Skocz do zawartości

Samsung UE46ES6570S - włącza się i wyłącza


kodif
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z telewizorem Samsung UE46ES6570S, od dzisiaj włacza się na 20 sekund, po czym następuje wyłączenie i z powrotem to samo, i tak w kółko.

 

Pseudo reset czyli pozbawienie go zasilania poprzez wyciągnięcie wtyczki nie pomaga. Czy ktos miał podobny problem? A jeśli tak, w jaki sposób TV został naprawiony? Zastanawiam się czy cena naprawy nie będzie kosmiczna.

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny objaw w starym monitorze Samsunga z wbudowanym tunerem TV. Różnica była taka, że wyłączał się po około 1 sekundzie i dopiero po kilkunastu uruchomieniach włączał się na stałe. Okazało się, że do wymiany były kondensatory z sekcji zasilania. Koszt naprawy u lokalnego elektronika wyniósł ~60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

U mojego lokalnego naprawiacza dowiedziałem się że jeśli to układ zasialnia to koszt ~200 zł, jeśli to płyta główna to koszt będzie niestety "nie więcej niż 400". Tragicznie nie jest, a facet wydaje sie konkretny, no i nie zabiera tv do siebie ale robi u klienta. Może nie będę musiał kupować nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam/mialem podobny problem...w nocy tv sie wlaczal w sensie matryca sie podswietlala i po pewnym czasie wylaczal sie...w moim przypadku problemem jest HDMI-CEC...po wylaczeniu jest ok...w dzien pewnie tez sie tak dzialo ale niezauwazalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stale mam ten problem . Później się dowiedziałem że pewne modele TV nie lubia pewnym tunerów  a szczególnie ci co łączą je po przez  CEC.

Rozwiązałem to w smieszny sposób . Wyłączam go całkowicie z prądu jak się nie uzywa. A że miałem gwarancji to mi raz matryce wymienili za free.

Niestety ale Samsung czy to plazma czy led  czy starszy lcd celowo jest tak zaprojektowany by zaliczał częstsze wizyty w serwisie . Dlatego odszedłem od tej marki jeśli chodzi o jakikolwiek zakup nowego/nastpnego TV.  To samo tyczy sie LG. Reszta jest ok   nie wiem jak  Philips  który nadal ma zerowy marketing w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...