Skocz do zawartości
  • 0

antena sat + TV naziemna / pogoda


npremium
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

od nie dawna posiadam nc+. Sam wszystko sobie zamontowałem itp. dzisiaj po opadach śniegu, deszczu i wiatru nie ma.sygnału. Mam nadzieję że to tylko jakieś chwilowe a jak nie tzn

że antena się przestawiła. Będę musiał podokręcać jeszcze lepiej.

Ale żeby nie było problemów w przyszłości to czy idzie jakoś antene i konwerter zabezpieczyć przez zjawiskami atmosferycznymi?

Do tego czy idzie jakoś połączyć sygnały sat i naziemnej żeby na dekoderze nc+ w razie czego chociaż programy z naziemnej były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najbezpieczniej pod dachem, ale bez odbioru :D

Im większa czasza, tym większe szanse na przestawienie anteny przy bardzo silnym wietrze. ;) Spotkałem się z pomysłem przyspawania obejm do masztu - osobiście odradzam.

Na śnieg można stosować podgrzewane czasze. ;) Myślę jednak, ze miotełka od czasu do czasu wystarczy w śnieżny dzień. ;)

 

W ramach żartu przypomniała mi się historia. Kiedyś miałem klienta, który nie chciał płacić za banalną w jego ocenie robotę montażu, więc postanowił sam zamontować antenę satelitarną z zestawu CP. Po trzech dniach zadzwonił, czy mogę przyjechać ustawić mu antenę, bo on już z sąsiadem 5 flaszek obrócił a to (pip) nie chce działać. Podjeżdżając na miejsce zastanowiło mnie, że nie widzę anteny. Okazało się, że klient zamontował antenę obok anteny siatkowej pod dachem i zbulwersowany był, że "satelita Polsatu" nie działa pod dachem jak jego "siatka", która już tam jest 15 lat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
witam,

od nie dawna posiadam nc+. Sam wszystko sobie zamontowałem itp. dzisiaj po opadach śniegu, deszczu i wiatru nie ma.sygnału. Mam nadzieję że to tylko jakieś chwilowe a jak nie tzn

że antena się przestawiła. Będę musiał podokręcać jeszcze lepiej.

Ale żeby nie było problemów w przyszłości to czy idzie jakoś antene i konwerter zabezpieczyć przez zjawiskami atmosferycznymi?

Do tego czy idzie jakoś połączyć sygnały sat i naziemnej żeby na dekoderze nc+ w razie czego chociaż programy z naziemnej były?

Konwertera niczym nie zabezpieczaj,bo to tylko pogorszy jego działanie po pewnym czasie,jeżeli np.owiniesz go jakimś foliowym woreczkiem,to on się do tego stopnia zawilgoci,że będziesz miał co rusz zacinki,bo nie będzie mógł "oddychać".On musi działać w tzw.naturalnym środowisku!Zobacz ile malutkich otworów ma twój konwerter pod spodem,tj.od strony gdzie dołączasz kabel koncentryczny!Te otwory mają swoje zadanie i je dobrze wykonują jak konwerter nie jest owinięty żadną folią.Najmniej negatywnie na warunki atmosferyczne reagują talerze duże od 80 cm.w górę,dobrze zamocowane.Tylko nie przesadż z tym dokręcaniem.Jeżeli już,to dokręcaj wszystkie nakrętki równomiernie,to gwarantuje,że nie doprowadzisz do przypadkowego zniekształcenia ustawienia talerza.Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie chyba będę musiał kupić nowy "maszt" i do tego zmienić położenie żeby np. antena była przy kominie i żeby w zimie ją ocieplało i żeby przez śnieg nie było żadnych problemów. Dzisiaj tak wieję że się zastanawiam czy jej nie będę musiał gdzieś szukać bo już obraz się tnie.. eh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zły pomysł. Gorąca sadza szybko "załatwi" Ci antenę, konwerter i okablowanie. A jak będziesz miał pecha przy silnym wietrze i słaby komin... koszta będą wysokie.

Najlepsze miejsce dla anteny to trawnik z dobrze osadzonym masztem. Poza tym serwis i odśnieżanie anteny będzie łatwe i bezpieczne. Zimą na dach nie wejdziesz. Twój balkon też nie jest złym miejscem jeśli chodzi o łatwość i bezpieczeństwo ewentualnego serwisu o każdej porze roku, dnia i nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...