Skocz do zawartości

problem z konfigracja mediabox tp-link tl-wr743nd


marzenagu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kieruję się do Was z prośbą o pomoc przed swiętami zakupiłem NC+ plus 3 multiromy miało być pięknie ........

problem mam z konfigiracją po 5 minutach oglądania na multiromach wyskauje komunikat "próba połącznia z dekoderem głownym nie powiodła się .........."resetowałem i nic i tak w koło macieja przestwiałem na konfiguracje ręczną ,automatyczną i efekt końcowy ten sam .

Posiadam tuner czarny mediabox+ oraz 3 multiromy białe ,router tp-link tl-wr743nd podlaczony bezpośrednio z głownym mediaboxem kablem pozostałe multiromy maja kable antenowe każdy osobno uprawnienia powinny przechodzic radiowo WI-FI lecz z tego co wywnioskowałem nie przesyłają uprawnień z tąd nastepuje wyłączanie multiromów .Zaznaczam ze nie znam się dokładnie na sieciach wi-fi itp jeśli ktos będzie mi w stanie pomóc wytłumaczyć jak i co poustawiać jak laikowi będę bardzo wdzięczny .Przeszukiwałem sieć kazdy pisze róznie widzę że problem dotyka nie tylko mnie !!!wiele ludzi ma z tym problem nigdzie konkretnie jasnej odpowiedzi nie znazłem BARDZO PROSZĘ O POMOC dzieci miały mieć radosć na święta a tu .........Na pomoc fatalnej beznadziejnej obsługi z nc+ nie mozna liczyc to odrębny temat na ich podejscie do klienta SKANDAL ważne że złapali klienta .Za wszelką pomoc będe wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałeś jest wiele rozwiązań bo za bardzo nie wiadomo co jest przyczyną jedyne co można zrobić to metoda prób i błędów zaczni od resetu wszystkich dekoderów jak masz dostęp do ica parę razy wyśli uprawnienia w ustawieniach sieci ręcznie ustaw adresy ip 192.168.001.0xx gdzie xx to np 21 22 23 24 pokoleii dla każdego dekodera spróbuj też takiego ip 192.168.010.0xx może coś załapie na pewno będziesz miał ubaw po pachy oczywiście nie wymieniłem wszystkiego bo nawet nie znam wszystkich rozwiązań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router jest juz włączony a czarny dekoder kablem jest podlaczony do tego routera

 

Niebieskim podlacza sie przewód wejsciowy internetu od dostawcy a do żółtych odbiorniki w domu

Najpierw zajmiemy sie dekoderem czarnym

 

Musimy wejsc w ustawienia w dekoderze > instalacja ustawienia sieci > i wybrać automatyczna tak aby dekoder dostał z puli jakieś IP

Teraz diagnostyka > sieć i powiniem mies jakis IP

Pokazala sie opcja multiroom w ustawieniach? i tam powinna być lista dekoderów

 

Jesli jest idziemy dalej

 

W ustawieniach informacje o sieci nalezy wyszukac swoja nazwe wifi tą co nadaje ten tp link i kliknac połączyć trzeba też wpisać hasło do tej sieci jesli ta jest zahasłowana to juz zalezy jak tam jest ustawione

bedzie tez tam widać zasięg sieci

Jesli sie połączymy dekoder powinien dostac IP z końcówką .101

 

 

Teraz w menu tego dekodera wybrac multiroom i sprawdz polaczenie cos takiego bedze o pokaze sie dek glowny oraz ten i powinna byc zielona kreska

 

Kazdy kolejny dostanie IP 102 i 103 tylko teraz bedzie sie to zmieniac zalezy ktory dekoder pierwszy sie zglosi w sieci. Mozna to ustawić w routerze ze dek glowny ma miec zawsze ip 100 kolejny 101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wycinek naszej rozmowy. Każdy w domu ma inne ustawienia, inne routery, dekodery dlatego ciężko podać jednoznaczną odpowiedź, i takiej też nie można znaleźć w internecie.

Przeznaczyłem swój czas koledze, przeszliśmy całą konfigurację od początku na forum by to trwało godzinami.

Ogólnie udało się wszystko skonfigurować, multiroom działa prawidłowo.

W tym wypadku w domu były dwa routery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładac nowego tematu ,a mianowicie chodzi mi o taka sprawę mam router tl-wr743nd podłaczone bezpośrednio pod mediabox gdzie uprawnienia przekazywane sa miedzy multiromami ,drugi router TL-WR1043ND dziala w sieci domowej (INTERNET) nie mam możliowści pezpośredniego podłaczenia tego routera z mediaboxem dlatego mam 2 routery moje pytanie brzmi czy ktoś się orientuje czy router aktualnie spięty z mediaboxem może działac równiez w internecie chodzi mi żebym mógł na mediaboxie miec internet i prośba jak ew skonfigurować te routery między sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...