Skocz do zawartości

Nagrywanie dowolnego kanału z Polsatu cyfrowego


Emjot27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna mam dekoder polsatu cyfrowego (poprzednio miałem Cyfre+). Kupiłem też sobie DVD recorder z HDD. Podłączenie jest następujące, antena jest podłączona do dekodera, następnie dekoder poprzez łącze Euro do nagrywarki a z nagrywarki do telewizora (również po przez Euro). Pytanie moje brzmi, czy jest technicznie możliwe tak skonfigurowanie połączenia z DVD, aby móc zaprogramować na nim wszystkie kanały z dekodera, tak aby móc oglądać jeden kanał a nagrywać inny?? Posiadam dekoder Ehostar a nagrywarkę DVD Philips DVDR3460H/58

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Posiadam LG 42PT81 i chce wykorzystac jego "cudowna fnkcje nagrywania" na wew hdd

Posaidam rówież Dekoder cyfrowego polsatu HD SAMSUNG DSB-H370G.

Chce przyporzadkowac kanaly z tunera dekodera do programow w tv tak aby nagrac pare audycji kolei z roznych programow, Jak to zrobic? bo jak wybieram w opcach nagrywania dvr jest tylko 1 zrodlo bez opcji wybrania kanalu tego ktory chce nagrac, bo tv wszystkie programy widzi jako jeden program !!! Pmocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źebyś miał kilka źródeł, musisz mieć kilka dekoderów sat... lub tez tv powinien mieć wbudowany dekoder... a takich jeszcze nie ma wiec jest to nie wykonalne pozostaje ci wiec nagrywanie z jednego źródła, czyli jednego dekodera, czyli będzie nagrywać sie to co aktualnie oglądasz.

Telewizor ten ma dobre zastosowanie przy telewizji kablowej gdzie sygnał tv jest rozdzielany na kanały tv (źródła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodów takich jak opisane wyżej jedynym sensownym wyjściem do nagrywania programów z satelity jest tuner z hdd (czyli pvr). Wchodzimy w epg, zaznaczamy to co chcemy nagrać i zapominamy. Opcje z nagrywaniem na zewnętrzna nagrywarkę dvd czy hdd wymagają ręcznej obsługi a potem jeszcze trzeba pilnować żeby nikt nie zmienił kanału podczas nagrywania :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywarki DVD/HDD maja opcje timera i wystarczy ustawic na ktora godzine. u mnie w domu wystarczy powiedziec nie przelaczac kanalow na dekoderze bo cos nagrywam. jak ktos chce co innego ogladac to sobie przelacza na kablowke (spoldzielnia w pazdzierniku udostepila caly pakiet UPC w zamian za antene zbiorcza ktore sciagneli z dachow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawdą, że dekodery z twardym dyskiem są jedynym sensownym rozwiązaniem. Sam mam taki dekoder, a nagrywam na... zewnętrznej nagrywarce. Powody są aż dwa, ale zasadnicze. Materiału z twardego dysku dekodera praktycznie nie da się sensownie zarchiwizować (powodzenia życzę w przerzucaniu na komputer i tzw. obróbce), a po wtóre (co z pierwszym jest ściśle związane) możliwości edycyjne nagrywarek zewnętrznych biją na głowę najlepsze dekodery. Wole ustawić sobie dwa urządzenia (w dekoderze też z EPG zresztą) i zrobić z tym nagraniem co chce... Rozwiązaniem byłyby oczywiście nagrywarki DVD HDD z dekoderem satelitarnym, ale niestety takie rzeczy to tylko parafrazując jedną reklamę "tylko w Erze"...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody są aż dwa, ale zasadnicze. Materiału z twardego dysku dekodera praktycznie nie da się sensownie zarchiwizować (powodzenia życzę w przerzucaniu na komputer i tzw. obróbce), a po wtóre (co z pierwszym jest ściśle związane) możliwości edycyjne nagrywarek zewnętrznych biją na głowę najlepsze dekodery.

 

Ja mam swój dekoder PVR z modułem CP i jakoś nie mam problemu z edycją nagrań. Zgrywam sobie wszystko na kompa nazywam odpowiednio wycinam reklamy jeśli są i przerabiam je na mpeg, avi lub dvd. Do tego nie trzeba mieć mocnego kompa tylko duży dysk :) i trochę wolnego czasu i chęci.

 

To wszystko zależy od dekodera bo są dekodery PVR które od razu pozwalają na edycje ,wycinanie itd tylko są dość drogie w stosunku do nagrywarki DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz DUŻO wolnego czasu. Obcięcie materiału na nagrywarce DVD i jego wypalenie na płytce to ledwie kilka minut. Na komputerze można o takim czasie najwyżej pomarzyć. Oczywiście na komputerze da się zrobić dużo więcej, ale tym razem pojawia się pytanie po co. :) I dlatego nagrywarki DVD są takie popularne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...