Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pisałem już na instalacji jednoprzewodowej zapomnij o VOD i HBO Digital no chyba że ci bardzo zależy to kabel do wej.SAT 2 i ustawić twin wtedy sciąga :)

Nieprawda, na instalacji jednoprzewodowej ściąga bez żadnych problemów (przynajmniej u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, na instalacji jednoprzewodowej ściąga bez żadnych problemów (przynajmniej u mnie)

 

Oczywscie ściąga ale jest większ szansa na to że beda błedy podczas sciagania (rezety) i że trwać to bedzie znacznie dłuzej.

Zalecana jest instalacja 2-przewodowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, na instalacji jednoprzewodowej ściąga bez żadnych problemów (przynajmniej u mnie)

 

Oczywscie ściąga ale jest większ szansa na to że beda błedy podczas sciagania (rezety) i że trwać to bedzie znacznie dłuzej.

Zalecana jest instalacja 2-przewodowa

1. nie ma żadnych resetów podczas ściągania (przynajmniej na razie)

2. Co ma ilość podłączonych konwerterów do prędkości ściągania w trybie stanby?, dwa konwertery są po to by móc nagrywać i oglądać coś innego równocześnie.

3. Nie myślisz chyba, że podczas ściągania filmu tuner używa dwóch konwerterów równocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. .....dwa konwertery są po to by móc nagrywać i oglądać coś innego równocześnie.

3. Nie myślisz chyba, że podczas ściągania filmu tuner używa dwóch konwerterów równocześnie?

 

I własnie to powoduje ze ściąganie jest szybsze (nie przeszkadzasz mu oglądajac co innego) i stabilniejsze

 

A co ja myslę to wybacz ale nie napiszę - jednak jak najbardziej od strony fw jest to jak mozliwe i proste do zrealizowania.Przydatne w momencie jak VOD leci z innego tp a HBO Digital innego tp.

 

Myslę ze nie ma sie co sprzeczać bo jest sprawdzone juz ze dobrze skonfigurowana 2-kablowa instalacja przyspaża znacznie mniej problemó PACE 'owi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już na instalacji jednoprzewodowej zapomnij o VOD i HBO Digital no chyba że ci bardzo zależy to kabel do wej.SAT 2 i ustawić twin wtedy sciąga :)

Problem z nagrywaniem audycji DVB-S2 w trybie standby z instalacją "konwerter: pojedynczy" występował w wersji 125/RC1, ale został usunięty w wersji 126/RC1. Miejmy nadzieję, że na zawsze.

Do audycji DVB-S2, z ktorymi były problemy zaliczają się m.in. CYFRA+ VOD i HBO Digital. Ale nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, pisałem kilka dni temu o pierwszych wrażeniach po zainstalowaniu nowego dekodera. W międzyczasie tak mnie (antenę) zasypało, że zostałem pozbawiony TV SAT. Dziś zdobyłem drabinę i odśnieżyłem dach i konwerter, który pochłonięty był przez wielką zaspę. Czy konwerter jest jakoś zasilany kablem antenowym? Czy gdyby dostała się tam woda, mogło by dojść do jakiegoś zwarcia?

 

W końcu działają wszystkie kanały HD z paczki 5xHD na 7-letniej instalacji antenowej (60cm) i pojedynczym konwerterze. Problem z brakiem TVN Warszawa i Religia TV też minął, choć dopiero po 3 cyklach wyszukiwania programów. Co ciekawe po drugim cyklu skanowania nie było także kanałów HD. Na szczęście trzecie skanowanie przyniosło oczekiwany rezultat, czyli wszystkie kanały HD i działający program TVN Warszawa.

 

Jutro potestuję nowe oprogramowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja napotkałem dotąd nie napotkany problem/zagwozdkę - otóż czasem, po przeskoczeniu z jednego kanału na drugi (np. z 24 na 1)

pojawia się tylko dźwięk a obraz czarny - ni ma!!! Na szczęście "pomaga" przełączenie na np. sąsiedni i powrót do "chcianego" - obraz wraca.

 

Z innej beczki, dostałem pismo że im żal itp. iż odchodzę z C+ ble ble ble.... oraz otrzymałem info co mam zwrócić i ew. jakie są opłaty

za niedostarczenie poszczególnych komponentów zestawu.

Jeśli uważać, że tuner PVR HD Philips 250GB jest spoko to cena za jego nie oddanie to 800zł - dodając iż być może z inną oryginalną kartą

będzie działać VOD to mamy jedyny na rynku własny tuner z działającą (teoretycznie) ofertą VOD. - jeśli nie namieszałem ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawia się tylko dźwięk a obraz czarny - ni ma!!! Na szczęście "pomaga" przełączenie na np. sąsiedni i powrót do "chcianego" - obraz wraca.

 

Miałem dziś to samo po przeskoczeniu na kanał 1. Soft: 126/RC1, połączenie z TV (kineskop 29") poprzez SCART, jednak w ustawieniach terminala mam wybrane 720p, bo na SD wydaje mi się, że jest gorszy obraz.

 

Ciekawe czy zmiana jakichś ustawień może zniwelować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już na instalacji jednoprzewodowej zapomnij o VOD i HBO Digital no chyba że ci bardzo zależy to kabel do wej.SAT 2 i ustawić twin wtedy sciąga :)

Problem z nagrywaniem audycji DVB-S2 w trybie standby z instalacją "konwerter: pojedynczy" występował w wersji 125/RC1, ale został usunięty w wersji 126/RC1. Miejmy nadzieję, że na zawsze.

Do audycji DVB-S2, z ktorymi były problemy zaliczają się m.in. CYFRA+ VOD i HBO Digital. Ale nie tylko.

 

faktycznie na 126RC1 VOD zaczol dzialać teraz praktycznie nonstop sciąga bo ma spore zaległości :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważać, że tuner PVR HD Philips 250GB jest spoko to cena za jego nie oddanie to 800zł - dodając iż być może z inną oryginalną kartą

będzie działać VOD to mamy jedyny na rynku własny tuner z działającą (teoretycznie) ofertą VOD. - jeśli nie namieszałem ;)

 

pozdr

 

VOD dzialac nie bedzie, bedzie ci wyskakiwala informacja "bledny kod" w ICA, a przez telefon tez sie zamowic nie bedzie dalo.

Moj poprzedni dekoder podawal kody nierozpoznawane przez system i bylem bardzo podejrzliwie traktowany przez Biuro Obslugi czy czasem nie ma "lewego" dekodera. W kazdym badz razie kazali go wymienic na inny.

 

Dekoder musi byc w systemie przypisany do konta klienta, zeby z danego konta zamowic film.

Jesli takiego przypisania nie bedzie to wtedy nie wiadomo jakie konto obciazyc oplata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz stabilniej nie znaczy Stabilnie! Dziwi Mnie jedno...

Wyciągasz z pudełka nowego Fergusona! Podłączasz pod antenę, robisz instalkę, ustawiasz... Pakujesz kartę i ...

cieszysz się TV bez najmniejszego problemu! Trochę pogłówkujesz, to i coś innego pooglądasz...

Odpalasz Astrę, działa... Wkładasz Pena 16GB, nagrywa...

Ustawiasz Timery, chodzą... Wyłączasz... i zegarek widzisz...

Kanały przewija o 100% szybciej jak PACE, listy kanałów robisz jak chcesz... Podpiąłem mu dysk z pracy 1TB i go widzi...

LAN działa, USB śmiga...

 

a Pace? dopracowany?

oj... dużo, dużo mu jeszcze brakuje... do choć by standardu!

Ja już mam nauczkę! Nigdy więcej dekodera od operatora!

 

a co mamy (mieliśmy) z Pace? Przecież On te wady (choć 1/4 to do śmierci będzie miał)

Cieszysz się nowym dekoderem, a tu masz Ci los... Worek nerwów gratis....

 

Anteną jak pobuja ostro, Pace tnie nawet SD, a o HD marzenia wtedy... Czemu Feruson kładzie , brzydko mówiąc olewkę na zawirowania sygnału i odtwarza obraz jak by antena stała w miejscu? Świadczy to moim skromnym zdaniem o jakości .... Ferguson po odłączeniu zasilania do pełnego uruchomienia np. kanału z pakietu C+ , dajmy na to Animal HD... potrzebuje z botowaniem około 15sekund! Nawet nie! Czemu niby nowszy Pace tego nie robi? Chcesz szybko sprawdzić zawartość programową (co gdzie jest) i przeglądasz... Już samo przełączanie (czas reakcji) w PACE potrafi z fotela wywalić! Inne choć też muszą zdekodować sygnał przez CA robią to o wiele, wiele szybciej! Dla przykładu A200 przełącza kanały C+ w czasie mniejszym jak 1sek, a FTA wyskakują po dosłownie 0,5sek! On sobie radzi z obcą kartą, własnym softem,, a tu patrz, dekoder robiony z myślą o operatorze, dla konkretnej platformy, robi takie jajca!

Widocznie PACE nie dorasta do pięt takim firmom jak Ferguson czy Humax...

Operatorzy komórkowi potrafią dawać ludziom w prezencie nowe telefony warte często więcej jak dwa takie Fergusony do kupy! Dają i ... nigdy nie mają gwarancji, że WYDZWONISZ tyle, by go spłacić! Tutaj mają na bank gwarantowane umową powiedzmy 2400zł na umowę! Czemu nikt nie pomyśli, by np. sprzedawać Ferdki zamiast Pace? Morał jeden - Mają ludzi w d.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pace będzie mnie kosztował na umowie 18 miechów 180zł co ja za to kupie?a za ten czas może będzie coś lepszego.Taki dobry ferguson ile kosztuje? na pewno dużo więcej i nie mówcie że nie jest mój bo na takim fergusonie na pewno stracę więcej pieniędzy jak bym go chciał sprzedać po tych 18 miesiącach użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 400zł na okres np. 2,3 lat, to wiele?

no nie... ludzie.. Ja tu nie mówię o Topfieldach za 2000zł czy czymś z dreamboxów za 2500-2800zł

No fakt... Lepszy rydz niż nic.. ale, nie mów że za 180zł nic nie będziesz miał...

Dają na raty... bez odsetek... 420zł / 24m = 17,5zł /mc czyli 7,50zł więcej...

ot mi dwa pifka mniej...

No dobra.. nie wnikam w czyjeś sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj dostalem swojego Pace i mam problem z ustawieniem formatu obrazu. Na niektórych kanałach np tvn. obraz jest albo rozjechany, albo nie zajmuje calej powierzchni ekranu. Nijak nie moge dopasowac. Zmian dokonuje guzikiem HD na dole pilota. Ustawialem juz szeroki 16/9 i cala ta reszte. Na ferdku 8900 obraz sam sie ladnie ustawia do ekranu i twarze nie sa rozjechane, ani nie jest obraz powiekszony masakrycznie. Jak to ustrojstwo poustawiac. Mam TV Samsung b7000. Jak u siebie macie poustawiana na TV 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...