Skocz do zawartości

LG LA690S problem z obrazem w serwisach www


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Mam od kilku dni taki lekko nietypowy problem... Bo jak widzę nikt inny go nie zgłasza. TV Działał bez problemu do momentu aż niektóre filmy na Facebooku przestały się wyświetlać z obrazem. Jest dźwięk, ale zostaje tylko czarny player, bez żadnego obrazu. Z ciekawości sprawdziłem YT i tu wszystko OK. No to poszedłem dalej i serwisy takie jak np. RedTube też nie pozwalają się oglądać?

 

Oprogramowanie najnowsze z końcówką 33. Reset do fabrycznych ustawień, czy inne próby modyfikacji ustawień nic nie dają. Podejrzewam, że problem tkwi we Flashu, ale nie za bardzo jest tu możliwość ingerencji... Nie wiem czy nie wrócić do starszego softu i sprawdzić co tam będzie się działo...

 

P.S. Swoją drogą myślę na zakupieniem jakiegoś Android Dongle, bo filmy z serwisów cda.pl czy temu podobnych wyświetlane są poprawnie do czasu błędu o braku pamięci... Z jednej strony Smart TV, a z drugiej bubel :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No i teraz pytanie czy to jest awaria systemu czy sprzętu. Czy może jeszcze coś innego. Wezwać serwis zawsze można. Poczekam co mi odpiszą z LG i wtedy jak coś serwis do domu wzywam i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie widziałem takiego problemu , jednakże było to ze 2 tyg temu.Teraz mam zmieniony tv na 47LB671V .Padła ostatnio matryca.Ale wyszło na lepiej;)

 

po jakim czasie na matryca padła i co było powodem że teraz masz inny model?

 

LG 690S to nie jest jakiś stary TV sam się przymierzam miedzy 660S a 690S tyle że 42 nie 47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

LG wymienia sprzęt jeśli sam go nie uwalisz, albo jeśli masz przedłużoną gwarancję. Ileż to razy mi wymieniali już np. monitor gdy do 30 pojawiły się martwe piksele :D

 

A co do działania filmów to 2 tygodnie temu też było u mnie OK. Problem mam góra od 3 może 4 dni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy do 30 pojawiały sie?

 

Ja nie pytałem o działanie filmów

Monitory to inna bajka to tak jak Samsung w TV nie ma czerni i są lipne mam SaMSUNGA 22 bo w LG mi padło główne zasilanie ale monitor miał już swoje lata i był tylko 720p.

 

Jak długo miałeś tego 690S i gdzie kupiłeś i czemu teraz masz LB671V oni wymienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dni mi się zjadło :P Miało być do 30 dni. A LG zawsze wymienia sprzęt, nie ważne czy monitor czy TV czy inny. Jak jest usterka z ich winy to dostajesz nowszy model, który nie odbiega parametrami od starego (oczywiście jest jedno ale - jak da się go naprawić to naprawiają, a jak nie jest wymiana! a drugie ale to takie - jak nie mają na stanie magazynowym Twojego sprzętu, to dają nowszy, tyle).

 

A oto odpowiedź na moje zapytanie o niedziałające niektóre filmy:

 

Szanowny Panie,

 

 

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

 

Informujemy, ze filmy w serwisie youtube wyświetlane są pod kątem wtyzki Flash jaka jest w TV (11.1) dlatego też działają wszystkie. Natomiast inne strony mogą wyokorzystywać nowszą wersje FLASH niż 11.1 czego nie wspiera telewizor LA690S dlatego też nie ma obrazu.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

 

 

Z poważaniem,

Stanisław G****

LG Electronics Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie widziałem takiego problemu , jednakże było to ze 2 tyg temu.Teraz mam zmieniony tv na 47LB671V .Padła ostatnio matryca.Ale wyszło na lepiej;)

 

po jakim czasie na matryca padła i co było powodem że teraz masz inny model?

 

LG 690S to nie jest jakiś stary TV sam się przymierzam miedzy 660S a 690S tyle że 42 nie 47

 

Matryca padła po jakiś niespełna 2 miesiącach(podczas oglądania ekran podzielił się i zrobił się szary-samoistnie), wezwałem serwis LG , próbowali naprawić na miejscu jednakże zabrali bo nie dało się.Odrazu zaznaczył że jak coś poważnego posypało się wymienią na nowy jednakże napewno na wersje LB bo LA nie mają na magazynie .W ciągu 4 dni otrzymałem nowy :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja osobiście polecam zakupy w salonie lub chociażby w sklepach Saturn Media Markt itp. Często zakup przez sieć w przypadku TV kończy się brakiem podbitej gwarancji i pozamiatane. Szukaj później sprzedawcy na drugim końcu Polski np. :P Znam taki przypadek u siebie w rodzinie, a konkretnie to 4 na 5 kupionych przez sieć TV i to nie był jeden sprzedający, jak i kupujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym się także naczytałem nasłuchałem tylko czemu ceny w necie są niższe czasem nawet 200zł ja także mam zamiar wynieść TV z salonu do samochodu sam własnorecznie niz poobijany od kuriera.

 

Jednak skomentuj mi ten art

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/109132- ... lb-52.html

 

tutaj większość negatywnie się wypowiada względem LG mówiąc że jest słabszy niż Samsung ze panel IPS i w ogóle

 

na niekorzyść Samsunga to brak Subwoofera no mi to doskwiera bo mam Toshibe 37 i jest bas słychać różnie a 3 tyg podczas gdy Toshiba była w serwisie to korzystałem z samsunga 32 który jest tylko na czas awarii to do teraz nic się nie zmieniło jesli chodzi o fonie

 

oraz 3d migawkowe

 

na niekorzyść LG dużo się mówi o plamach o cloudingu komentują to osoby które oglądają to chyba przy totalnie wyłączonym świetle no ja niestety nie oglądam po totalnie ciemny ewentualnie cnbc ale raczej słucham siedząc na smarphone line :)

 

niestety jedynie czego nie wiem to Judder oj jestem bardzo uczulony na tryb skokowy jednak samsung z chyba 2009 nie miał z tym problemu sam byłem zaskoczony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Cóż ja na LG nie narzekałem i narzekać nie będę. Za to dwa TV Samsunga już mi się spaliły przy burzy... i reklamacja nie uznana. A LG i uznaje reklamacje i jakoś nie widzę większych problemów z użytkowaniem. Ja zawsze wybieram LG.

 

Jedyna wada w LG dla mnie to ta ich przeglądarka, ale kupuję właśnie Smart BOX CS968 za 520 zł z klawiaturą i myślę, że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli że kupileś TV i po 2 miesiącach dostałeś kolejny inny model?

 

a jak kupileś online czy w salonie?

 

no i jaka widzisz różnice między LA690s a LB671V ?

 

poza oczywiście designem nóżek LB671 ma takie kły po prawej i lewej LA ma coś co mi się mniej widzi.

Online kupiony.tak jak piszesz po 2 miesiącach dostałem nowy model.Otrzymałem model LB (dedykowany na rok 2014 ) ponieważ nie mieli na magazynach modeli LA (dedykowany na rok 2013)

różnice to :

wiadomo nóżki ,inny interfejs smart tv, pilot magic troszke inny (dodatkowo zwykły w zestawie), w/g producenta pobiera mniej energii choć tego jeszcze nie zauważyłem , na pewno ma lepsze odświeżanie. reszta jak dla mnie jest podobnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Saturnie już wystawili modele 42LB700 za 2399 szczęscie miałem bo obok stały Samsungi Sharpy i Soniaki i tylko LG z Subwooferem

Oczywiście na każdym to samo źródło w pętli

LG chwali się gwarancja 5 lat czy tam jest gwarancja typu Door 2 Door? czy jak się to załatwia?

 

No i załogę wymienili 0 chłopa same młode dziewczyny i jest ich na tyle że jak 3 będą zajęte to jakaś będzie wolna by się dowiedzieć podstawowych informacji o dostępności w MM odsyłają właśnie do zajetych już tam nie chodze.

 

Jest w ogóle jakaś róznica miedzy LB671 a 7xx? czy tylko marketing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czyli że kupileś TV i po 2 miesiącach dostałeś kolejny inny model?

 

a jak kupileś online czy w salonie?

 

no i jaka widzisz różnice między LA690s a LB671V ?

 

poza oczywiście designem nóżek LB671 ma takie kły po prawej i lewej LA ma coś co mi się mniej widzi.

 

Oj jest różnica, w serii LB jest lepsze podświetlanie, tzw full led, ale i kosztuje trochę więcej. Telewizor ma przez to lepszą czerń co jest mało spotykane w panelach IPS. Oprócz tego, jest tez nowy soft webOS, łatwiejszy w obsłudze i wg mnie przyjemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...