Skocz do zawartości

Promocja serwisu telewizji w Internecie - problem


Arczi80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

To mój pierwszy post na tym forum, dlatego chciałbym wszystkich serdecznie powitać. Mam nadzieję, że mój temat nie łamie regulaminu forum. Od niedawna pracuję w marketingu internetowym. Dopiero się rozkręcam, kilka dni temu zgłosiła się do mnie zagraniczna firma, która chciałaby rozszerzyć swoją działalność na Polskę. Na początku byli nieco tajemniczy, a z ich słów wynikało, że chcą zająć się działalnością a la sklep Hollex. Niestety okazało się, że jest to serwis świadczący usługi z zakresu płatnej telewizji w Internecie, a mianowicie dzielenie sygnału z kart, który w przyszłości chce także stać się konkurencją dla w**b.tv.

 

Wszyscy wiemy, że są to nielegalne praktyki. Do moich zadań należeć będzie m.in. promocja tego serwisu na różnych forach internetowych. Czy Waszym zdaniem również złamię prawo, jeżeli będę zachęcał innych do korzystania z usług tego "operatora"? Klienci bardzo dobrze płacą, a mi na samym początku ciężko odmówić, zwłaszcza za taką stawkę.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie zostanę z marszu uznany za oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej pytanie na forum prawne, nie tu. Do nas także ktoś się zgłaszał, ale zgodnie z naszą praktyką nie zgadzamy się na takie reklamy, gdyż trudno uznać za legalną retransmisję np. CANAL+ Sport HD bez umowy z tym nadawcą. Nie chcemy kłopotów, więc się w takie rzeczy nie pakujemy i co więcej mogę zapewnić, że takie reklamy będą kasowane także jeśli wstawi je ktokolwiek inny w jakiejkolwiek formie, tak więc u nas tego nie wypromujesz - na wszelki spam reagujemy bardzo szybko, wszelkie konta robione pod SEO są kasowane wraz z publikowanymi treściami. Podejrzewam, że podobne reakcje mogą być także przynajmniej w niektórych innych miejscach w sieci, gdzie administracja zdaje sobie sprawę z tego jak ta emisja jest realizowana od strony prawnej (tj. bez umowy z nadawcami).

 

Pamiętaj, że z pewnością nadawca takiej usługi zabezpieczył się, aby nie dało się go wykryć (usługa z serwerów zagranicznych gdzieś na jakichś wyspach, fałszywe dane, maskowanie adresów). Jeśli ruszy jakaś kwestia prawna, to w pierwszej linii ścigany będzie ten, kto to promował (bo najłatwiej go dopaść), a czy coś takiej osobie grozi - to już temat na forum prawne. Na pewno platformy mają więcej kasy na prawników niż Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zamierzałem tutaj ich reklamować, wiem że jesteście szanowaną redakcją/forum, macie swoje czasopismo itp. Dość sporo jest forów typu laki.dvhk z działem "sharing", nie wiem co się dzieje z ludźmi, którzy się tam wypowiadają, myślałem że może ktoś z obecnych tutaj forumowiczów może coś na ten temat powiedzieć. Dziękuję za mądre słowa, drugi akapit Twojej wypowiedzi dał mi do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś jeszcze dorzuci do tematu, ale myślę też, że rozsądnie będzie może spróbować zbadać czy nie było o tym np. na forumprawne.org lub tam podpytać, myślę że dysponują tam wiedzą w zakresie takich kwestii. Ja mogę tylko wypowiedzieć się w ramach praktyki redakcyjnej, że jest to śliskie i ja bym się nie pakował. Zwłaszcza że platformy coraz bardziej dostrzegają to zjawisko, a że jest groźniejsze niż typowy card-sharing (łatwiejszy dostęp), to nie wątpię, że walka z nim będzie narastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...