Skocz do zawartości

Wymiana dekodera w trakcie umowy


prezes22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam następujący problem: Jakieś 4 lata temu podpisałem umowę z n-ką i dostałem dekoder PVR BOX+ (250 GB), wtedy chyba najlepszy z dekoderów oferowanych przez n-kę. Z tym dekoderem zmigrowałem do nc+, ale w ostatnim czasie zaczął się psuć - wieszał się, sprawiał problemy z nagrywaniem, aż w końcu padł całkowicie. W czerwcu, w APSie, mimo moich próśb o wymianę na jakiś nowszy dekoder wymienili mi go na nowego PVR BOX+ (250 GB) - ku mojemu zdziwieniu - z takim samym starym softem z logiem n-ki, jedynie pilot i naklejka na dekoderze są nowe. Dużo czasu nie minęło a wysiadł w nim wyświetlacz (albo wyświetla krzaki albo ucina nazwy, albo wręcz nic nie wyświetla) - to po prostu stary dekoder po regeneracji.

Chcę ponownie iść do APSu żeby wymienić tego strucla i tu pytanie - czy jest jakiś sposób by go wymienić na sprzęt mimo wszystko trochę nowszy (np. Turbobox, albo ten 250 GB ale z nowym softem)? Nie chodzi mi o wymianę od razu na Mediaboxa (bo nie chcę płacić czynszu za dekoder ani mi na nim szczególnie nie zależy) ale po prostu nie chcę dostać kolejnego starocia, który będę musiał wymienić za 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empty - mojemu znajomemu w podobnych okolicznościach wymieniono PVR BOX+ na Turbobox-a tylko dlatego, że w punkcie nie mieli już tych 250 GB (bo to jednak stary sprzęt już jest). Jak migrowałem do nc+ chcieli mi wcisnąć Mediaboxa z dzierżawą, ale nie wziąłem tego bo z jednej strony nie zależało mi aż tak bardzo, a z drugiej - mocno negocjowałem z nimi cenę programów, a sam dekoder był dla mnie kwestią drugorzędną. Istotne jest dla mnie, żeby ten sprzęt to nie był stary dekoder ze starym softem z odzysku (bo padnie tak jak ten pierwszy i drugi) a nie mam czasu co dwa miesiące latać do APSu i je wymieniać. Stąd pytanie co można zrobić bądź im powiedzieć, żeby dostać względnie bezawaryjny sprzęt z PVR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o modelu ITI 5800SX - z dyskiem 250GB- to ten model nie jest już dostarczany punktom na wymiany, więc jeśli APS nie ma go na stanie zostanie on wymieniony na turbobox+ czyli 5720SX

Czyli widzę, że najlepiej będzie najpierw zadzwonić a potem iść wymieniać ten dekoder...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej gwarancji nie dostaniesz że będzie nowy bo teraz już wszystkie turbo są z odzysku jak wszedł media box to przestali oprócz mydelniczek innych nowych brać a teraz nawet i media box może być już z odzysku po za tym i co najważniejsze może nie mam dużego doświadczenia z dekoderami ale pamiętam że wymieniłem czarnego z 250 właśnie dlatego bo się go używać po 2 czy 3 latach nie dało teraz mam media i zaczyna się po roku to samo co z poprzednim przerabialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd pytanie co można zrobić bądź im powiedzieć, żeby dostać względnie bezawaryjny sprzęt z PVR?

a- jak koledzy napisali, liczyć na farta, że w punkcie nie będzie 250ek

b- aneksować umowę, zapłacić raz 149-200pln aktywacji i mieć święty spokój na kilka lat.

 

Ja sam zapłaciłem aktywację, podobnie kilkoro moich znajomych i wszyscy z dekodera zadowoleni. Za darmo póki co mediaboxa nie dostaniesz, a nic innego nie ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda trochę inaczej, brałem dekoder adb na własność i tv na kartę, po prawie 2 latach jestem juz na umowie przedłużonej w grudniu na rok, ale cały czas mam ten stary dekoder adb na własność, zależy mi na dekoderze z możliwością nagrywania, jakie mam opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej chwili możesz wymienić tylko zapłacisz jednorazową opłatę aktywacyjną 199 jak za czasów eNki lub jednorazowo 49 i następnie 5 zł miesięcznie do końca romansu z NC+, więc ta pierwsza opcja bardziej opłacalna. Nie ma sensu wypowiadać bo i tak opłata aktywacyjna musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...