Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder-nagrywarka


Piermarlin
 Udostępnij

Pytanie

nie wiem czy w dobrym temacie ale muszę to napisać bo nie widzę mojego problemu. Problem jest z dekoderem z nagrywarką z Multimedii. Na dekoderze pisze High Definition Interactive Digital , HHD Recorder, HDMI, DVB, mhp, ADB. Chciałbym uzyskać pomoc jak nagrać/zgrać filmy z nagrywarki na komputer/laptop. Jest z tyłu 50 wejść nie wiem co od czego widziałem też wejście USB. Więc proszę o pomoc.

Ps. dodam że monter kablówki bo trzeba było wymieniać kable i zmieniać router nie dał instrukcji do dekodera :| a sam się zapomniałem zapytać o tą ,,możliwość,, nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ogólnie rzecz ujmując nie "ściągniesz" na komputer w żaden cyfrowy sposób w jaki oczekujesz. Nagrania na dysku są zabezpieczone przed kopiowaniem. Jedynym sposobem skopiowania nagrań na dysku jest podłączenie zewnętrznej nagrywarki (DVD) przez złącze Scart (euro) i nagrywanie na niej odtwarzanego materiału z dysku dekodera w czasie 1:1.

Instrukcje obsługi masz tutaj: http://www.multimedia.pl/tv-przydatne_dokumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej jakiś Ferguson serii "Ariva" lub jakiś inny, który nie szyfruje nagrań z kanałów kodowanych, których dekodowanie następuje przez włożony do tunera moduł CAM. Wówczas zachowana zostanie możliwość nagrywania i zgrywania na komputer nagrań w rozdzielczości HD.

W dobie powszechnie już dostępnych telewizorów LCD typu Full HD, a także wchodzących powoli telewizorów w rozdzielczości 4K, nie warto już się bawić w zwykłe, archaiczne już dziś SD.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaki ferguson polecasz?(byle nie był zbytnio drogi)Mam fergusona arive100e aktualnie ale strasznie chodzi mułowato,a jak pendrive podłącze to już całkiem.Nie wiem jak inne modele,pilot też słabo reaguje trzeba celować w dekoder.I czy nie ma problemu z CI+?Bo kiedyś słyszałem że przez to CI+ to nie można właśnie nagrywać i zrzucać na komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu posiada tzw. tryb "Legacy", dzięki czemu działa również w tunerach posiadających tylko złącze na "zwykłe" moduły CI. Ta właściwość sprawia też, że przy zastosowaniu tego modułu np. w Fergusonie Ariva tzw. nowszej serii (bodajże od modelu 202E wzwyż) nagrania z kanałów kodowanych Cyfrowego Polsatu nie są przez tuner szyfrowane i można je bez przeszkód odtwarzać na komputerze. :)

Piszesz, że masz Fergusona Ariva 100E. To już leciwy model tunera, w dodatku nie posiada on w ogóle złącza na moduł CAM, co uniemożliwia użycie w nim modułu CAM Cyfrowego Polsatu, a tym samym odbiór tej platformy.

Ja obecnie posiadam Fergusona Ariva 202E. Korzystam w nim z modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Wszystko działa poprawnie. :) Ten model tunera też nie jest już "pierwszej świeżości". ;) Nie jest już chyba też dostępny w sprzedaży. Obecnie popularne modele posiadające złącze na moduł CAM to Ariva 250 Combo, Ariva 252 Combo, Ariva 203. Więcej informacji o tych modelach znajdziesz w dziale niniejszego forum poświęconym tunerom marki Ferguson: :arrow:https://forum.satkurier.pl/forum/112-ferguson-ariva/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie. Nic nie musiałem cudować, nic kombinować. Moduł CAM Cyfrowego Polsatu wraz z włożoną do niego kartą tegoż operatora włożyłem do mojego Fergusona i hula elegancko. :) Karta jest sparowana z modułem CAM. Moduł ten, przynajmniej na chwilę obecną, działając w trybie "legacy" nie szyfruje nagrań. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaki jest najlepszy?

Tylko poważnie, bo jak kupiłem niedawno jakiegoś Fergusona za 150 zł dla DVB-T, to jak ustawiłem nagranie na jutro na 05:00, przed nim wyłączając dekoder nie nagrał audycji wogóle, a co gorsza jak ustawiłem 2 audycje np. na 07:30-07:40, potem 07:50-08:00, nagrywał tylko tą pierwszą, bo po nagraniu wyskakiwał nieszczęsny komunikat czy dekoder ma być wyłączony, i to okienko samo się nie zamykało, w przeciwieństwie do obecnie posiadanego WIWA HD 50.

Edytowane przez pazdziollo99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy tak samo cudować nie trzeba przy 2-głowicowym MiracleBox Mini+? A jeśli jednak trzeba cudować to jaki najlepiej dekoder żeby można było wsadzić moduł i kartę CP i żeby nagrania nie były szyfrowane?

 

Jeśli tuner ten posiada złącze na moduł CI to nie powinno być żadnych problemów. Pod warunkiem, że tuner ten współpracuje poprawnie z modułami typu CI+ od Cyfrowego Polsatu.

 

Co do nagrywania z timera na moim Fergusonie to ja nie narzekam. Wszystko działa poprawnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...

Tylko poważnie, bo jak kupiłem niedawno jakiegoś Fergusona za 150 zł dla DVB-T, to jak ustawiłem nagranie na jutro na 05:00, przed nim wyłączając dekoder nie nagrał audycji wogóle, a co gorsza jak ustawiłem 2 audycje np. na 07:30-07:40, potem 07:50-08:00, nagrywał tylko tą pierwszą, bo po nagraniu wyskakiwał nieszczęsny komunikat czy dekoder ma być wyłączony, i to okienko samo się nie zamykało ...

 

Widocznie źle miałeś zrobioną konfigurację tunera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moduły CAM Cyfrowego Polsatu są jednostrumieniowe. Oznacza to, że nawet mając tuner dwugłowicowy, w danym czasie możemy nagrywać tylko ten kanał kodowany, który aktualnie oglądamy.

Cyfrowy Polsat aktualnie udostępnia moduły CAM typu CI+. Posiadają one jednak tzw. tryb "Legacy", dzięki czemu działają także w tunerach posiadających złącze jedynie na "zwykłe" CI, np. w Fergusonach właśnie. Nie jest przy tym wymagany tuner obsługujący natywne CI+, jak jest od niedawna w przypadku bezpośredniej konkurencji Cyfrowego Polsatu, czyli platformy nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam Fergusona Ariva 202E. Jest to już jednak leciwy model. Nie wiem, czy jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Przypuszczam, że już nie.

Zajrzyj sobie tutaj: :arrow:http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd/

Np. ten tuner: :arrow:http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd-combo/2494-odbiornik-ferguson-ariva-253-combo-z-dvb-c-t-t2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...