Skocz do zawartości

DVB-C Analog od UPC - problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Z racji tego, że zaczyna się mundial, a ja wynajmuję mieszkanie i do tej pory korzystałem tylko z internetu, to nie posiadam żadnego pakietu telewizyjnego UPC. Jednak ze ściany idzie kabel, wg. właścicielki idzie nim sygnał od UPC - analogowy. Postanowiłem przedłużyć kabel (kupiłem dodatkowe metry kabla antenowego dobrej jakości, beczuszkę oraz łączenia i końcówkę do wejścia Antena - IN. Wszystko ładnie połączyłem jednak, gdy wkładam kabel antenowy do wejścia w moim telewizorze, to niestety telewizor sygnału nie widzi (obrazek "Kablowa" w moim TV jest "szary"). Istnieje jednak nadzieja, przez chwilę telewizor załapał sygnał udało mi się znaleźć sieć "UPC Digital", jednak udało się to jednorazowo i szybko znikło.

Mój telewizor to LG 50PV350, wcześniej korzystałem z sygnału DVB-T i nie było żadnego problemu z odbiorem.

Czy to możliwe, że tuner w TV "przestał działać" gdy bawiłem się w podłączanie sprzętu? Teraz co prawda gdy mam podłączone TV pod inne wejścia, to gdy stykam końcówką kabla o wejście "antena In" telewizor pokazuje czarny ekran, ale to kwestia kilku sekund i wszystko wraca do normy, ale sygnału dalej nie łapie...

Kilkakrotnie izolowałem kabel, gdyż myślałem, że z końcówką może być coś nie tak, jednak nie przynosi to żadnego efektu. Proszę o jakieś porady bo już 2 dni nad tym siedzę i skończyły mi się pomysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się czy sygnał analogowy czy cyfrowy. Jeśli analogowy to podłącz pod zwykłe wejście antenowe, i kanałów szukaj pod źródłem naziemne analogowe (czy coś w tym rodzaju). Jeśli chcesz koezystać z cyfrowego sygnału będziesz potrzebował moduł dekodujący aby móc oglądać UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie znam wszystkich promocji na TV w Polsce.

Upewnij się, że w kablu jest sygnał. To że właścicielka tak mówiła to niekoniecznie jest prawda.

Podłącz bezpośrednio do tego kawałka wystającego ze ściany, może Twoja "doróbka" nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obrazek "kablowa" w menu jest szary (nieaktywny) i za pomocą kursorów nie da się włączyć wyszukiwania kablowego cyfrowego (DVB-C) proponuję zmienić w menu telewizora kraj instalacji na Finlandię i następnie przy wyszukiwaniu programów cyfrowych kablowych jeśli będą do wyboru różne tryby wybrać wyszukiwanie pełne. Programy analogowe natomiast tak czy owak powinny zostać wyszukane przez tv oczywiście pod warunkiem, że w kablu w ogóle jest dostępny sygnał telewizyjny. Uszkodzenie głowicy jest możliwe chociaż mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...