Skocz do zawartości

dreambox 800 sh , i cały czas naekranie obrazek startowy.a do tego ja laik


feli87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

kilka dni temu kupiłam dremboxa 800,wcześniej byłam posiadaczką 500 ale że N-ka juz nie będzie potrzebna bo trzabyło tuner hd. no i tu sie pojawił problem. wszystko było wgrane tak jak trzeba i nawet widziałam  że wszystko powinno śmigać jak zawsze. ale niestety .. wszystko pobierane a na obrazie nic. myślałam że to może wina sygnału stality, ponoc te dreamy czułe są na to. ale z drugiej strony powinny chociaż działać kanały sd a tu działają tylko kanały darnowe typu polo tv. myślałamnad zmianą softcama z mgcamda na oscam.. ale nie wiem jak sie to robi.. prosze o jakąś pomoc .możę jakieś pomysły co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscam jest lepszym wyobrem. Nowy softcam - rozwijany. cccam2.3.0 to już minerał niczym dinozaury - nie ma sensu. Osam jest elastyczniejszy w konfiguracji - w zasadzie wszystko da się zrobić z poziomu jego własnego webinterface. Ma co ważne - autotuning taktowania karty - uwaga bo dedykowane kompilacje zrobione prze niektóre teamy (OpenPLI np - celowe działanie w imię czego?)  maja pomieszane parametry związane z taktowaniem karty (90% problemów odpalenie czytania kart) wpisujesz zero dla tych parametrów, restart oscama i oscam sam sobie znajdzie prawidłowe wartości.

 

BP nie jest potrzebny do instalacji - wgranie jednego pliku, nadanie atrybutów 755, utworzenie katalogu dla plików konfiguracyjnych i umieszczenie na początku jednego pliku konfiguracyjnego - byle był podany port dla webinterface. Koniec zabaw na poziomie linii komend dalej webinterface. Dla 99% użytkowników potrzeba tyko zdefiniować reader. Instalację nawet tę z poziomu OS'a tunera  robi się raz, można dopisać do skryptu który uru[beep]a enigmę podczas startu tunera. Roboty na góra 2 minuty i to bez pośpiechu. Kropka.

 

oscam jest łatwiejszy imho w konfiguracji od cccama.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma kartke  Cameleon wystarczy Ccam 2.1.4     nic nie jest więcej potrzebne   . Oscam nie jest ani elastyczny  ani łatwy    jest jedynie szybszy nic poza tym.   Nie trzeba  wgrywać nic po FTP  można pobrać z BP   bo ktoś może wgrać błedną kompilacje.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...