Skocz do zawartości

Odtwarzacz Manta DVD-052 - Problem z napędem DVD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę w tym dziale bo mój problem nie jest satelitarny i związany z Tv naziemną. Jeśli piszę w złym temacie to proszę o przeniesienie.

 

Otóż posiadam odtwarzacz samochodowy Manta DVD Dual Scren, model DVD-052. Odtwarzacz ten w ogóle nie czyta płyt DVD, tych oryginalnie nagranych i tych nagranych na komputerze z filmami Divx/Xvid. Płyty CD czyta natomiast bardzo dobrze tj tych oryginalnych i nagranych na komputerze.

 

Może ktoś z Was orientuje się co może być przyczyną że wszelkie płyty DVD nie są czytane, a płyty CD są czytane bardzo dobrze? Dodam że czyściłem laser specjalną płytą czyszczącą z płynem czyszczącym i niestety nie pomogło. Co mogę teraz zrobić aby plyty DVD były odtwarzane?

Na szczęście prawidłowo działa gniazdo USB i czytnik kart SD i można oglądać filmy Divx/Xvid, Mp3, oraz zdjęcia. Głowny ekran jest właśnie z napędem i ma wbudowaną baterię.

 

Na sczęście odtwarzacz ten kosztował mnie tylko 1zł. Tak nie żartuję. W jednym z sieciowych "zielonych" lombardów był ten odtwarzacz z dwoma monitorkami z wyprzedaży kartonowej za jedyne 1zł, więc nie było się co zastanawiać. :mrgreen:

 

Jeśli ktoś wie jak rozwiązać problem, był bym wdzięczny. Jeśli się nie da rozwiązać problemu to oczywiście także dziękuję za czas poświęcony na czytanie tego postu. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

 

 

PS. To jest ten model co na zdjęciach z linku:  https://www.google.pl/search?hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=610&q=dvd+dual+scren+manta+052&oq=dvd+dual+scren+manta+052&gs_l=img.12...2272.17680.0.18830.24.14.0.10.0.0.191.1871.0j14.14.0....0...1ac.1.64.img..11.13.1674.13-T1UVdGu8#hl=pl&tbm=isch&q=dvd+dual+screen+manta+052

Edytowane przez tomekb1976
Przeniesiono wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Może to być także wina oprogramowania, czy raczej nie? Jeśli faktycznie to laser to nie opłaca się wymienić. Całe szczęście że jest jeszcze USB i SD. Ogólnie nie wymagam od tego DVD cudów ponieważ tak jak napisałem kupiłem go za symboliczne 1zł z wyprzedaży kartonowej, więc dużo od tego użądzenia nie wymagam.

 

PS. Dodam że drugi ekran używam jako mały telewizorek podłączony do dekodera sat.

Może ktoś z was widział gdzieś w sieci jakiś soft do tego DVD, to proszę o link, ale raczej chyba softu niema, ponieważ przekopałem całe gogle i zero efektu. Jeszcze raz wielkie dzięki za okazaną pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oprogramowanie faktycznie nie ma tutaj nic do rzeczy,gdyby padło,to nie czytałby w ogóle płyt lub też nie włączył się. Tak jak słusznie radzi Przedmówca-w tym przypadku padł po prostu laser. Pytanie czy opłaca  Ci się teraz naprawiać i jakie będą szacunkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...