Skocz do zawartości

SAMSUNG UE 48 H 6700 czy UE 50 HU 6900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stoję przed zakupem nowego tv który posłużyć ma ładnych parę lat. Mam dylemat wybrałem dwa modele jeden FULL HD drugi UHD i teraz pytanie w co lepiej iść?

6700 posiada aż 600 Hz a UHD jedynie 200 czy te nowe matryce UHD są dobre. Wydaje się że 6700 to bardzo dobry FULL LED a 6900 to jedynie mocno podstawowy model (dla biednych) UHD mam rację ? Poradzicie coś wydaje się że 6700 jest bardziej zaawansowany pomimo braku UHD. Oba to smarty ale 6900 bez 3D od którego w zasadzie i tak się odchodzi. Mam model UE 6800 42 calowy i z funkcji 3d korzystałem 3 razy.

 

Za dużo tego sprzętu jest. Cena jednego i drugiego to różnica 300-400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj Ultra HD jeśli TV nie ma ani HEVC/fps60 ani HDMI 2.0 bo taki TV będzie zbędny jeśli należysz do osób które będą korzystać z tunerów wbudowanych

Jeśli już chcesz UHD poczekaj na LG bo to oni są pioneerem w UHD właśnie rozpoczęła się produkcja OLEDów zainteresuj się tym w okresie ogórkowym. Samsungi powiedziały pas na OLED po prostu się wycofali LG będą w 3 rozmiarach 55 65 i 77 chyba.

Z tego co wiem modele HU maja tragiczny banding widziałem opinie jednego właściciela Samsunga 4k po zakupie od razu oddał to co kupił.

 

Za bardzo łykasz forme marketingu SONY SAMSUNG. 3d w Samsung jest migawkowe to pamiętaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w sklepie oglądać jeden i drugi model z pendrivem na którym miałem filmy do próby. UE 48 H6700 połknął tv z UHD 6900. Miałem wrażenie że to ten tv z Full Hd ładniej wyświetla obraz a na tym najbardziej mi zależy. Zdecyduje się więc na tego sasmunga UHD to i tak duża przyszłość i odległa. U nas nawet HD nie jest jeszcze standardem. Wrzucę film z prezentacji jak go dostane.

 

Ten tv posiada możliwośc nagrania czegoś na dysk zewnętrzny i tu pytanie da radę nagrać coś z nc+ i i obejrzeć to na tym tv później ? Kończy mi się dysk w media boxie :)

 

TV ze stajni samsunga są na prawde fajne mnie odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwage te dane

 

 

Tryb                 Rozdzielczość        Smużenie	Powielenie krawędzi	                             Maks. jasność	Poprawa płynności obrazu (filmy - 24Hz)
Wyłączony	          <300[/td                 bardzo duże	brak (krawędzie rozmyte)	                        340cd/m2	                  brak
Red. skoków = 0, red. rozmyć = 10	390 (550)	        umiarkowane	brak	                                340cd/m2	                  brak
Red. skoków = 10, red. rozmyć = 0	<300 	        bardzo duże	brak (krawędzie rozmyte)	 340cd/m2	 idealna płynność (z efektem teatru)
Red. skoków = 10, red. rozmyć = 10	390 (550)	        umiarkowane	brak	                                340cd/m2	idealna płynność (z efektem teatru)

 

Niestety nie można tego ustawić równolegle ale można się domyślić

 

Model HU 6400 jak i 7000 bardzo wysoki lag

 

To Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...