Skocz do zawartości
  • 0

Echostar 717 i zez


P3dr0s
 Udostępnij

Pytanie

Nie mam doświadczenia, czytam na forum i nie bardzo wiem jak to ugryźć. Chodzi mi o zakup Cyfrowego Polsatu i dodanie do tego anteny z zezem. Pytanie brzmi: czy do tego zestawu muszę dodawać jakiś przełącznik, czy tuner załatwia sprawę przełączania między satelitami? Jeśli jest to banalne pytanie - proszę się nie śmiać, po prostu nie znalazłem na to jednoznacznej odpowiedzi.

 

I jeszcze jedno: czy do poprawnego działania "zeza" wystarczy dodawana przez Polsat czasza 70cm, czy też od razu należy się zaopatrzyć w inną (większą) antenę. Oczywiście pojawia się kolejne pytanie, czy jest możliwe zamocowanie konwertera zezującego na tej antenie w tym uchwycie, w który jest wyposażone ramię tej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Musi być przełącznik - tzw. DiSEqC - on załatwia sprawę przełączania konwerterów - tuner jedynie steruje tym przełącznikiem.

 

70cm wystarczy, ale wtedy nie polecam gotowych monoblocków, bo one są raczej dla czasz 80-90cm, a niezależny układ zezujący - dokupić konwerter pojedynczy, mocowanie i przełącznik.

 

Do zamocowania zez-a potrzebny jest dodatkowy uchwyt - są dwie opcje - albo mocowany do głównego ramienia na antenie, albo mocowany na konwerter (jakby kajdanki ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź. Tak sobie jednak przeanalizowałem, że póki co pozostanę przy opcji CP z pakietem Familijnym. Nie będę kombinował z zezem, dokładał do interesu kolejnych złotówek dla dwóch czy trzech kanałów (w tym Trwam :D ) w wersji PL, bo głównie o tę wersję językową mi chodziło - po prostu dotarłem do listy kanałów na Astrze ;)

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie odnośnie użytkowania DiSEqCa. Przy starej instalacji miałem takie rozwiązanie, że z Twina szły dwa kable i "spotykały" się w DiSEqC zaraz przy dekoderze. Pytanie mam prozaiczne, czy można DiSEqC zamontować na zewnątrz przy Twinie i w ten sposób pociągnąć do dekodera jeden kabel. Niebawem czeka mnie instalacja i takie rozwiązanie ułatwiłoby mi życie. Nie wiem jednak, czy warunki atmosferyczne nie wpływają z czasem negatywnie na DiSEqC i lepiej zostawić go w domu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A bez przesady, ja mam taki:

41dsqplus2.gif

i jest on zainstalowany na zewnątrz (a jest przeznaczony do pracy wewnątrz pomieszczeń). Od góry chroni go trochę dachu, dodatkowo nałożyłem na niego przeciętą, plastikową butelkę :wink: Wszystko jest O.K.

 

Przełącznik ze standardową osłonką będzie odpowiedni, tylko trzeba zainstalować go "dziurą do dołu", wszak deszcz do góry nie pada i switch będzie bezpieczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...