Skocz do zawartości
  • 0

Mały dekoder pod nc+ ze "smart" i DLNA, YT, itp.


Stanley99
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Zaznaczam na wstępie, że ogólnie jestem laikiem w temacie, zatem jeśli popełnię jakiś błąd w terminologii, albo "takie rzeczy tylko w Erze" proszę o wyrozumiałość.

Poszukuję niewielkiego dekodera do telewizora, który wisi w sypialni. Ponieważ tv ma już kilka lat, jest bardzo ubogi w opcje multimedialne, zupełny brak sieci, pomyślałem sobie, że fajnie by było, gdyby dekoder miał także choć trochę funkcji a'la "smart", np. obsługę DLNA, aby czasem móc "wystreamować" do tv jakieś fotki, film (mam w swoim LAN dysk NAS z postawionym serwerem DLNA). Ponadto przydałyby się jakieś aplikacje typu YT, itp.

Oto lista moich "chciałbym aby miał", gwiazdką oznaczyłem opcje obowiązkowe:

- obsługiwał kartę "starej" cyfry+, ewentualnie splitter *

- wyprowadzony odbiornik podczerwieni do umocowania na obudowie tv (dekoder zamierzam schować za tv) *

- automatycznie wczytywał listę kanałów nc+ *

- port LAN *

- obsługiwał DLNA

- mile widziane aplikacje typu YT, itp.

- jeżeli miałby streamowanie do sieci, nagrywanie na HDD/USB, sterowanie aplikacją ze smartfona/tabletu, itp - też mile widziane, choć nie priorytetowe

- budżet powiedzmy do ok. 300zł

 

Tymczasem moje typy:

1. AB CRYPTOBOX 600HD MINI

http://www.dmtrade.pl/p4908,ab-cryptobo ... roida.html

+ chyba najbliżej moich wymagań; ciekawy odbiornik podczerwieni razem z wyświetlaczem; chyba(?) jest obsługa DLNA (co prawda nie ma w specyfikacji, ale znalazłem w zagranicznej recenzji)

- sprzęt chyba stosunkowo mało znany, mało informacji; w aplikacjach chyba brak YT

2. FERGUSON ARIVA 103 mini

http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... 3mini.html

+ sprzęt na pewno lepiej znany i "rozpoznany", też blisko moich wymagań i oczekiwań, np. w aplikacjach jest YT

- brak DLNA

3. GOLDEN INTERSTAR HD CA Class

http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... d-ca-class

+ chyba najtańszy w tym zestawieniu

- brak portu LAN, sieć zdaje się można "dorobić" poprzez podłączenie sticka WiFi; chyba ubogo z aplikacjami; w sumie dodałem do zestawienia na zasadzie "że takie coś jest".

 

A może inne propozycje?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

"Small2Big" jest w Arivie 253, ale powiedz, czy aplikacja pośrednicząca cały czas musi chodzić w tle na telefonie, czy raczej wystarczy tylko krótko "połączyć" tuner z serwerem DLNA?

No i jak wcześniej napisałem, wolałbym chyba puścić sygnał z NAS (QNAP QTS 4.1) przez IPTV lub przez Video Station, tyle że nie wiem, jak to uruchomić na Arivie 253: funkcja My IPTV niby jest w menu Arivy 253, ale pole na wpisanie adresu serwera jest za krótkie dla podania ścieżki sieciowej :evil:

Jak Arivą mam odlaleźć w LAN nadawany przez NAS program IPTV?

-----

Funkcja "Small2Big Screen". U Ciebie jej nie ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
czy aplikacja pośrednicząca cały czas musi chodzić w tle na telefonie, czy raczej wystarczy tylko krótko "połączyć" tuner z serwerem DLNA?

Generalnie wystarczy na krótko, ale jak zauważyłem, zależy od aplikacji. Np. zamknięcie UPnPlay powoduje przerwanie strumienia, w Bubble uPnP jest odtwarzany nadal (np. film). Mało tego: po ponownym uruchomieniu aplikacji pasek postępu synchronizuje się do aktualnej pozycji w dekoderze. Jednak jeśli odtwarzamy kolejkę (np. listę utworów mp3, fotek), po zamknięciu apki tylko bieżący zagra do końca, pozostałe już nie będą wczytywane. IMHO najlepiej wypróbuj samemu.

Co do IPTV - nie wiem, na razie nie próbowałem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za Twoją pomoc, zainstalowałem AirPinCast i daje się nim podłączyć pliki z NAS strumieniem do Fergusona Arivy 253, choć z pewnymi problemami, m.in. dźwięk zanika co jakiś czas parosekundowe przerwy. Po włączeniu strumienia można już w ogóle wyłączyć telefon i nie ma to wpływu, czyli AirPinCast jedynie inicjuje połączenie urządzeń DLNA/LAN, które dalej transmisję załatwiają miedzy sobą.

Gdy już leci strumień i obraz na monitor, to tuner generalnie przestaje reagować na komendy pilota (choćby nawet głośniej/ciszej, no i szybciej/wolniej cofnij-dalej też nie), co oczywiście jest niewygodne.

-----

Generalnie wystarczy na krótko, ale jak zauważyłem, zależy od aplikacji. Np. zamknięcie UPnPlay powoduje przerwanie strumienia, w Bubble uPnP jest odtwarzany nadal. Mało tego: po ponownym uruchomieniu aplikacji pasek postępu synchronizuje się do aktualnej pozycji w dekoderze. Jednak jeśli odtwarzamy kolejkę, po zamknięciu apki tylko bieżący zagra do końca, pozostałe już nie będą wczytywane. IMHO najlepiej wypróbuj samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Jako ciekawostka: są aplikacje na smartfona** np. Tubio, Web Wideo Caster, które pozwalają streamować z YT (ale nie tylko: np. również filmy osadzone na stronach, choć nie wszystkie) do urządzenia DLNA. Co prawda Ariva ma aplikację YT, lecz wyszukiwanie w niej jest cokolwiek uciążliwe. Czasem łatwiej "odpalić " i wystreamować filmik z telefonu.

Pozdrawiam.

 

** - Android, nie wiem jak w iOS.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...