Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem wczoraj wieczorem dekoder Pace. Wczytał bez problemu kanały z HB i naziemne z anteny pokojowej.

Ale jest problem z kanałami z Astry. Kanały z tej satelity wyświetlają się w liście kanałów (na pozycjach zdaje się 700 i 800) ale żaden z nich się nie odpala (napis brak sygnału, sprawdź ustawienia). Mam konwerter: Monoblock Quad P-24.

 

Mam pytanie czy trzeba w jakiś specjalny sposób wczytać kanały z Astry ( w instrukcji nie ma na ten temat żadnej informacji).

 

I jeszcze jedno wersja softu to 123 RC, gdy próbowałem pobrać aktualizację (pojawiał się napis: napis brak aktualizacji) a przecież czytam tutaj że od jakiegoś czasu jest wersja 125 RC ( aktualizacje robiłem czy dekoderze ustawionym na kanał nr 1). Czy jest jakiś sposób żeby pobrać nowszą wersję softu?

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwieraj go.... nawet...

zerknij kilkanaście postów do tyłu! Już to zrobiłem...

Komp wykrył mi partycję 120GB i nieznany system.... (dysk 500GB)

Sformatujesz go Fatem i myślisz że Pace go ponownie sformatuje na swój system?

Serwis gwarantowany, a Jak dopatrzą się, że grzebany , na koncie masz -800zł do fakturki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwieraj go.... nawet...

zerknij kilkanaście postów do tyłu! Już to zrobiłem...

Komp wykrył mi partycję 120GB i nieznany system.... (dysk 500GB)

Sformatujesz go Fatem i myślisz że Pace go ponownie sformatuje na swój system?

Serwis gwarantowany, a Jak dopatrzą się, że grzebany , na koncie masz -800zł do fakturki!

 

viewtopic.php?f=6&t=12279&p=306335&hilit=samsunga#p306335

 

trzeba zapytac czy meff cos przekopiowywal na tego F3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z incydentalną samoczynną zmianą głośności od MUTE do max?? Czasami to samo pojawia się na przełączaniu kanałów w okolicy 60-80 kanału. Wciskam ^ i leci aż nie zatrzymam OK albo strzałką "w dół".

Wyłączenie zasilania pomaga na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym wy mówicie ,włożenie nowego dysku działa idealnie tylko teraz może być problem że cyfra nie śle nowego softu 125RC na ekranie mamy nie znaleziono oprogramowania, w ogóle to są jakieś godziny kiedy jest puszczany nowy soft ?

~mikola mnie wykrył poprawnie całość 500gb pod win7 x64 weszłem w zarządzanie i kazał ustawić MBR widocznie sektory startowe coś mają tam zaspisane żyby startowało.

Żeby niczego nie zepsuć i nie płacić 800 zrobić backup całego HDD sektor po sektorze obraz partycji np. w Arconis i można się bawic

 

~specjalista dziś w nocy sprawdze na braku sygnału i podepnę pod wej. sat2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi - filmy (czyli tak napradę porcje danych) nie są słane non stop 24/h kazdy film to jakaś określona ilośc owych danych (powiedzmy ze jeden film to ok 8GB - chociaz pewno mniej w przypadku SD a wiecej w HD) - uaktualnianie, powiedzmy ze są w stanie w ciągu nocy przesłać 5 do 10 filmów (jak mamy 2 kabelki do głowicy i nie uzywamy /nagrywamy to downlink jest OK i jakos to leci) wiec trzeba poczekac na cały komplet (stąd pewno rezerwuja sobie czas na zarejestrowanie odbiornika w ich bazie ;) na 14 dni - u mnie po tych 14 dniach miałem komple tna dysku i mogłem teoretycznie zamawiać.

 

Dane są przesyłane w strumieniu czyli jesli przerwiemy (właczymy nagrywanie, mamy kiepski sygnał, oglądamy non stop i tp) sciaganie to mamy niekompletne "pliki" i czekamy na kolejną sesję ściągania. Jak znam życie inforamcje o tym co leci z nieba dostaje tuner i na podstawie tego co juz ma podejmuje decyzję czy zapisywac cośna dysku (w nocy zegarek na wyswietlaczu) czy nie. U mnie po ściagnięciu pełnej oferty box włacza sie od czasu do czasu jak pojawia się coś nowego w panelu VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam tego pace pvr 500gb od kilku dni. Z początku wydał mi się za[beep]isty, bo ładny odbiór hd, wygląd ok itd.

 

Ale :

Nie sciągnęło mi się nic z VOD, ani jeden film ( choć musze przyznać, że w zasadzie nie wyłączałem go na długo )

 

Przeprowadziłem test nagrywania i nagrywa sobie jak chce, raz coś nagra raz nie a w zasadzie to czesciej nie:

 

1.) ustawiłem na noc w trybie stand by i nie nagrał meczu ustawionego na nagranie z funkcji "program"

2.) jak włącze nagrywanie " z ręki " to nagrywa, jak przełącze na inny kanał przerywa

3.) Ustawiłem ostatnio z funcji "program nagranie na noc" , zostawiełm dekoder włączony na tym samym kanale i też nie nagrał

- pozniej ustawiłem na na " jedynke" nagrywanie a oglądałem "dwójke" i nagra:)

 

Sam nie wiem czy on jest popsuty czy go cos zakłoca bo mam podłączone na konwerter dual

2 wejscia ale:

2 dekodery do jednej anteny :

tzn mój deoder hd jest na górze i jest podłączony jednym kablem na sat 1

a rodzice na dole maja zwykły dekoder stary i tez jednym kablem

 

Byc może powoduje to pewne zakłócenia jego pracy:( ?

 

prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn mój deoder hd jest na górze i jest podłączony jednym kablem na sat 1

a rodzice na dole maja zwykły dekoder stary i tez jednym kablem

Byc może powoduje to pewne zakłócenia jego pracy:( ?

prosze o opinie

 

Tak to jest problem - konwerter QUAD poprawna konfiguracja w menu i daj mu czas i troszke spokoju :) zrobi swoje ...

 

Niestet yten watek jest tak zasmiecony ze mało kto go czyta - juz dawno pisałem zeby go zamknać i rozpocząć nowy ale CZYSTY wątek w którym nie bedziemy dywagować na temat tego dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź , no właśnie wcześniej były różne opinie-dywagacje, zgrubsza czytałem

 

ok skoro tak mówisz to kupie tego quada i zobaczymy:)

 

choć mam jeszcze małe pytanko:

 

jeśli wymienię konwerter na quada a dalej podłączony będę na jeden kabelek z góry od siebie i jeden z dołu od rodziców

i nie podepne się od siebie drugim kabelkiem sat 2 ( bo narazie to dla mnie kłopot ze wzgledu na sporą odległosc a i tak sie wyprowadzam za poł roku) to czy to coś zmieni?

czy lepiej w tej sytuacji już poczekać i zrobić nową instalacje jak sie wyprowadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki rozumiem

 

spróbuje wyłączyć na noc dekoder rodziców na dole

i ustawić nagrywanie u siebie ( pytanie tylko czy jak nagrywa to powinien bez problemu nagrac w trybie standby czy ma być włączony na dany kanał u mnie)

i zobacze czy się nagra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie, mam telewizor lcd 32 cale panasonic viera podłączony do pace przez hdmi i jak ustawić te skalowanie obrazu ,w pace mam ustawione parametry telewizora HD 720p Zoom 16/9 ,jednak w zależności jak jest nadawany program muszę to dopasować tym przyciskiem HD na pilocie,czy to tak ma być czy da się ustawić żeby skalowało automatycznie,nie śmiać się jestem nowicjuszem w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u Mnie nowość... Od wczoraj wariacji dostał..

Reseta łapie średnio 3,4 razy podczas 2 godzin... Naciskam przycisk przełączania kanałów i ...

bumm...

RESET!

Czarny ekran i ponowny start..

Pal go licho... W poniedziałek zwracam ten badziew i pozostanę przy Ferdku A.200... Ten przynajmniej

fochów nie łapie...

 

a może PACE to nie ON, tylko ONA ?? :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od rana jest na stanby podlaczony jak zalecał specjalista pod wej. SAT2 ustawienie twin i narazie cisza od czasu do czasu patrze czy sie nie wlaczy niebieska dioda i zegar :idea:

 

niestety ale jestesmy betatesterami za 10pln dla cyfry :lol:

 

przez Kruch » dzisiaj, o 15:15

Witam ja mam takie pytanie, mam telewizor lcd 32 cale panasonic viera podłączony do pace przez hdmi i jak ustawić te skalowanie obrazu ,w pace mam ustawione parametry telewizora HD 720p Zoom 16/9 ,jednak w zależności jak jest nadawany program muszę to dopasować tym przyciskiem HD na pilocie,czy to tak ma być czy da się ustawić żeby skalowało automatycznie,nie śmiać się jestem nowicjuszem w tym temacie

 

po co ci ten zoom 16/9 ustaw normalne 16/9 i samo sie dopasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam plazme 50 cali i samo się dostosowuje więc problem leży po stronie TV

 

~specjalista

 

miałeś racje zaczeło sciągać VOD na wej.SAT2 i ustawione twin ,więc miałem racje że to ten nowy soft 125RC spowodował że na pojedynczym konvertorze nie da się nic sciągnąć ,szkoda tylko że jest brak sygnału bo bym tak zostawił :]

Czyli podsumowywując VOD działa tylko na instalacji dwu przewodowej na jednej można się pożegnać.

Jeszcze raz dzięki za teorie ,teraz pozostaje czekać na naprawe tego bugu i innych zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od dwóch tygodni posiadam ten tunerek i jak do tej pory miałem tylko problemy z nagrywaniem w standby i czasami problem z EPG. Dzisiaj jednak zaciagnąłem nowe oprogramowanie tzn 126 / RC1 i co? WYŚWIETLAJĄ SIĘ NAZWY KANAŁÓW NA PANELU TUNERA. To pierwsze wrażenia zauważalne od razu. Teraz idę testować ten nowy soft i sprawdzę czy inne rzeczy poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...