Skocz do zawartości

Nowy soft do Head HD1100FTA plus


Urban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po wgraniu nowego softa do tunera, grafika się pozmienia czy pozostanie taka sama jak jest teraz :?::?: Chodzi mi o tuner He@d HD1100FTA Plus. Chciałem wgrać do niego nowego softa. :wink:

Mam jeszcze takie pytanie: czy do niego moge wgrywać softy od FERGUSONA AF3018 :?::?:

 

Edycja pitter: zmieniłem nieco tytuł i przeniosłem w odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki mu wgrasz, ale w aktualnym sofcie firmowym z ferguson.pl jest nowa grafika typu E.

 

Do Head-a 1100 FTA (ale tylko FTA, nie Plus) pasuje soft od Fergusona AF-3018, wystarczy jedynie poprawić nagłówek i wgrywać.

 

Dla pewności podaj co masz wpisane w informacjach o obecnej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu, nieciekawie - masz wersję Plus (patrz na koniec informacji o tunerze) - ostrzegałem przy poprzednim poście - jeśli trafi ci się wersja Plus to nie jest to Ferguson, więc wersji boota nie znajdziesz, bo to zupełnie inny tuner. Nie wiem czy jakiś nowszy soft do tego sprzętu znajdziesz. Gdybyś miał sam FTA (bez Plus) - wtedy byłby to Ferguson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-digital.com/

 

znalazłem coś takiego, jest tam soft do HD1100FTA Plus, ALE

ma rozrzerzenie .hex i razem z nim jest program loader,

czy to mnie jakoś ratuje, jak się obsługiwac tym programem, :P

 

 

troche tak się bawilem "na sucho" i napotkałem się na wybór między software a key, czy to zonacza ze jest to program nielegalny i nim sie wgrywa oprócz softu nielegalne klucze :?::?:

 

aha, w opcjach jest mozliwosc wyboru miedzy A B C D E , czy to moze chodzi o grafikę. :?::?:

Jaką ja mam teraz :wink::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa banalna:

 

Spinasz tuner z komputerem, z Menu wybierasz "Download", wybierasz plik .hex i w tym momencie podpinasz tuner do prądu i powinno się wgrywać.

 

Z tego co widzę po obrazku to już masz wgrane oprogramowanie z tej strony, tylko starszą wersję. Jeśli do tej pory nic nielegalnego Ci nie chodziło, to nie będzie, chociaż opcja Key zapewne przypadkowo stworzona nie została. Strona w ogóle nie wygląda na oficjalną - robiona "na kolanie", no ale teoretycznie powinno być OK. Co do wyboru A - E nie chodzi tu o grafikę, a o typ tunera. Niestety jaki jest Twój nie wiem - najlepiej będzie nie ruszać tej opcji :P

 

Jest też edytor list kanałów do tego sprzętu - na tej samej stronie (Setting Editor v.3.1 for All models except HD5000 PVR - czyli do wszystkich modeli oprócz HD5000 PVR, więc do 1100 Plus się nadaje :) )

 

Przypominam, że istnieje zawsze ryzyko u[beep]a tunera - może coś nie wyjść przy wgrywaniu i już wtedy nic z niego nie będzie - zalecam ostrożność, tym bardziej, że model Plus jest mało popularny u nas i może być problem z jego ew. serwisowaniem jak zdechnie przy wgrywaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki w jakiś sposób nie uaktywnisz mu dekodowania (o ile jest w ten soft w ogóle wbudowane) to raczej nie jest nielegalne...

 

Co do kopii softu - tak - możesz zgrać to co masz teraz - po uruchomieniu loadera wybierasz Download, zaznaczasz "Software", klikasz na OK i podłączasz tuner do prądu (wcześniej oczywiście spinasz tuner z komputerem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałów, które mam wynika, że nie musi (ale może ;) )

Czyli tylko komputer i prąd (w odpowiednim momencie). Podłączać tuner z komputerem przy obydwu urządzeniach wyłączonych - dopiero później (po podłączeniu tunera) odpalamy komputer.

 

Na wszelki wypadek:

 

Przypominam, że istnieje zawsze ryzyko u[beep]a tunera - może coś nie wyjść przy wgrywaniu i już wtedy nic z niego nie będzie - zalecam ostrożność, tym bardziej, że model Plus jest mało popularny u nas i może być problem z jego ew. serwisowaniem jak zdechnie przy wgrywaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, próbowałem wgrywać soft.......... i nic :cry:

robię wszystko tak jak tutaj jest napisane (inaczej zresztą też) i nie działa;

:arrow: podłączam tuner do komputera kablem (nullmodem http://www.allegro.pl/item153612583_kab ... m_3_m.html)

:arrow: włączam program loader (2.3)

:arrow: naciskam tą ikonę tunera z czerwoną strzałką; ta druga jest caly czas nieaktywna tak samo jak opcja upload w menu 'file'

:arrow: wybieram software i odpowiedni plik

:arrow: włącza się okno transferu, podpinam tuner do prądu i nic, aktywana staję się opcja send ale po jej naciśnięciu nic sie nie dzieje

 

wyłączyłem program po 5 minutach odłączyłęm tuner i po podłączeniu do telewizora nie było żadnych zmian, działał normalnie ale tez nie było nowego softu

 

co jest grane, co robię nie tak :(

zależy mi bardzo na wgraniu nowego softu bo robią mi się stopklatki a czasmi są zakłócenia (kwadraty zamiast obrazu) przy sile i jakości sygnalu ponad 60 %

ktoś mi powiedział że wgranie nowego softu pomoże a do tego będe miał nowe funkcje w tunerze

 

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi klatkami i nowymi funkcjami to nie wiem jak będzie - raczej cudów się nie spodziewaj :P

 

Co do wgrywania - jaki masz system operacyjny w komputerze? Jeśli Windows XP, to być może potrzebny Ci będzie jeszcze programik UserPort (jakby co mogę podesłać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, mam windowasa xp :? , spróbuje poszukać, ale jeśli byś mógł to daj link, noi jeszcze małą instrukcję obsługi :roll::idea:

 

 

 

znalazlem ten UserPort, skopiowalem ten plik, po włączeniu mam coś takiego:

UserPort.png

 

 

tylko że nie pisze 1.0 i nie pisze 2001 tylko 2000, ale zawartość tych okienek jest taka sama,

:arrow: daje update, później start, pojawia się komunikat, daje exit

 

pu uruchomieniu Loadera dale nic :cry::cry:

 

czyżby złe dane były w tych okienkach

 

co mam robić :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że post pod postem, ale inaczej nikt by go nie zauważył (o ile wogóle któś zauważy :roll::roll::roll: )

 

pozmieniałem wartości w tych polach i mam teraz możliwość wgrania softu do tunera, chodzi mi o to, żebym mógł go jeszcze zgrać z tunera na komputer, a opcja upload jes przez cały czas niedostępna. POMOCY

 

I druga sprawa; wogóle nie mam komunikacji z tunerem przez program do edycji kanałów. Próbowałem różnych kombinacji:

:arrow: najpierw włączyć program, dać upload i włączyć tuner do prądu - i nic

:arrow: najpierw włączyć program, dać download i włączyć tuner do prądu - i dalej nic

:arrow: najpierw włączyć tuner do prądu, włączyć program, dać upload - i też nic

:arrow: najpierw włączyć tuner do prądu, włączyć program, dać download - i oczywiście nic

 

po każdej próbie czekałem ok 10-15 sekund i dawałem 'cancel'

czy coś robiłem źle

chciałbym sobie edytować listy kanalów i transponderów na komputerze ( np. pozmieniać nieaktywne częstotliwości z hot birda na hb 7a

POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia deska ratunku jaka mi przychodzi na myśl to:

 

a) Zajrzyj do biosu w komputerku i sprawdź, czy w ustawieniach portów masz wybrane coś z tego: ECP, EPP lub ECP/EPP (jeśli coś innego - niedobrze, jeśli nie masz takich ustawień... to trudno :P )

 

B) Sprawdź kabel, czy ma poprawne przejścia (przyda się jakiś prosty miernik, aby to zbadać). Najważniejsze są połączenia pomiędzy PIN-ami 2-3 3-2 i 5-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...