Skocz do zawartości

Problem z odbiorem NC+ na PC


Trisat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jestem nowy na tym forum. Proszę o wyrozumiałość. Korzystam z DVB-T na PC. Posiadam kartę satelitarną na slocie PCI TechnoTrend TT-Budget S2-3200 wraz z programatorem Phoenix USB + oryginalną kartą NC+ oraz wtyczki PMCam2 i ACamd (v. 0.6.2.0) odbieram w DVB Dream v1.4i.

 

Do wczoraj t.j. 26 sierpnia większość kanałów odbierałem bez problemu w jakości SD poza kilkoma jak TV4 czy BBC Knowledge. Dziś "odpalając" DVB-S2 wiekszość kanałów zniknęła :woot: . Na początku myślałem, że Phoenix bądź PMCam 2 nie przenosi uprawnień. Skanując kanał Planete+ pojawił się komunikat "Kanał nie znaleziony" oraz "Kanał jest niedostępny, lub nadawca zmienił jego Service ID". Nie do końca rozumiem co kryje się pod pojęciem "Service ID"? Usługa zmieniła identyfikację ?

Kiedy zeskanowałem cały transponder Hot Bird 13 jedynymi kanałami jakie znalazłem to: TVP Polonia czy TVP Kultura, Cinemax, TVS, Kino Polska. Reszta kanałów zniknęła :?::!: Ta sama karta na tej samej antenie sat na klasycznym tunerze RTV odbiera cały pakiet NC+. Na PC już nie, poza kilkoma juz wymienionymi kanałami.

 

Nie mam pomysłu co dalej zrobić, kiedy nie znajduje w ogóle większości kanałów satelitarnych na PC (np. planete+ i etc. ) prócz kilku wymienionych powyżej (Cinemax, Kino Polska...). Karta jest aktualna, posiada uprawnienia odbioru. Sprawdziłem też parametry nadawania pakietu NC+ na kingofsat ale nie pojawiły się nowe aktualizacje.

 

Proszę o wsparcie w rozwiązaniu problemu oraz elementarne sugestie. Na obecna chwilę nie mam pomysłu :|

 

Małe sprostowanie chodzi oczywiście o DVB S2 a nie DVB-T jak pisze. Sorrki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz obydwie wtyczki jednocześnie? Jeśli tak - błąd, zostaw tylko jedną. Wtyczki te wzajemnie się wykluczają i obecne jednocześnie mogą prowadzić do konfliktu.

 

2. Komunikat błędu wygląda jak problem z sygnałem. Service ID (w skrócie SID) to wartość, pod którą kryje się kanał, ale Planete+ go nie zmieniało (ani żaden polski kanał w ostatnim czasie). Kanały, które Ci znalazło są na jednej częstotliwości (11,488 GHz, pol. H). Na nich ile masz siły i jakości? Ponieważ na innym odbiorniku masz sygnał i odbierasz wszystko, to naprowadzić na przyczynę może eksperyment: jak rozumiem masz to pod jedną anteną na konwerterze Twin, czyli z anteny idą dwa przewody - jeden do tunera, drugi do PC - zamień kable na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...