Skocz do zawartości

Jesień 2015 w telewizji


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już niedługo rozpoczyna się w telewizji jesienna ramówka, więc z tego powodu postanowiłem powiedzieć nieco o nowościach w TV, oraz o niektórych programach które wrócą na antenę po przerwie:

 

TVP1

Dziewczyny ze Lwowa (NOWOŚĆ) - Jest to serial twórców ''Rancza'' o czterech Ukrainkach, które wyjeżdżają do Polski żeby pracować. Serial zapowiada się ciekawie, więc zobaczymy czy podbije taką samą liczbę widzów jak w przypadku ''Rancza''.

 

Komisarz Alex - Po roku przerwy wraca serial z Psem Alexem i jego przyjaciółmi - komisarzami z Łódzkiej Policji, którzy łapią przestępców bądź morderców, którzy zagrażają mieszkańcom Łodzi.

 

Kryptonim Szef (NOWOŚĆ) - Jest to nowy program, w którym to szefowie-prezesi dużych firm zamienią się rolami i sami będą zwyczajnymi pracownikami. Ciekaw jestem czy wśród ''szefów'' znajdą się znane nazwiska typu Niemczycki oraz to, że producentem programu jest firma która produkuje ''Must Be The Music'' oraz ''P[beep]rnij mnie''.

 

Retromania (NOWOŚĆ) - Jest to program muzyczny, w którym to pojawią się stare piosenki sprzed lat oraz pojawią się goście. Program prowadzą Wojciech Pijanowski, Krzysztof Szewczyk i Małgorzata ''Margaret'' Jamroży, gdzie lekko byłem w szoku dowiadując się że Margaret ma poprowadzić ten program. Dla mnie to zamiast Margaret powinna być Maria Szabłowska ale zdecydowano się, że oprócz dwóch Panów potrzeba najmłodszej osoby do programu.

 

Rolnik szuka żony - Po roku przerwy powraca druga edycja popularnego programu, w którym to oprócz czterech najnowszych uczestników znajdzie się... rolniczka, która będzie szukać męża. Ciekaw jestem, czy któryś z najnowszych uczestników będzie robić karierę jak w przypadku uczestnika z poprzedniej edycji, Adama Kraśki?.

 

Sensacje XX wieku - Powraca po wakacyjnej przerwie popularny cykl historyczny Bogusława Wołoszańskiego, poświęcony przede wszystkim II Wojnie Światowej.

 

TVP2

Latający Klub Dwójki - 11 września powraca po wakacjach ''Latający Klub Dwójki'', w którym to Robert Górski (''Góral'') i Marcin Wójcik (''Jabbar'') będą zapraszali znane kabarety, w tym satyryków i artystów którzy zaprezentują swoje najnowsze skecze.

 

Moje 600 gramów szczęścia (NOWOŚĆ) - Jest to film dokumentalny o matkach, które urodziły tzw. wcześniaki czyli dzieci urodzone kilka miesięcy przed planowanym porodem.

 

O mnie się nie martw - Nie jestem fanem bądź miłośnikiem tego serialu, ale mimo to wraca na antenę ''Dwójki'' już 11 września, w którym to już po raz trzeci zobaczymy perypetie Igi (Joanna Kulig), jej byłego męża Krzysztofa (świetny Paweł Domagała) i Marcina (Stefan Pawłowski).

 

Paranienormalni Tonight - Po wakacjach powraca także kabaretowy talk-show, w którym to Igor Kwiatkowski i Robert Motyka z kabaretu ''Paranienormalni'' będą zapraszali znanych gości, a wraz z tym prowadzący będą prezentować swoje skecze jak np. z Mariolką, która będzie przeprowadzać wywiady z zaproszoną osobą i Kryspinem. ''Paranienormalni Tonight'' będzie teraz emitowany w czwartkowe wieczory o godz. 20:40.

 

Prokurator (NOWOŚĆ) - Jest to najnowszy serial kryminalny na podstawie scenariusza Zygmunta i Wojciecha Miłoszewskich, w którym to rolę tytułowego Prokuratora wciela się Jacek Koman. Serial zapowiada się ciekawie i mam nadzieję, że nie podzieli on losu ''Instynktu'' i ''Paradoksu''.

 

The Voice of Poland - Po rocznej przerwie powraca ''The Voice of Poland'', a wraz z tym zaszły spore zmiany: w jury zamiast Marka Piekarczyka i Justyny Steczkowskiej zobaczymy Marię Sadowską i Andrzeja ''Piaska'' Piasecznego, a wśród prowadzących Magdalenę Mielcarz zastąpi była wokalistka zespołu ''Brathanki'' Halina Mlynkova. Będzie to już szósta edycja ''TVoP''.

 

Polsat

Dancing With The Stars: Taniec z Gwiazdami - 11 września pojawi się trzecia edycja programu, w którym to zatańczą na parkiecie m.in. Ewelina Lisowska, Cleo oraz znana z serialu ''M jak Miłość'' Małgorzata Pieńkowska.

 

Nasz nowy dom - W najnowszej edycji programu Katarzyna Dowbor, wspólnie z ekipą remontującą będzie remontować domy rodzinom, które naprawdę potrzebują gruntownego remontu swojego domu.

 

Poznaj swoje prawa (NOWOŚĆ) - Jest to najnowszy paradokument Okiła Khamidova, w którym to pojawią się sprawy prawne, wśród których pojawią się prawnicy i adwokaci. ''Poznaj swoje prawa'' zastąpi ''Dlaczego Ja?''.

 

Rinke za kratami (NOWOŚĆ) - Jest to najnowszy program Polsatu, w którym to Rinke Rooyens - znany producent telewizyjny, będzie przebywał na terenie więzienia i rozmawiał z więźniami a program moim zdaniem nieco mi przypomina nieodżałowaną ''Celę'' i ''Celę Nr'' Edwarda Miszczaka.

 

Skazane (NOWOŚĆ) - Jest to serial na podstawie brytyjskiego formatu serialu BBC ''Żony Więźniów'', w którym to zobaczymy historie kobiet których ich mężowie przebywają w więzieniach. Po obejrzeniu zwiastunów sądzę, że będzie to najciekawsza jesienna pozycja w telewizji.

 

Superdzieciak (NOWOŚĆ) - W październiku pojawi się najnowszy talent-show, w którym to dzieciaki zaprezentują swoje talenty.

 

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - W najnowszej, czwartej edycji programu swoje twarze zmienią m.in. Bartek Kasprzykowski, Krzysztof Respondek z Kabaretu ''Rak'', Katarzyna Glinka czy brat Dawida Kwiatkowskiego. Jury i prowadzący bez zmian.

 

TVN

Aplauz, aplauz... (NOWOŚĆ) - Jest to najnowszy talent-show TVN w którym to będą śpiewali dzieci wspólnie z rodzicami, w jury zobaczymy Majkę Jeżowską i Magdalenę Steczkowską a program poprowadzi Agnieszka Szulim.

 

Aż po sufit! (NOWOŚĆ) - Jest to najnowszy serial zastępujący ''Prawo Agaty'', w którym to zobaczymy perypetię rodziny mieszkającej w Gdyni. W serialu zobaczymy m.in. Cezarego Pazurę i Edytę Olszówkę.

 

Mam Talent - Po rocznej przerwie powraca ''Mam Talent'', w którym to jury (Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Augustin Egurola) ponownie znajdą ciekawe talenty a program poprowadzą bez zmian duet Marcin Prokop-Szymon Hołownia.

 

Na Językach - Po wakacyjnej przerwie, w poniedziałkowe wieczory Agnieszka Szulim razem z zaproszonymi gośćmi będą komentowali na temat celebrytów, oraz pojawią się plotki z życia gwiazd Show-Biznesu. W najnowszej serii wśród osób komentujących nie będzie Karoliny Korwin-Piotrowskiej, która zrezygnowała z uczestnictwa w programie.

 

Singielka (NOWOŚĆ) - Jest to najnowszy serial codzienny, którego bohaterką jest tytułowa Singielka w którą wcieli się znana z serialu ''Na dobre i na złe'' Paulina Chruściel.

 

Ugotowani - Po wakacyjnej przerwie powrócą ''Ugotowani'' i tym razem w swojej poprzedniej formule, czyli raz w tygodniu.

 

Wesołowska i Mediatorzy (NOWOŚĆ) - Anna Maria Wesołowska po dwóch latach powróci do TVN, gdzie tym razem nie będzie sędzią a... mediatorką, która wraz ze swoimi ludźmi będzie neutralizować ludzkie problemy. Program nieco przypomina mi serial ''Skandal'' z Kerry Washington, chociaż w serialu USA pojawia się temat polityczny, a tutaj już nie.

 

Żony Hollywood - Po wakacyjnej przerwie powrócą ''Żony Hollywood'', czyli Polki mieszkające w Los Angeles.

 

TTV

Betlejewski: Prowokacje - Po wakacyjnej przerwie powraca mój ulubiony program, w którym Rafał Betlejewski razem z aktorami będą inscenizowali prowokacje, mające na celu reagowanie przechodniów którzy widzą np. bijatykę w autobusie czy kradzież w sklepie.

 

Gogglebox: Przed Telewizorem - Także wraca po wakacyjnej przerwie program, w którym to osoby oglądają programy w telewizji i je komentują.

 

Najgorszy Polski Kierowca (NOWOŚĆ) - Jest to najnowszy program TTV, w którym pojawią się tzw. najgorsi kierowcy a chciałbym tutaj zaznaczyć, że podobny program z podobną nazwą był pokazany w TV Puls w 2007 roku.

 

Ciekaw jestem, jak wy oceniacie Jesień 2015 w telewizji?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też postaram się dodać swoje trzy grosze:

 

TVP1

 

Jedna z lepszych ramówek (obok TVP2), jeżeli chodzi o segment kanałów ogólnotematycznych. Nie wspomnianio o wręcz oczywistym Ojcu Mateuszu (choć być może nie trzeba o tym pisać, bo jest aż tak oczywisty). Rolnika raczej oglądać nie będę (nie oglądałem I serii, nie mogę ocenić), na powrót Komisarza Alexa wręcz się cieszę (przez słabych Strażaków czułem w soboty wieczór pustkę :( ), kontynuowanie Sensacji XX wieku było znane już na początku tego roku (zamienny w ramówce z Wielkimi Testami czy Teatrem Telewizji). Co do całkowitych nowości - mam pewną rezerwę. Nie wiem czego się spodziewać po Dziewczynach ze Lwowa (po Strażakach nie ufam reklamom w stylu serial twórców [wstaw tytuł znanego serialu]) ani po Kryptonimie Szef (choć brytyjski pierwowzór był dobry i leciał na kanałach BBC przeznaczonych na rynek polski) - może być hit, ale też może być kit. O Retromanii dowiedziałem się dopiero z forum SatKuriera, więc się nie wypowiem.

 

TVP2

 

Jedna z lepszych ramówek (obok TVP2), jeżeli chodzi o segment kanałów ogólnotematycznych. Z tych nowości, co mnie potencjalnie interesują, podany jest tylko Prokurator - moim zdaniem ciekawszymi wydarzeniami na TVP2 są:

a) scalenie pasma publicystyki kulturalnej - w soboty po 11 najpierw będzie Kultura Głupocze (godzina podobna do emisji wiosennej), później Wszystko o Kulturze (znaczna poprawa, przeniesienie z soboty/niedziele ok. 1 w nocy)

B) kontynuowanie emisji teleturniejów znanych z TVP2

c) Studio Teatralne Dwójki - w tym ostatnio bardzo rzadkie emisje spektakli Tadeusza Kantora (który mają być nawet cyfrowo zrekonstruowane)

Największym minusem jest niedziela wieczór (nie są to programy aż takiej wagi gatunkowej).

 

Polsat

 

Tej jesieni - ramówka dość średnia. Choć ja i tak będę oglądał tam tylko Świat według Kiepskich (może jeszcze Top Chef, ale nic więcej).

 

TVN

 

Jak na TVN - to ramówka wygląda niesamowicie słabo. Jedyną zmianą na plus jest powrót do dotychczasowego sposobu emisji Ugotowanych. Dużym znakiem zapytania jest Wesołowska i mediatorzy - może to być albo udane uporanie się z Klątwą W11 (najkrócej mówiąc: po rezygnacji z W11 pasmo po serialu Na Wspólnej miało słabą oglądalność), albo wręcz żerowanie na udanej marce Sędzi Marii Wesołowskiej. Dużym minusem jest m.in. przeniesienie Kuchennych Rewolucji na 20:50 (gdy na TVP1 Ojciec Mateusz trwa w najlepsze, wcześniej był odstęp 5-15 minut na przełączenie między programami)., choć to nie jest olbrzymia katastrofa (jest nią kontynuowanie Kto poślubi mojego syna?, 2. najgłupszego [po programach z serii [wstaw nazwę miasta po angielsku] Shore programu w obecnej telewizji).

 

TTV

 

O TTV nie ma się za bardzo co rozpisywać (podobnie jak w przypadku większości innych stacji ogólnych), więc wspomnę o mega rozczarowaniu...

 

TV Puls

 

Miał być nawet powrót Idź na całość, a jest (trochę wskutek klapy z Przypadkami Cezarego P.):

a) brak wersji HD na satelicie

B) turecki serial (który nie jest serialem historycznym) i amerykański serial (który jest oceniany bardzo różnie, nawet przez fanów pewnego dość znanego cyklu filmów [z którego ten serial bierze część wątków])

c) filmy, które w większości przypadków już kiedyś były na innych stacjach ogólnych (TVP1/TVP2/Polsat/TVN)

d) Cejrowski

Więcej nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tradycyjnie będę oglądał Must be the Music, Twoja twarz brzmi znajomo i Pierwszą Miłość w Polsacie oraz Mam Talent w TVN. Zerknę też na niektóre nowości takie jak Aplauz Aplauz czy Super dzieciak, ale to tylko z ciekawości. TVP nie biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...