Skocz do zawartości

Sony Bravia KDL32U4000 brak wizji na cyfrowej tel. naziemnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam model telewizora, taki jak wyżej- Sony Bravia model KDL-32U4000. Problem jest taki :arrow: mój telewizor pracuje standardzie MPEG2 i najwyraźniej nie obsługuje niektórych programów z cyfrowej telewizji naziemnej które są nadawane w standardzie MPEG4. Po prostu na niektórych cyfrowych kanałach jest sam głos, a nie ma obrazu. Chcę coś z tym zrobić i nie wiem czy lepiej byłoby kupić kartę/moduł do gniazda CAM np taką:

https://dvbsklep.pl/pl/p/Modul-CAM-CI-Conax-Smit/420

czy zewnętrzny dekoder. Z tego co się dowiedziałem to lepszy byłby CHYBA właśnie ten zewnętrzny dekoder, tylko teraz pytanie jaki?

Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jaki dekoder sprawdziłby się najlepiej w tej sytuacji i najlepiej by pasował do tego modelu telewizora?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej - na wszystkich kanałach, bo w Polsce wszystko jest w MPEG-4, natomiast moduł nie pomoże - na pewno nie ten. Były kiedyś moduły Neotion tzw. transkodujące, ale to było kulawe rozwiązanie i działające mało z czym poprawnie. Ten moduł transkodujący nie jest, więc po wsadzeniu do TV jak kanały naziemne nie działały, tak działać nie będą. Tylko zewnętrzny odbiornik. Pasować będzie w zasadzie każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś z tym zrobić i nie wiem czy lepiej byłoby kupić kartę/moduł do gniazda CAM np taką:

https://dvbsklep.pl/pl/p/Modul-CAM-CI-Conax-Smit/420

Jeśli chcesz zakupić kartę to musisz wiedzieć że nie uzyskasz jakości HD na kanałach TVP 1 oraz TVP 2 i w przyszłości dla innych.

 

Z tego co się dowiedziałem to lepszy byłby CHYBA właśnie ten zewnętrzny dekoder, tylko teraz pytanie jaki?

Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jaki dekoder sprawdziłby się najlepiej w tej sytuacji i najlepiej by pasował do tego modelu telewizora?

 

:arrow: Jeśli chcesz zakupić zwykły odbiornik, to rozejrzyj się za Wiwą.

:arrow: Jeśli chcesz zrobić z telewizora Smart TV możesz zakupić Mantę HBB01 lub samą Iplą - CP T-HD 1000

:arrow: Jeśli chcesz zakupić tuner na przyszłość, rozejrzyj się za Fergusonem Ariva T70 który posiada już koder DVB-T2 co jest dopiero wprowadzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...