Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie odebrałem ten dekoderek;) Ale mam problem. Wyświetla mi się napis: Brak sygnału. Upewnij się, że typ konwertera ustawiony w menu jest prawidłowy (Twin lun pojedyńczy). Jeśli problem z odbiorem nadal występuje, sprawdź instalację antenową.

Nie wiem skąd ten problem, bo na starym dekoderze odbierało normalnie. Zasięg był prawie na 5. A teraz pokazuje albo maxa, albo zero... Anteny nie ruszałem..

 

Witam,

Mam identyczny problem - po aktualiacji softu brak sygnału. Na mierniku siły sygnału w tunerze pokazuje 0%, nic nie pomaga, na drugim dekoderze wszystko działa. Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paulus_au. Początkowo w Mediasatach miałeś możliwość przesuwania kanałów i kasowania "dziór" ale tylko tych które nie były na "sztywnej" liście Cyfry. Początkowe (chyba) 100 kanałów zawsze było narzucone przez operatora. Faktycznie było to bardzo czasochłonne zajęcie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój argument jest jeden - niektórzy użytkownicy nie poradziliby sobie z samodzielną obsługą. Ale dlaczego równać w dół?

Informacja o nowych kanałach mogłaby iść jako widomość na ekran TV, jako mail, SMS - co kto lubi.

Wg mnie najlepszą opcją byłoby samodzielne układanie list kanałów np przez ICA i wysyłanie ich wprost na swój odbiornik.

Nienajgorzej zrobili to w CP, w odbiornikach Samsunga - jest ichnia lista, a można (choć nie trzeba) ułożyć swoje (nawet wiele) i tylko z nich korzystać.

 

Właśnie, ponieważ wcześniej byłem w CP i miałem Samsunga to zgodzę się, że jaki CP jest taki jest - ale to rozwiązanie (własna lista kanałów ulubionych) im wyszła. Kto chce ten niech sobie korzysta z listy narzuconej przez Cyfrę - ale niech dadzą ludziom ułożyć sobie kanały w takiej kolejności w jakiej chcą.

 

Dla mnie to żaden argument, że się tylko trzeba przyzwyczaić - niech coś dorzucą/odrzucą kanały się przesuną i na nowo "musisz się przyzwyczajać". Może jak ktoś tu na forum wcześniej napisał, chodzi o kasę od poszczególnych stacji/reklamodawców. Niestety taka kolej rzeczy ni jak się ma do nowoczesnej telewizji.

 

PS: Ja mam ok.20 ulubionych kanałów, które są tak porozrzucane, że czasami mnie trafia. A chciałbym sobie tylko poklei po-przełączać wieczorem po pracy jak jestem zmęczony, a nie zastanawiać się na którym jest TVN turbo, Eurosport, albo Discovery Channel. Jak chciałbym się czegoś pouczyć to na pewno się wezmę za języki, a nie listę kanałów.

 

Chyba wszyscy by chcieli zeby Cyfra+ miała właśnie takie "problemy" a nie inne.....

 

PS2: Cyfra nie dość, że ma wiele innych problemów to chociaż na osłodę mogłaby zrobić dla abonentów to. To chyba nie jest wiele, a na-pewno wielu się ucieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jędruś25 "sztywna lista" była w drugim albo trzecim sofcie, kiedy oprócz "dołączania" pojawiła się opcja "wyszukaj". Korzystając z "wyszukaj" była sztywna, z "dołącz" robiłeś co chciałeś. Ja pamiętam, że Canal+ miałem na trzecim miejscu po TVP1 i TVP2. Tyle bo się OFF robi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wcześniej pisał,że oprogramowanie do tych Pace jest wysyłane od środy do piątku. Nie jestem tego pewien ale jeśli tak jest to spróbuj jutro po 9:00 zaktualizować.

Wtedy powinieneś mieć już wszystko w porządku.

 

 

Tu jest pełny harmonogram słania softów :arrow:http://www.cyfraplus.pl/_abo_oprogramowanie-dekoderow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram marcinbvb w całej rozciągłości. Wydaje mi się, że tak zaawansowany technicznie dekoder jakim jest Pace PVR HD, powinien umożliwiać użytkownikom ułożenie własnej listy programów. Każdy chętny mógłby skorzystać z tej funkcji, dla całej reszty pozostałoby cieszyć się listą ułożoną specjalnie dla nich przez Cyfrę+. Podejrzewam, że nie powinno być problemu dla programistów wdrożyć taką funkcjonalność w nowym sofcie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibirz

 

Techniczne jest to pewnie pikuś ale Cyfra (i inne platformy) bierze kasę od stacji za umieszczenie ich w tym czy innym miejscu. Było to już powtarzane wiele razy i na 100% się nie zmieni. Bądźmy realistami - jest niemożliwe, żeby zrezygnowali z takich łatwych pieniędzy.

Chcesz mieć własną listę - kup własny dekoder. Ja płacę niewielką kasę za dzierżawę więc nie mam pretensji za sztywną listę programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczne jest to pewnie pikuś ale Cyfra (i inne platformy) bierze kasę od stacji za umieszczenie ich w tym czy innym miejscu. Było to już powtarzane wiele razy i na 100% się nie zmieni. Bądźmy realistami - jest niemożliwe, żeby zrezygnowali z takich łatwych pieniędzy.

 

W ogóle to czasami polityka Cyfry jest bardzo dziwna. Bo dlaczego np. w dekoderach Cyfry STRONG SRT 6880 jest możliwość ułożenia własnej listy kanałów ...i to aż 4 list. ..a w takim nowoczesnym Pace HD PVR 500GB nie ma takiej możliwości.

 

Wydaje Mi się, że dużo w tym temacie zależy od abonentów ...bo jeśli by abonenci zaczeli zasypywać Cyfrę mailami-prośbami o wprowadzenie takiej listy to jedna taka możliwość by się od razu zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibirz

 

Techniczne jest to pewnie pikuś ale Cyfra (i inne platformy) bierze kasę od stacji za umieszczenie ich w tym czy innym miejscu. Było to już powtarzane wiele razy i na 100% się nie zmieni. Bądźmy realistami - jest niemożliwe, żeby zrezygnowali z takich łatwych pieniędzy.

Chcesz mieć własną listę - kup własny dekoder. Ja płacę niewielką kasę za dzierżawę więc nie mam pretensji za sztywną listę programów.

 

Pomijając Stronga z Cyfry+ własne 4 listy kanałów można też utworzyć w dekoderach "n".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie każe Cyfrze+ likwidować opłacalnych dla nich list programów, chodzi tylko o umożliwienie userom stworzenie własnej. Polsat Cyfrowy może tak zrobić, a przecież jest bardzo [beep]y na kasę, to dlaczego Cyfra+ nie może? A pro, dodatkowy dekoder też sobie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko : Czy Pace PVR HD lepiej współpracuje z pilotem a niżeli mój wynajmowany Philips PVR HD ?

 

Ja mam plazme 37PV80 i z Philipsem nie miałem problemów pilotowych mimo ze podobno inni mieli.Ale ten pace to porażka.Aktualna moja sztuczka to rolka czarnych worków na śmieci leżąca na dekoderze z lekko odwiniętym ostatnim który zasłania front dekodera przed światłem.Wystaje tylko dioda koło włącznika bym wiedział czy tuner włączony.Wygląda pięknie choć jakoś się sprawdza.Ale wole to niż warrrrrrczacego philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu go zaktualizowałem do 126/RC1;) ze 123;) w porównaniu do starego to chodzi o niebo lepiej :) no i fajnie prezentują się nazwy kanałów na wyświetlaczu;) pilot chodzi o 90% czulej;):) no i w koncu nagrywanie działa normalnie;):)

 

 

mam pytanie co ile on sie wam włącza w nocy do wgrywania filmów na VOD? bo mi przez te dwa dni co chwile i buczy i buczy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co ile on sie wam włącza w nocy do wgrywania filmów na VOD? bo mi przez te dwa dni co chwile i buczy i buczy:D

 

Masz go na nocnym stoliku przy łóżku?? :D

 

Co do pilota to zaobserwowałem różne zachowania:

- zakłócanie dekodera przez świetlówkę,

- brak działania przy czarnym ekranie na LCD(37xv635),

- reakcja dekodera na pilota od innego urządzenia i najczęściej reset.

 

wczoraj wreszcie uruchomiłem DVB-T, niestety brak EPG. Chyba, że ktoś ma i się podzieli informacją jak do niego dotarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ze Śremu. Opis pozycji programowej jest, tylko nie ma kanałów telewizji naziemnej pod funkcją "Program". Glównie mam na myśli Polsat i zadawanie nagrywania z przewodnika. Pełne EPG jest nadawane bo na TV mam i program telewizyjny i opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety muszę Cię zmartwić, póki co nie ma możliwości planowania nagrania z DVB-T dzięki funkcji Program. Zauważyłeś pewnie, że w programie nie ma również kilku(nastu) kanałów, które nadają z satelity. Musimy sobie radzić z gazetką i ręcznym programowaniem nagrania, póki cyfra+ nie udoskonali softu dekodera. Ciekawe czy taka sama sytuacja jest w PVR 250GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam skorzystalem z promocji w listopadzie 2009 tv lg ,pakiet prestiz hd+ , chce wymienic dekoder na hd i mam takie pytanie obecnie za wynajmen dekodera sd peace 10zl jak wymienie go na pvr hd cena zostanie ta sama czyli 10zl czy bede placil 20zl bo widze ze wynajem kosztuje wlasnie 20zl , konsultanat z infolinii nie potrafil mi odpowiedziec na to pytanie , prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maestro+ sprawdź swoją umowę, czy masz dekoder w oczekiwaniu na pvr i czy masz rabat na pvr 50% jeśli tak to spotkało Ciebie to co mnie, naliczono mi opłatę za dekoder SD 10 pln w grudniu, umowę podpisywałem 19 listopada, po kontakcie z Infolinią z opłaty wycofano się, bo w umowie jest brak opłat za dekoder SD, ale to wszystko jest bardzo dokładnie napisane w umowie, a konsultant na infolinii ma wgląd do treści umowy, więc trochę dziwnie się zachował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze umowe przedluzalem przez telefon dostalem tv lg ,prestiz hd+ za 129zl , i dostalem dekoder sd w zastepstwie za pvr hd tylko ze nie mam zadnej umowy tylko regulamin promocji tv dla prestizu i umowa sprzedazy tv ... ani w jedym ani w drugi nic nie jest napisane o dekoderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety muszę Cię zmartwić, póki co nie ma możliwości planowania nagrania z DVB-T dzięki funkcji Program. Zauważyłeś pewnie, że w programie nie ma również kilku(nastu) kanałów, które nadają z satelity. Musimy sobie radzić z gazetką i ręcznym programowaniem nagrania, póki cyfra+ nie udoskonali softu dekodera. Ciekawe czy taka sama sytuacja jest w PVR 250GB?

 

Z PVR 250 GB jest to samo. Brak jest kilku kanałów z oferty w opcji Program.

Spowodowane jest to oprogramowaniem operatora dlatego sytuacja ta jest nawet w Mediasatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...