pracy dekodera?

Czerwona dioda - stan stand-by

Niebieska dioda - nagrywanie

Bez diody (nazwa kanału) - normalna praca

Dziś rano nie paliła się dioda, był tylko zegar, co to znaczy?

Jeszcze dodatkowa informacja co do diody ;)

Gdy dioda pali się na fioletowo to oznacza że dysk jest zapełniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małe pytanko

 

Kilka godzin temu odebrałem ten dekoder. Podłaczylem wszystko jak należy. Nie wiem dlaczego skacze mi obraz, do tego jeszcze nie mam glosu. Wymieniłem kabel euro. Moj telewizor nie jest HD ale powiedziano mi ze ten PVR bedzie bez problemu odbierał takze i na CRT Mam daewoo z wyjsciem na euro i antene. Co mam jeszcze zrobic by usunac te usterke, a może to wina tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest teraz z trybami pracy dekodera?

Czerwona dioda - stan stand-by

Niebieska dioda - nagrywanie

Bez diody (nazwa kanału) - normalna praca

Dziś rano nie paliła się dioda, był tylko zegar, co to znaczy?

 

Teraz problem z zanikaniem obrazu. Jak oglądam coś z Cyfry (TV LCD Sharp połączony przez HDMI) i przełącze na kablówke (dekoder cały czas włączony), to po przełączeniu z powrotem na dekoder mam tylko dźwięk. O co mu chodzi?

 

 

mam ten sam problem ze po przełaczeniu na naziemna nie widze obrazu i musze wyłaczyc i właczyc dekoder i wtedy dopiero pojawia sie obraz.. jakbys ten problem rozwiazał daj znac;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukałem na forum, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Czy jest możliwość dodawania kanałów do listy cyfry? Jeżeli tak, to jak to zrobić. z góry dzięki za odpowiedź.

 

PS - Wczoraj odebrałem Pace PVR HD i szczerze mówiąc jestem zadowolony :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna denerwująca rzecz w tym dekoderze.

Włączyłem nagrywanie odcinka serialu z HBO Comedy, wyszedłem w przekonaniu że

nagrywanie będzie trwało nadal do momentu aż je przerwę. Niestety nie nagrał się w całości jeden odcinek

po czym dekoder przestał nagrywać przed rozpoczęciem następnego odcinka.

Myślałem że nagrywanie będzie działało na zasadzie włączyłem nagrywanie i wyłączy się kiedy je zatrzymam.

Słabo jest też pod względem dostępu do nagrań z dysku-wejście na PenDrive jest ale co z tego skoro

nie można nic skopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z nagrywaniem też mi się nie podoba. Dekoder nagrywa tylko do zakończenia aktualnej pozycji, czyli opiera się o czas trwania programu pobrany z tego "mini EPG" (z pod przycisku PILOT). W związku z tym, jeśli PILOT się myli lub jest jakieś przesunięcie w programie, to nasze nagranie nie będzie pełne.

Drugi problem z tym związany, to jeśli naciśniemy nagrywanie tuż przed rozpoczęciem naszego filmu, to nagrane zostaną np. tylko 2 minuty reklam poprzedzające film. Trzeba mocno się pilnować i tuż przed naciśnięciem nagrywania upewnić się, że PILOT pokazuje że nasz program już trwa.

Z chęcią bym tę opcję wyłączył w menu (gdyby była). Już wolę, by się nagrało więcej (jeśli bym nie mógł sam manualnie zatrzymać), niż mniej bo dekoder sam sobie o tym zadecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem swoj prywatny a tez chcialem tego Pace dobrze ze w ostatniej chwili zrezygnowalem czytajac te posty normalnie mi was szkoda, co za cyrk jak cyfra smiala tak nie dopracowany dekoder udostepnic swoim klientom i na nich testowac za przeproszeniem taki SZROT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna zwiecha, tym razem o godz 20.00, poprzedni była punktualnie o 18.00

Może to specjalnie tak jest, żeby za długo nie siedzieć przed TV? Co to za złom :roll:

 

Teraz to wyłączeniu z prądu na kilka minut i ponownym włączeniu pojawia się menu dekodera, ale aktywne są tylko 3 opcje:

4. ustawienia terminala

5. wyszukiwanie programów

7. parametry techniczne

 

Po wyszukaniu kanałów lista jest pusta, po opuszczeniu MENU jak chce zmienić kanał na wyświetlaczu pokazuje się E002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak to już jest. Pojemność tego dekodera przerasta jego możliwości. A tak poważnie. Trzeba tyle czasu, ile napsutych nerwów, by w końcu zadziałał tak, jak dwieście pięćdziesiątka. Żal mi was, że musicie to znosić. Zdajcie ten prototyp i wróćcie z powrotem do "250"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem swoj prywatny a tez chcialem tego Pace dobrze ze w ostatniej chwili zrezygnowalem czytajac te posty normalnie mi was szkoda, co za cyrk jak cyfra smiala tak nie dopracowany dekoder udostepnic swoim klientom i na nich testowac za przeproszeniem taki SZROT.

Mi np. chodzi bardzo dobrze, i na pewno nie wróciłbym do 250. I nie uważam że jest to totalny szrot. 250 owszem.. szrot i powolny złom. miałem go ponad rok i to już wystarczyło żeby nerwów napsuć... głownie przez czas włączania i zwiech... a ten jakoś normalnie się mi włącza i nie zawiesza się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem swoj prywatny a tez chcialem tego Pace dobrze ze w ostatniej chwili zrezygnowalem ....

Mam pytanie jaki dekoder może być alternatywny do tego Pace..

 

Tak trochę się orientowałem i w cenie ok.650 zł z twardym dyskiem 500 GB + DVB-T (MPEG-4) nic nie znalazłem.

Żeby kupić jakiś dobry dekoder (mniej więcej o parametrach PACE HD) to trzeba wydać ok.1500zł ..a to już chyba lekka przesada (jak dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małe pytanko

 

Kilka godzin temu odebrałem ten dekoder. Podłaczylem wszystko jak należy. Nie wiem dlaczego skacze mi obraz, do tego jeszcze nie mam glosu. Wymieniłem kabel euro. Moj telewizor nie jest HD ale powiedziano mi ze ten PVR bedzie bez problemu odbierał takze i na CRT Mam daewoo z wyjsciem na euro i antene. Co mam jeszcze zrobic by usunac te usterke, a może to wina tv?

Wejdź w MENU>4>2 i zmień typ telewizora na SD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Tym razem chciałbym podzielić się doswiadczeniem jeśli chodzi o porównanie jakości obrazu 250-tki i 500-tki. Pytałem o to już wcześniej ponieważ pierwsi uzytkownicy twierdzili ze jest z tym gorzej w nowym pudełku. Później odzywały się głosy, że to nieprawda ... i zdecydowałem się na Pace (250-tkę miałem rok). Niestety muszę przyznać rację tym pierwszym - Pace 500Gb ma wyraźnie gorszy obraz na kanałach SD, jeśli chodzi o HD jest to już mniej zauważalne :/ . Dodam, że posiadam LCD LG HD Ready. Róznica według mnie jest tak duża, że bez zastanowienia wróciłbym do Philipsa, tym bardziej że nie przysparzał mi żadnych problemów :?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie tego "cudu techniki" jak radzi sobie z telewizorami Sharpa ? Aktualnie mam to podpiete pod LCD Full HD od Samsunga , jednak mam zamiar kupic najnowszy model Sharpa LED LC40LE705S i nie wiem czy te pudla nie beda sie "gryzly" ;) Obecnie nie mam zadnych problemow z moja instalacja (pilot reaguje normalnie itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem swoj prywatny a tez chcialem tego Pace dobrze ze w ostatniej chwili zrezygnowalem ....

Mam pytanie jaki dekoder może być alternatywny do tego Pace..

 

Tak trochę się orientowałem i w cenie ok.650 zł z twardym dyskiem 500 GB + DVB-T (MPEG-4) nic nie znalazłem.

Żeby kupić jakiś dobry dekoder (mniej więcej o parametrach PACE HD) to trzeba wydać ok.1500zł ..a to już chyba lekka przesada (jak dla mnie)

 

Panowie dwugłowicowy dekoder o parametrach tego jak to nazywacie "szrotu" kosztuje powyżej 1500 zł, dodajcie do tego obsługę dvbT i już w 2000 się nie zmieścicie, jeśli kogoś stać to niech kupi Dreamboxa 8000HD napewno nie będzie narzekał tylko że cena ok 3800zł, do VOD cyfry+ dostępu nie będzie chociaż można mkv odtwarzać.

Nam zwykłym użytkownikom pozostaje czekać na kolejne poprawki softu, chociaż soft 126 i tak jest o niebo lepszy od pierwszego softu...(przypomnijcie sobie pierwsze wpisy brak możliwości nagrywania na większości kanałów samoczynne resety itd).

 

Co do współpracy z TV Sharp nie odnotowałem żadnych problemów ze współpracą dekoder działa poprawnie, nic nie zakłóca pracy pilota obraz ok :D chociaż ja nie mam modelu LEDTV :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przyniosłam wczoraj od dystrybutora ten dekoder.

Podłączyłam HDMI.

Podłączyłam 2 kable od anteny.

Zaktualizowałam soft.

Zmieniłam w parametrach obraz na 1080i, i na NORMALNY.

Co zauważyłam (proszę wprawionych w bojach o ewentualną odpowiedź czy to co zauważyłam jest normą)

1/ wolno reaguje na zmiany pilot. ale da się przeżyć, podobnie mam w moim LCD Samsunga.

2/ na RTL zostaje wisieć pasek "nieobsługiwane kodowanie", co mnie wkurza o tyle, że podczas F1 będzie to przeszkadzać:(

3/ w ogóle nie mam RTL II (na SD też nie było, ale myślałam że to wina dekodera SD)

3/ VOD - większość ma uwagę "wkrótce dostępna" - czy to oznacza, że on jeszcze nie ściągnął sobie tych filmów? jak długo trwa zapełnienie całej listy, tak żeby wszystkie były dostępne?

nie zauważyłam:

1. zwisów.

2. przerywania nagrywania (choć to pewnie za słabo jeszcze ćwiczyłam)

3. zaników głosu, obrazu.

4. w porównaniu do dekodera telewizji na kartę obraz na kanałach SD jest gorszy, w porównaniu do złomka SD z Cyfry+ jest lepszy.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...