Skocz do zawartości

Padł czytnik modułu CI w TBS 5980 ? TNK HD


biedrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problem z moim dekoderem na usb TBS 5980.

 

Problem wygląda tak, że dekoder cały czas działał i nagle, gdy chciałem go ponownie włączyć to już nie mogłem oglądać kanałów, które mam w ofercie TNK HD.

Kanały FTA działają prawidłowo.

Problem jest z dekoderem USB.

 

Poprzez dołączony program do TBS 5980 "TBS-MCECITool" do odczytywania karty z modułu dekoder nie potrafi nic wykryć.

 

W oknie programu po chwili mi się pojawia w rubryce CAM STATUS NAPIS " cam inserted" ale gdy wejdę w OPEN MMI pisze cały czas "READING CAM INFORMATION ..... i wszędzie puste pola :/.

 

Moduł cały czas działał.

Dodam, że moduł ten z TNKHD działa prawidłowo w telewizorze.

Najciekawsze jest to, że mój drugi moduł (też tnk hd) również w tbs 5980 nie wykrywa karty :/

 

Karty w slotach modułu wyciągałem i wkładałem, myśląc, że to może wina źle włożonej karty ale to nie jest tego powodem :/

 

W programie DVBviewer też nie potrafię wczytać modułu z kartą, ponieważ również w oknie modułu jest pustka :/

Podczas instalacji programu zaznaczyłem tak jak trzeba niezbędny składnik dekodera "ci/remote for turbosight cards"

W ustawieniach DVBviewer mam włączoną opcję "WEWNĘTRZNY MODUŁ CI".

 

Jestem aktualnie po formacie komputera z tego powodu i w dalszym ciągu nie działa, wszystko załadowane jak trzeba.

 

Jest ktoś w stanie pomóc ?

Czy jednak zostaje wysyłka TBS 5980 na gwarancję ?

 

 

A oto screenshoty zrobione programom:

http://speedy.sh/ZXRnX/TBS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tnk, ale zanim wyślesz spróbuj załadować moduł z c+ /o ile masz taką możliwość/, instalacja dvbviewer na czysto i skan - zero gotowców, ponadto sprawdź dokładne ustawienie anteny, to że tv widzi, a karta nie, modułu jeszcze nie daje 100% pewności awarii czytnika w dvb - mogą źle współpracować...

 

na stronie tbs najnowsze stery do karty i spróbuj ich ci.dll zamiast tego z dvbviewer http://www.tbsdtv.com/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...