Skocz do zawartości

TV 4k


Rekomendowane odpowiedzi

przeglądając kilka ostatnich 4k TV które można w zasadzie powiedzieć spełniają chyba w 100% specyfikacje prawidłowego obioru kanałów 4k jednak ceny czasem nie są zbyt podejrzane?

 

http://allegro.pl/telewizor-led-3d-lg-5 ... 48748.html

 

tutaj jedyny brak to czy TV obsługuje kodek HEVC no ale ma HDMI 2.0 co prawda nawet na 1.4 można oglądać już jednak to w HEVC 4k będzie nadawane ale podstawowe pytanie to jaki FPS?

 

 

drugie najważniejsze pytanie czemu wszystkie TV w 4k to wyłącznie LEDY? nie będą produkowane plazmowe?

 

Wiem tylko że Panas zakonczył produkcje tv plazmowych ale żeby w ogóle wszystko z ma 4k Ultra miało być tylko w LED?

 

czyli że ktokolwiek będzie chciał sobie kupić taki TV to tylko LED? bo o OLEDZie to można zapomnieć i to na długo chyba że ktoś sobie zakupi tego jednego OLEDA LG 55' ale nie wiem czy on ma HEVC.

 

Jeśli ktoś ma tv dajmy 50' to nie będzie kupować 4k 42 czy 47 to samo jeśli ktoś ma 58-60 to nie będzie kupować 55 4k

 

i mamy takie coś

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... e,j1.bhtml

 

który z tych jest tzw najgorszy z najlepszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak więc szykuje się niezła przyzwoita wręcz jazda

 

 

LG szykuje na jesień ofensywe jeśli chodzi o telewizory OLED. W sprzedaży pojawią się 3 modele, w bardzo atrakcyjnych cenach. Wreszcie będą też ekrany OLED z ultrawysoką rozdzielczością.

Po wprowadzeniu do sprzedaży 105-calowego kolosa do oferty LG wprowadzane są też telewizory OLED w bardziej przystępnych cenach, ale w całkiem pokaźnych rozmiarach.

Za 4999$, czyli około 15 tys. zł kupimy model 55EC930V następce 55EA980. To Full HD z częstotliwością odświeżania na poziomie 250 Hz, lepszą reprodukcją ruchu od swojego poprzednika i wyższą jasnością. W dodatku Smart TV opierać się będzie o nową platformę WebOS.

Natomiast za 6999$ dostępny będzie model 65-calowy, ten będzie posiadał już rozdzielczość 4K, pozostałe parametry będą podobne. Oznaczenie tego modelu to 65EC9700. Nie wiemy jeszcze w jakiej cenie pojawi się wersja 77-calowa. 

 

Dodać trzeba że te LG będą mieć pełna prawidłową specyfikacje 4k czyli HDMI 2.0 HEVC nie wiem jednak czy nowe HBBTV ale tutaj to mi tam rybka

 

ceny ~20000 zeta +- w 2008 r Hitachi Full HD ale 50hz był w cenie 16000 w MM z wbudowanym HDD tak więc po tylu latach OLED z 4k aż tak nie przeraża cenami

 

ja jednak jestem ciekaw cen tych modeli w czerwcu-wrześniu 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...