Skocz do zawartości

Brak sygnału z konwertera twin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odbiorem sygnału na jednym z dekoderów posiadam stary sprzęt Cyfry+, Pace i dekoder SD Strong. może na początku napiszę w czym tkwi problem, miałem problem z odbiorem sygnału na dekoderze Pace a dokładnie na kanałach HD miałem braki sygnału lub pixelowanie, ustawiłem antenę i jest wszystko ok, a ale za to niestety teraz mam brak sygnału na drugim tv sd tam gdzie mam podłączonego Strąga, poziom sygnału to delikatna kreska czerwona i trochę więcej jeśli chodzi o jakość, wykluczyłem już opcję uszkodzonego dekodera sd ponieważ podłączyłem go w miejsce Pace i wszystko ok, podług skali w menu dekodera paski na 90% i 100% , przełączałem również na przemian kable w konwerterze, by sprawdzić czy może jedno z wejść nie uległo uszkodzeniu ale też wszystko ok, dodam ze na tych "oparach" sygnału na dekoderze sd działają takie kanały jak Polsat i kilka innych, nie pamiętam dokładnie już jakie , bym zapomniał podłączałem również Pace w miejsce sd i brak sygnału ale totalnie nie odbiera nawet Polsatu i tych innych. A więc proszę mi podpowiedzieć co mogę jeszcze sprawdzić/wykluczyć . bo jedno co jedno mi przychodzi to może uszkodzony kabel antenowy? ale jeśli tak to dlaczego odbiera te kilka kanałów ? Dodam jeszcze ze antena jest naprawdę dobrze ustawiona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób od nowa końcówki na tym kablu do Stronga. Z obu stron - przy konwerterze i przy dekoderze. Ten kabel jest w jednym kawałku czy ma jeszcze jakieś łączenia po drodze ?

 

I na przyszłość - pisz składniej, bo bardzo ciężko się to czyta. Mniej przecinków, więcej zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pomogło zrobienie od nowa końcówek dałem nawet nowe Fki, kabel nie ma łączenia nigdzie, zapomniałem jeszcze wcześniej dodać że jak w menu zmieniam częstotliwości na kilku zakresach jest na maxa jakość, ale poziom pozostaje bez zmian, czyli malutka kreseczka czerwona, nic już nie rozumiem, może gdzieś na długości w jakimś miejscu jest uszkodzony? czy to ma wpływ jakiś? może wymiana na nowy coś pomoże. tylko mówię dlaczego odbierało by te niektóre kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...